• بازدید امروز: 20,810
  • بازدید دیروز: 142,140
  • کل بازدیدها: 127,762,482

جدید دانلودقرار دادنیروهای حق التدریس 94/95

> اسامی 10 شهر کمتر توسعه یافته تعجیل طبقه رتبه ------------------
1111

آرشیو مطالب در دسته بندی ‘دسته‌بندی نشده’

پرداخت پاداش فرهنگیان ۹۵

   پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان در هفته معلم

دفتر سخنگوی دولت طی اطلاعیه ای اعلام کرد: در هفته معلم پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته در هفته معلم پرداخت خواهد شد.

ایران آنلاین / متن این اطلاعیه به این شرح است: پیرو اعلام سخنگوی محترم دولت و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در نشست خبری مورخ ۱۳۹۶/۱/۱۵ مبنی بر پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان محترم بازنشسته در هفته معلم، این پرداخت ها با همکاری خزانه داری کل کشور و وزرات آموزش و پرورش آغاز شده است و انشاالله در هفته معلم تکیمل خواهد شد.

استخدام ۶۰ هزار نیرو

 استخدام ۶۰ هزار آموزش‌دهنده نهضت واجد شرایط در آموزش و پرورش (منبع:خبرگزاری فارس)

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی چند روز پیش در اعتراض به عدم اجرای قانون و عدم استخدام در آموزش و پرورش مقابل این وزارتخانه تجمع داشتند.

بر اساس اصلاحیه تبصره ۱۰، وزارت آموزش و پرورش مکلف شده است مربیان پیش‌دبستانی و نیروهای خرید خدمات آموزشی را که از طریق شرکت‌های عمومی یا خصوصی در آموزش و پرورش به کار گرفته شده‌اند، همچنین حق‌التدریسان غیرمستمر را که قبل از ۱۳۹۱ با آموزش و پرورش همکاری داشتند، به منظور تأمین نیروی حق‌التدریس با عناوین معلم، آموزگار، دبیر، مربی پرورش، مربی بهداشت، مشاور اداری با توجه به ارتباط رشته تحصیلی (منحصر به دوره متوسطه)، مقطع تحصیلی (حداقل کاردانی)، جنسیت، نیاز منطقه‌ای و سنوات همکاری با آن وزارتخانه بدون الزام به رعایت ماده ۸ این قانون به کار گیرد.

بار مالی ناشی از اجرای این قانون در حد شخص حق التدریس سالانه از محل حق التدریس پرداختی به کارکنان رسمی و خروج بازنشستگان آموزش و پرورش تأمین می‌شود. به‌کارگیری این نیروها الزامی برای استخدام رسمی نیست. این قانون از تاریخ اول مهر ۹۵ لازم‌الاجرا شده است.

در همین خصوص علی باقرزاده رئیس سازمان نهضت سوادآموزی در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس اظهار داشت: قانونی که در شهریورماه سال ۱۳۹۵ مصوب شده است تأکید بر آموزش دهندگان تجمیعی دارد.

وی افزود: قرائتمان از این موضوع یکسان نیست و تصورمان این است که آموزش دهنده «تجمیعی» غیر فرد به فرد که از دو نفر به بالا را تحت پوشش قرار می‌دهند، منظور قانونگذار است.

باقرزاده با اشاره به برداشت از قانون اخیر و موضوع تجمیعی، گفت: برداشتمان این است که این افراد بیش از دو نفر را آموزش داده باشند. ممکن است که مجلس نظر دیگری داشته باشد، ضمن اینکه مشروح مذاکرات مجلس را که گوش دادم روی این عبارت بحث نشد که متوجه شویم منظور قانونگذار از تجمیعی چه معنایی دارد.

وی اضافه کرد: اگر این قانون نیاز به تفسیر دارد مجلس خودش باید این موضوع را تفسیر کند، اما برداشت بنده است که آموزش دهندگان فرد به فرد شامل این مصوبه نمی‌شوند و هرکسی که غیر فرد به فرد است، شامل می‌شود.

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با تأکید بر اینکه در مصوبه مجلس عنوان تجمیعی آمده است، خاطرنشان کرد: آموزش‌های فردی عمدتا جنبه داوطلبانه دارد و در این قانون موضوع تجمیعی مطرح است.

وی در پاسخ به این پرسش که «آیا تمام این افرادی که شامل این مصوبه می‌شوند مربوط به حضور در قبل از سال ۱۳۹۱ هستند؟»، تصریح کرد: در این قانون اشاره شده است، افرادی که از سال ۱۳۷۹ تا پایان ۱۳۹۱ به عنوان آموزش دهنده مشغول فعالیت بودند مشمول مصوبه می‌شوند.

باقرزاده افزود: اطلاعاتمان نشان می‌دهد چیزی نزدیک به ۶۰ هزار نفر در بازه زمانی مذکور به عنوان آموزش دهنده سابقه همکاری دارند. ممکن است بخش قابل توجهی از این افراد تمایلی به ادامه همکاری نداشته باشند و ممکن است در دستگاه دیگری استخدام شده باشند.

وی ادامه داد: این حدود ۶۰ هزار نفر به معنای اینکه ۶۰ هزار متقاضی استخدام باشند نخواهد بود، اما حداقل ۶۰ هزار نفر مشمول اصلاح تبصره ۱۰ ماده ۱۷ خواهند بود.

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با بیان اینکه در دو قانون قبلی تأکید بر تبدیل وضعیت به حق‌التدریس بود، عنوان کرد: در یک قانون قبلی این موضوع تصریح شده که به معنای استخدام هم نخواهد بود، اما در پیش‌نویسی که برای «۱۷ مکرر» آمده، گفته شده است که «بدون شرکت در آزمون به استخدام آموزش و پرورش در خواهند آمد»، که این استخدام یا رسمی و یا پیمانی خواهد بود.

وی گفت: آنچه که در این قوانین مهم است، حق تبدیل وضعیت این گروه‌ها به رسمیت شناخته شده است، مخصوصا آموزش دهنده‌ها به رسمیت شناخته شده و بازه زمانی که برای آموزش دهنده‌ها هم پیش‌بینی شده است، یکسال بیشتر از سایر گروه‌هاست. یعنی طبق قانون اصلاح تبصره ۱۰ ماده ۱۷ سایر گروه‌ها قبل از سال ۱۳۹۱ مد نظر است اما در مورد آموزش دهنده‌ها قبل از سال ۱۳۹۲ مد نظر قرار گرفته است.

باقرزاده ادامه داد: این نشان می‌دهد که قانونگذار عمدی داشته تا به آموزش دهنده‌ها توجه بیشتری داشته باشد و یا اینکه به خاطر سختی شرایط کار بوده که دامنه شمولیت آن را افزایش داده است.

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با بیان اینکه قانون مردادماه ۱۳۹۴ فقط مربیان پیش دبستانی و نیروهای خرید خدمات آموزشی را اسم برده بود، اظهار کرد: دقیقا همین بند در قانون بعدی اصلاح شد و این دو گروه را به چهار گروه افزایش یافت

فرم محاسبه کسوررفاقی

فرم اصلاحی محاسبه کسور و تفاوت حقوق بازنشستگی سنوات ارفاقی

قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت مصوب ۵/۶/۱۳۸۶

 

سنوات اصلاحی ارفاقی

نامه نگاری برای استخدام

قبل از ضامن شدن بخوانید

کارمندان دولت به ویژه معلمان قبل از ضامن شدن بخوانند !

آیا می‌دانید این مسئولیت کاملاً حقوقی است و یک مسئولیت صرفاً اخلاقی نیست/ هزار زندانی جرایم غیرعمد در زندان‌های سراسر کشور وجود دارد که خیلی از آنها زندانیان مسائل اقتصادی و چک هستند/ بیشتر این زنان به دلیل ناآگاهی از قوانین، ضمانت پدر، همسر و برادرشان راهی زندان شده‌اند/ کسانی که به خاطر ضمانت با اعمال ماده ۲ محکوم می‌شوند چه رسید داده باشند و چه چک وسفته، محکوم علیه می‌تواند درخواست بازداشت و زندانی شدن‌شان را بدهد. این همان ماده ۲ معروفی است که زندانی‌ها درباره‌اش می‌گویند تا پول ندهی نروی و از نظر حقوقی و قضایی بسیار جدی است….

مشکلات ضمانت بانکی و ضامن شدن فرهنگیان و معلمان

«۲۴ سال سابقه کار دارم، تصور اینکه آبرو و حیثیت‌ام به باد برود و کارم را از دست بدهم یا حتی تصور زندانی شدن بیشترعذابم می‌دهد.» این حرف‌های نازنین است، معاون یک دبیرستان دولتی.او هیچ وقت فکر نمی‌کرد، ضمانت برادرش برای گرفتن وام ۲۰۰میلیونی او را به حال و روز امروزش بیندازد.دو ماه است حکم جلبش صادر شده و او هر روز با ترس در محل کارش حاضر می‌شود.

شاید برای شما هم که در استخدام دولت هستید، دسته چک دارید یا کاسب هستید پیش آمده باشد که دوستی، آشنایی، فامیلی از شما درخواست کند برای گرفتن وام ضمانت‌اش کنید. وام ازدواج، وام اشتغال یا هر وام دیگری. به این معنا که شما بر اساس یک برگه کسر از حقوق یا دادن چک یا هر دو متعهد شوید که در صورت عدم پرداخت اقساط از سوی وام گیرنده مسئولید.

ادامه مطلب »

بخشنامه تطبیق طبقه

بخشنامه نحوه تطبیق کارمندان در طبقات ورودی مشاغل دادن یک طبقه/ ضمنا هنوز این بخشنامه به تایید اصلی نزسیده/ به شرط داشتن  اعتبار ابلاغ خواهد شد.

 

ضمنا در صورت ابلاغ اعلام خواهدشدUntitled

پرداخت مطالبات تا اردیبهشت

   سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:

         تمام مطالبات و پاداش فرهنگیان تا پایان اردیبهشت پرداخت می‌شود

میرزادهسخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: براساس اعلام سازمان برنامه و بودجه در مجلس تمامی مطالبات و پاداش فرهنگیان در کشور تا پایان اردیبهشت پرداخت می‌شود.

میرحمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اظهار کرد: طبق مساعدت‌های سازمان برنامه و بودجه آمای در مورد پرداخت مطالبات فرهنگیان ارائه نشده و در هر استان متفاوت خواهد بود که با تصمیمات اتخاذ شده انتظار می‌رود این مطالبات تا پایان اردیبهشت ماه امسال به طور کامل پرداخت شود و در حال حاضر نیز تمامی تمهیدات لازم در این زمینه اندیشیده شده و امیدواریم شاهد تحقق اهداف مورد نظر به طور کامل باشیم.

وی با اشاره به نقش فرهنگیان در تربیت نیروهای کاردان و نخبه افزود: باید زیرساختهای حمایت از فرهنگیان در جامعه فراهم شود تا قشر فرهنگیان بدون هیچ دغدغه‌ای در راستای توسعه و پیشرفت علم در کشور گام بردارند و از این طریق بتوانیم دین خود را نسبت به این قشر فرهیخته و زحمتکش ادا کنیم.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه فرهنگیان از گذشته مطالباتی دارند که هنوز پرداخت نشده و این امرمشکلاتی را برای فرهنگیان به دنبال داشته که با پیگیریهای نمایندگان مجلس انتظار می‌رود هر چه زودتر این مطالبات پرداخت شود.

وی بیان کرد: پرداخت  پاداش فرهنگیان نیز با مشکلاتی مواجه شده بود که در حال حاضر قول مساعد توسط سازمان برنامه و بودجه داده شده که این پاداش نیز تا پایان اردیبهشت پرداخت خواهد شد و امیدواریم این اهداف تا پایان همین ماه به تحقق برسد.

شرح حکم

شرح حکم برای   نیروهای قرار  دادی //////در اجرای بند ب ماده ۲۸ قانون برنامه پنجساله ششم توسعه جمهوری اسلامی و بخشنامه شماره ۲۵۳۹۹۴ مورخ  ۱۳۹۵/۱۲/۲۸ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، قرارداد شما تا پایان سال مالی جاری تمدید می گردد . وجوه مورد نظر، با رعایت ردیف ۲۹ این قرارداد، پس از تامین اعتبار از محل اعتبارات قابل پرداخت می باشد .

موافقت با تعطیلات دو روزه

 موافقت دولت با اجرای طرح تعطیلات ۲ روزه   موافقت دولت با اجرای طرح تعطیلات ۲ روزه معاون رئیس‌جمهور از موافقت دولت با اجرای طرح تعطیلات ۲ روزه آخر هفته خبر داد و اعلام کرد: اجرای این طرح می‌تواند برای رونق گردشگری ایران آثار مثبتی به همراه داشته باشد.

 زهرا احمدی‌پور با اشاره به اینکه سازمان میراث‌فرهنگی و محیط‌زیست به‌دنبال متوازن‌سازی سفر هستند و از چنین طرحی حمایت می‌کنند، از بررسی توزیع تعطیلات در کمیسیون‌های دولت خبر داد. وی معتقد است این طرح می‌تواند برای استفاده از ظرفیت‌های گردشگری کشور فضای بهتری ایجاد کند و گام بزرگی در راستای بهره‌مندی این صنعت در کشور باشد. به گزارش دنیای اقتصاد ، معاون رئیس‌جمهوری در جمع فعالان گردشگری در فارس به طرح مربوط به تعطیلات آخر هفته پرداخت و با اشاره به اثرگذاری این طرح بر گردشگری کشور، گفت: «همه وجوه دولت با اجرای طرح تعطیلات آخر هفته موافق‌اند. با اجرای این طرح می‌توانیم به رونق گردشگری منطقه‌ای امیدوار باشیم.» به گزارش «ایسنا» زهرا احمدی‌پور همچنین با اشاره به طرح تعطیلات زمستانی و توجیه آن اضافه کرد: «متوازن‌سازی زمان سفر یکی از طرح‌هایی است که سازمان میراث‌فرهنگی و سازمان محیط‌زیست دنبال می‌کنند. در این باره ما طرح سه هفته تعطیلات زمستانی را پیشنهاد کرده‌ایم که با توجه به آلودگی هوا در این فصل بیش‌ازپیش به آن توجه شده است.» وی خاطرنشان کرد: «این طرح اکنون در کمیسیون‌های دولت درحال بررسی است و می‌تواند گام بزرگی در راه استفاده از ظرفیت‌های گردشگری کشور باشد.»

این در حالی است که ، پیش از این طرح مربوط به تعطیلی دو روزه آخر هفته در کمیسیون اجتماعی مجلس به سرانجام نرسیده بود. سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، سازمان محیط‌زیست و وزارت آموزش و پرورش از جمله سازمان‌هایی هستند که تلاش سه‌جانبه‌ای را برای طرح ساماندهی تعطیلات و تصویب آن در مجلس آغاز کرده‌ و با اشاره به مزایای این طرح خواستار اعمال آن در کشور شده بودند. یکی از دلایل اصلی مورد توجه سازمان میراث فرهنگی و گردشگری برای ساماندهی تعطیلات، ایجاد برنامه‌ریزی برای سفر و استفاده از ظرفیت‌های هتل‌ها در جریان سفرهای توزیع شده بوده است. احمدی‌پور تاکید کرده بود: «موضوع ساماندهی تعطیلات چون از سوی سه دستگاه سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، سازمان محیط‌زیست و وزارت آموزش و پرورش، مورد اجماع قرار دارد و بخش‌خصوصی نیز به دنبال آن است و کمک می‌کند که این موضوع مدیریت شود، شخصا امیدوارم بشود در سال ۹۶ نتایج خوبی از این موضوع گرفت.»

ادامه مطلب »

زمان پرداخت معوقات فرهنگیان

رمضانعلی‌ سبحانی‌فر نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم، از پرداخت معوقات سال ۹۵ فرهنگیان تا اواخر اردیبهشت خبرداد.
وی از رایزنی‌ها با وزیر آموزش و پرورش و دولت برای پرداخت معوقات فرهنگیان خبرداد و ادامه داد: جمعی از نمایندگان در غالب کمیته‌ای در حال پیگیری پرداخت معوقات فرهنگیان هستند.
نماینده مردم سبزوار در مجلس با تاکید براینکه قول داده شده تا چند روز آینده معوقات فرهنگیان پرداخت شود، تصریح کرد: قطعاً تا اواخر اردیبهشت معوقات این قشر با پیگیری‌های نمایندگان پرداخت می‌شود.

میزان مالیات حقوق ۹۶

میزان #معافیت #مالیات_بردرآمد حقوق سال ۱۳۹۶ (بخشنامه ۲۰۰/۹۶/۸ مورخ ۹۶/۱/۳۰ سازمان امور مالیاتی) #ابلاغ شد.

بند (الف) تبصره (۶) قانون بودجه سال ۱۳۹۶ کل کشور به شرح زیر جهت اطلاع و بهره برداری ابلاغ می‌گردد.
#سقف معافیت مالیاتی موضوع ماده (۸۴) قانون مالیات‌های مستقیم مصوب ۱۳۶۶/۱۲/۰۳ و اصلاحات بعدی آن در سال ۱۳۹۶، مبلع دویست و چهل میلیون (۲۴۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال در سال تعیین گردیده است و نرخ مالیات بر درآمد حقوق کارکنان دولتی و غیردولتی مازاد بر مبلغ مذکور و تا ۵ برابر آن مشمول مالیات سالانه ( ۱۰%) و به نسبت مازاد آن (۲۰%) است. میزان معافیت مالیاتی مواد ۵۷ و ۱۰۱ قانون مالیات‌های مستقیم مبلغ یکصد و هشتاد میلیون ( ۱۸۰.۰۰۰.۰۰۰ ) ریال تعیین می‌گردد.

لذا پرداخت کنندگان حقوق در بخش دولتی و غیردولتی مکلفند حسب مقررات ماده ۸۶ قانون مالیات‌های #مستقیم، مالیات بر درآمد حقوق پرداختی تخصیصی به کارکنان خود در سال ۱۳۹۶ را طبق مقررات ماده ۸۵ قانون یاد شده محاسبه و کسر و تا پایان ماه بعد ضمن انجام سایر تکالیف قانونی به اداره امور مالیاتی محل پرداخت نمایند..

سید کامل تقوی نژاد- رییس سازمان امور مالیاتی

⚠️لازم به ذکر اساست که به دلیل عدم ابلاغ بخش نامه فوق ،معافیت مالیاتی حقوق #فروردین ماه همانند سال قبل محاسبه گردیده است

ثبت شماره حساب سهام عدالت

ثبت شماره شبای ۵۰۰ هزار مشمول سهام عدالت

مشاور سازمان خصوصی‌سازی از ثبت ۵۰۰ هزار شماره حساب بانکی(شبا) برای دریافت سود سهام عدالت خبر داد و گفت: مردم تا شهریورماه فرصت دارند که شماره خود را اعلام کنند.

بازار نیوز – جعفر سبحانی  با اشاره به آغاز دریافت شماره حساب از مشمولان سهام عدالت از نخستین دقایق بامداد امروز(۳۰ فروردین ماه) گفت: تا ساعت دوازده ظهر امروز، بیش از ۵۰۰ هزار نفر به سامانه ساماندهی سهام عدالت مراجعه کرده و شماره حساب شبای خود را به ثبت رسانده‌اند.
مشاور سازمان خصوصی‌سازی افزود: با توجه به اینکه ثبت شماره حساب شبای مشمولان، از نیمه شب گذشته آغاز شده و عملا از نخستین ساعات صبح امروز مراجعات گسترش یافته، به نظر می‌رسد ثبت ۵۰۰ هزار شماره حساب رکورد خوبی باشد.
وی تصریح کرد: مردم برای دریافت شماره حساب شبا از بانکها، عجله نکنند چراکه تا شهریورماه فرصت هست؛ اگرچه اگر بانک خلوت بوده و مراجعه و انجام کار به راحتی انجام گیرد، ثبت شماره حساب هر چه زودتر بهتر است.
 بر اساس برنامه‌ریزی‌های دولت، از امسال ۴۹ میلیون نفر از مردم ایران، سود سهام عدالت می‌گیرند که در این میان البته دو میلیون نفر متوفی هستند که مراحل پیگیری کارشان متعاقبا اعلام می‌شود.
اواخر اسفندماه سال گذشته سامانه ساماندهی سهام عدالت برای صدور صورتحساب مشمولان آغاز به کار کرده و اکنون در مرحله دوم، اعلام شماره حساب شبای بانکی و شماره تلفن همراه از سوی سازمان خصوصی سازی اعلام شده است.

مهر

ادامه مطلب »