خبرهای فوری

» اخبارفرهنگیان » اختیارات مدیران مدارس

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۰۶ - ۲۰:۲۲

 کد خبر: 7178
 8 بازدید
 دیدگاه‌ها برای اختیارات مدیران مدارس بسته هستند

اختیارات مدیران مدارس

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش: اختیارات مدیران مدارس افزایش می‌یابد/ بخشنامه‌های آموزش و پرورش کم می‌شود معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش گفت: چارچوب‌های مالی، محدودیت‌هایی را برای مدیران ایجاد کرده که باید این چارچوب‌ها اصلاح شود و مدیران مدارس از اختیارات بیشتری در اداره مدرسه برخوردار شوند. […]

اختیارات مدیران مدارس

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش:

اختیارات مدیران مدارس افزایش می‌یابد/ بخشنامه‌های آموزش و پرورش کم می‌شود

فرزانه

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش گفت: چارچوب‌های مالی، محدودیت‌هایی را برای مدیران ایجاد کرده که باید این چارچوب‌ها اصلاح شود و مدیران مدارس از اختیارات بیشتری در اداره مدرسه برخوردار شوند.

به گزارش «قدس آنلاین»،  حسین فرزانه معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در گردهمایی رؤسای امور مالی استان‌های سراسر کشور اظهار داشت: کار در امور مالی بسیار حساس و مسئولیت افراد بسیار سنگین است.

وی، عامل پیشرفت و تبدیل دو کشور جنگ زده آلمان و ژاپن پس از جنگ جهانی دوم را سرمایه‌گذاری در نظام تعلیم و تربیت آنها دانست و افزود: بزرگترین سرمایه هر کشوری نیروی انسانی است که اگر تحت آموزش سیستم تعلیم و تربیتی کارآمد قرار گیرد، توسعه ملی آن کشور اتفاق می‌افتد.

فرزانه، ریشه توسعه و پیشرفت در همه زمینه‌ها را در آموزش پرورش دانست و تصریح کرد: اگر بخواهیم به آموزش و پرورش پویا برسیم باید دغدغه‌های معلمان را کاهش دهیم و این امر با افزایش رفاه معلمان امکان‌پذیر است.

وی خاطرنشان کرد: معلمان افرادی قانع هستند و کمبودها را تحمل می‌کنند، اما آنچه که باعث نارضایتی آنها می‌شود، تبعیض است که باید از بین برود.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش افزود: تغییرات در نظام تعلیم و تربیت و افزایش کارآمدی آن نیازمند پشتوانه مالی است که منابع مالی دولتی به تنهایی پاسخگو نیست.

وی از تلاش برای تمرکززدایی و کاهش بخشنامه‌ها خبر داد و اظهار داشت: چارچوب‌های مالی، محدودیت‌هایی را برای مدیران ایجاد کرده که باید این چارچوب‌ها اصلاح شود و مدیر مدرسه از اختیارات بیشتری در اداره مدرسه برخوردار شود.

فرزانه با تأکید بر اجرای دقیق قوانین در امور مالی تصریح کرد: قبل از نظارت و کنترل مسائل مالی باید آموزش‌های لازمه به مدیران داده شود تا بتوانند از ظرفیت‌های قانونی به نحو احسن استفاده کنند و نظارت پس از آموزش موثر خواهد بود.

وی از تهیه پیش‌نویس در خصوص تفویض اختیار به استان ها خبر داد و خاطرنشان کرد: در بحث‌های مالی نباید ابهامی وجود داشته باشد و رؤسای امور مالی باید در اجرای مواد قانونی اگر ابهامی وجود دارد به رفع آن بپردازند.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش، امور مالی در آموزش و پرورش را به وجود خون در رگ تشبیه کرد و افزود: همه آموزش و پرورش در مدرسه خلاصه می شود و حوزه‌های ستادی نقش پشتیبانی دارند بنابراین اگر قرار است گامی در راستای تمرکززدایی برداشته شود باید ابتدا از ادارات شروع و تا مدرسه استمرار یابد.%db%8c%d9%81%d9%82


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : اخبارفرهنگیان
ارسال دیدگاه

قبل از ارسال نتيجه جمع را بگيد *