آغاز اجرای رتبه‌بندی معلمان از چه‌ زمانی است؟

لایحه رتبه‌بندی معلمان برای رفع برخی ابهامات و اشکالات به مجلس برگشت
آغاز اجرای رتبه‌بندی معلمان از چه‌ زمانی است؟ رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در مراسم معلمان پژوهشگر و مؤلف آموزش و پرورش، با اشاره به تصویب لایحه رتبه‌بندی معلمان در صحن مجلس گفت: حدود ۷۳۰هزار معلم مشمول رتبه‌بندی می‌شوند. علیرضا منادی سفیدان رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در مراسم […]

آغاز اجرای رتبه‌بندی معلمان از چه‌ زمانی است؟
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در مراسم معلمان پژوهشگر و مؤلف آموزش و پرورش، با اشاره به تصویب لایحه رتبه‌بندی معلمان در صحن مجلس گفت: حدود ۷۳۰هزار معلم مشمول رتبه‌بندی می‌شوند.
علیرضا منادی سفیدان رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در مراسم تجلیل از معلمان و فرهنگیان پژوهنده و مؤلف با اشاره به تصویب لایحه رتبه‌بندی معلمان

هدف اصلی رتبه‌بندی معلمان را افزایش کیفیت آموزشی برشمرد.
رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در مجموع ۷۳۰ هزار معلم مشمول طرح رتبه‌بندی خواهند شد که در طول دوره ۱۰۰ساله تأسیس نظام نوین آموزش و پرورش تصویب چنین قانونی بی‌سابقه است.

وی با بیان اینکه هدف اصلی اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان افزایش کیفیت آموزشی است، افزود: معلم باید مطالعه داشته باشد، در نتیجه معلم باسواد دانش‌آموزان باسوادی را تقدیم جامعه خواهد کرد.

منادی سفیدان اضافه کرد: طرح رتبه‌بندی معلمان با بودجه ۱۲٫۵هزار میلیارد تومانی از ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ اجرایی خواهد شد و از سال آینده ۲۵هزار میلیارد تومان بودجه به این کار اختصاص خواهد یافت.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس تصریح کرد: حداقل حقوقی که یک معلم تازه‌کار در بدو ورود به وادی معلمی خواهد گرفت، برابر ۸۰ درصد حقوق یک مربی دانشگاه تهران یعنی ۸ میلیون و ۸۰ هزار تومان است؛ در ادامه معلمان بسته به میزان سابقه، مدرک تحصیلی و تألیفات حقوقشان تنظیم خواهد شد.
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در ادامه تأمین رفاه معلم را موجب آبادانی مملکت دانست و گفت: رتبه‌بندی رقابت را بین معلمان بالا خواهد برد و هر کجا که رقابت باشد مسلماً کیفیت آموزش نیز بیشتر خواهد شد. اصلی‌ترین عنصر آموزش در کشور معلمان هستند، لذا باید معلم خوب و باسواد را در جامعه افزایش دهیم.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 3.4 / 5. تعداد امتیاز: 5

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پشتیبانی سایت