آخرین وضعیت بازگشایی مدارس در مناطق شهری و روستایی ۱۴۰۰-۱۴۰۱

ابتلای ۱۲۰ دانش‌آموز و معلم به کرونا در نرماشیر
آخرین وضعیت بازگشایی مدارس در مناطق شهری و روستایی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ در این سایت از آخرین وضعیت بازگشایی مدارس در مناطق شهری و روستایی مطلع می شوید. سیاست وزارت آموزش و پرورش آموزش حضوری به صورت تدریجی و رصد وضعیت با استفاده از سامانه رصد نظام مراقبت کووید ۱۹ است! معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت […]

آخرین وضعیت بازگشایی مدارس در مناطق شهری و روستایی ۱۴۰۰-۱۴۰۱

در این سایت از آخرین وضعیت بازگشایی مدارس در مناطق شهری و روستایی مطلع می شوید. سیاست وزارت آموزش و پرورش آموزش حضوری به صورت تدریجی و رصد وضعیت با استفاده از سامانه رصد نظام مراقبت کووید ۱۹ است!

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با تشریح آمار واکسیناسیون فرهنگیان و دانش‌آموزان، درباره آخرین روند بازگشایی مدارس توضیحاتی داد.

اخبار بازگشایی مدارس در مناطق شهری و روستایی ۱۴۰۰-۱۴۰۱

آخرین وضعیت بازگشایی مدارس در مناطق شهری و روستایی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ در مورد اعلام آمار واکسیناسیون دانش‌آموزان و فرهنگیان اعلام شد. «بر اساس اطلاعات به دست آمده، حدود ۹۲٫۵ درصد دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال دز اول واکسیناسیون کرونا خود را دریافت کرده‌اند و ۷۵ درصد دانش‌آموزان نیز دز دوم را زده‌اند، این موضوع برای فرهنگیان و معلمان در دریافت دز اول ۹۲ درصد و در دریافت دز دوم واکسیناسیون کرونا ۸۶ درصد است.»

ستاری شرح داد: «پیشنهاد می‌کنیم فرهنگیان و دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال نسبت به تکمیل و تسریع روند واکسیناسیون خود پیگیری‌های لازم را انجام دهند زیرا سیاست وزارت بهداشت تزریق دز سوم واکسیناسیون است که این موضوع باید برای فرهنگیان در دستور کار قرار گیرد چراکه حضوری شدن و توسعه آموزش‌های حضوری به تصویب رسیده و باید میزبان دانش‌آموزان و فرهنگیان باشیم.»

تزریق دز سوم واکسیناسیون فرهنگیان برای بازگشایی مدارس

تزریق دز سوم واکسیناسیون فرهنگیان برای بازگشایی مدارس اجرا می شود. ستاری فرد با تاکید براینکه از وزارت بهداشت تقاضا داریم موضوع دز سوم واکسیناسیون فرهنگیان را در اولویت قرار دهد درباره آخرین وضعیت بازگشایی مدارس و جزئیات آن ادامه داد: «با توجه به مصوبه اخیر ستاد ملی کرونا در خصوص لزوم حضوری شدن آموزش‌های مدارس با توجه به اقتضای امر نیاز است مدیریت این مهم از طریق شورای مدرسه با همکاری انجمن اولیا پیش بینی شود.

در مناطق روستایی و کم جمعیت و مدارس با تراکم کلاسی کمتر، حضور دانش‌آموزان می‌تواند به صورت روزانه در ۵ روز هفته باشد البته رصد وضعیت منطقه و دانش‌آموزان از حیث ابتلای به بیماری نیز باید مدنظر باشد.»
در مناطق جنوبی که هوا بهتر است می‌توان با استفاده از باز کردن درب و پنجره‌ها به روش سنتی، تهویه کلاس را مدیریت کرد

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش توضیح داد: «در مدارس روستایی و کم جمعیت شهری چند ماهی است که آموزش در مدارس به صورت کامل حضوری انجام می‌شود. در دوره متوسطه اول و دوم یعنی پایه هفتم تا دوازدهم تمام آزمون‌های پایان نیمسال اول کاملاً حضوری بود اما برای توسعه آموزش‌های حضوری در کلان شهرها و مناطق پرجمعیت به ویژه شهر تهران و شهرستان‌های استان تهران در نمیسال دوم مساله افزایش تراکم جمعیت کلاسی و نیز ساماندهی سرویس‌های تردد مدارس موضوع جدی است که لازم است مورد توجه مدیران مدارس قرار گیرد.»

تامین اعتبار برای مناسب‌سازی تهویه کلاس‌ها از سوی استانداری‌ها

وی اشاره کرد: «باید موضوع سردی هوا و تهویه مدارس نیز مورد توجه مدیران مدارس باشد و مشکلات تهویه کلاس‌ها برطرف شود. استانداری‌ها به ویژه در همدان و تهران منابع خوبی را برای موضوع تهویه کلاس‌ها تامین کردند. در مناطق جنوبی که هوا بهتر است می‌توان با استفاده از باز کردن درب و پنجره‌ها به روش سنتی، تهویه کلاس را مدیریت کرد.»

ستاری فرد با تاکید بر اینکه رعایت فاصله اجتماعی و ماسک زدن نیز از سوی ستاد ملی کرونا برای حضوری شدن آموزش‌ها الزامی اعلام شده است که باید مورد توجه باشد افزود: «ضمن رعایت این مهم و ساماندهی سرویس‌های مدارس به ویژه در شهر تهران و مدیریت تراکم کلاس‌ها، توصیه می‌شود به نحوی اقدام شود که دانش‌آموزان روزانه در کلاس حاضر شوند یعنی دانش‌آموزان به صورت زوج و فرد در مدارس حضور داشته باشند.»
با توجه به موضوع سخت شدن بازگشت پذیری برخی دانش‌آموزان و ایجاد بی انگیزگی آنان برای حضور در کلاس درس، باید موارد تشویقی و انگیزشی را برای تسهیل بازگشت پذیری عزیزان مدنظر قرار دهیم

توسعه حضور دانش‌آموزان در مدارس تا حداقل ۲ روز (به صورت نوبت کامل) در هفته ضروری است

وی درباره راه‌اندازی تهویه‌های برقی در کلاس‌های درس نیز گفت: «در مناطق سرد مدارس به این سمت خواهند رفت البته ستاد کرونا باز کردن پنجره و در را مورد توجه قرار داده است که هوای تازه در کلاس درس جریان داشته باشد. سیاست ما برای توسعه آموزش حضوری به صورت تدریجی و رصد وضعیت موجود با استفاده از سامانه رصد نظام مراقبت کووید ۱۹ و نیز توجه به ملاحظات و تصمیمات ستاد ملی کرونا است چراکه برای این مهم، حفظ سلامت دانش‌آموزان برای ما یک اصل و ضرورت است.»

ستاری فرد عنوان کرد: «با توجه به موضوع سخت شدن بازگشت پذیری برخی دانش‌آموزان و ایجاد بی انگیزگی آنان برای حضور در کلاس درس، باید موارد تشویقی و انگیزشی را برای تسهیل بازگشت پذیری عزیزان مدنظر قرار دهیم.»

ورزش روزانه در مدارس برقرار می‌شود

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد ضمن تسهیل در تردد دانش‌آموزان به مدرسه، باید نسبت به جذاب سازی فعالیت‌ها و برنامه‌های مدرسه، فعالیت‌هایی را در دستورکار قرار دهیم لذا به اقتضای شرایط هر مدرسه و منطقه، ورزش روزانه در مدارس اجرا می‌شود تا مساله کم تحرکی، اجتماعی شدن و سیستم ایمنی دانش‌آموزان نیز مدنظر قرار گیرد.

چقدر این خبر مفید بود؟ راضی هستید

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید