آغاز ثبت‌نام فرهنگیان برای عضویت در شورای عالی آموزش‌وپرورش- اخبار اجتماعی – اخبار تسنیم

مشاور ساختار
[ad_1] به گزارش خبرگزاری تسنیم، امیرعلی نعمتالهی در برنامه تلویزیونی پرسشگر درباره انتخاب سه نفر از فرهنگیان برای عضویت در شورای عالی آموزش و پرورش اظهار کرد: شورای عالی آموزش و پرورش رکن اصلی سیاست‌گذاری نظام تعلیم و تربیت کشور است که متشکل از ۲۲ نفر اعضای حقیقی و حقوقی است [...]

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری تسنیم، امیرعلی نعمتالهی در برنامه تلویزیونی پرسشگر درباره انتخاب سه نفر از فرهنگیان برای عضویت در شورای عالی آموزش و پرورش اظهار کرد: شورای عالی آموزش و پرورش رکن اصلی سیاست‌گذاری نظام تعلیم و تربیت کشور است که متشکل از ۲۲ نفر اعضای حقیقی و حقوقی است که برخی اعضای آن وزرا هستند، ریاست شورا با رئیس‌جمهور و  نائب رئیس آن وزیر آموزش و پرورش است.

وی افزود: برای اولین بار در نظام تعلیم و تربیت با تدبیر وزیر آموزش و پرورش، سه نفر از همکاران ما از سراسر کشور بوسیله انتخابات معرفی می‌شوند.

قائم مقام وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه از صبح شنبه تعداد سه نفر از همکاران ما به این شیوه انتخاب می‌شوند، گفت: افرادی که  واجد شرایط هستند یعنی دارای حداقل ۱۲ سال و حداکثر ۳۱ سال سابقه کار در مدارس و دارای مدرک فوق لیسانس هستند اعم از مدیران و معلمان – صرفا همکاران آموزشی- می‌‌توانند به پورتال وزارت آموزش‌وپرورش مراجعه و ثبت‌نام کنند.

نعمتالهی ادامه داد: ۱۲۵ هزار نفر واجد شرایط کاندیداتوری هستند و برای ثبت‌نام یک هفته فرصت دارند. در برخی استان‌ها ۳ نفر براساس افراد واجد شرایط، در برخی استان‌ها ۶ نفر و در برخی ۹ نفر انتخاب خواهند شد که لزوما حداقل یک نفر از آنها در هر استان باید از بانوان بوده و افراد انتخابی از هر سه مقطع ابتدایی، متوسطه اول و دوم هستند.

قائم مقام وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: در نهایت ۱۴۷ نفر منتخب استانی در هفته‌های آتی در مرحله دوم در جلسه‌ای در تهران به صورت حضوری شرکت کرده و ۳ نفر منتخب اصلی مشخص می‌شوند که با معرفی وزیر آموزش‌وپرورش و حکم رئیس جمهور آغاز به کار می‌کنند.

وی افزود: تنها همکاران آموزشی در مجموعه مدارس دولتی می‌توانند در این انتخابات شرکت کنند.

به گزارش تسنیم،‌ اصغر حصیری مسئول ستاد راهبری انتخابات نماینده معلمان در شورای عالی آموزش‌وپرورش در مورد نحوه ثبت‌نام گفت: متقاضیان می‌توانند به پرتال رسمی وزارت آموزش و پرورش به آدرس http://medu.ir مراجعه کنند و با نصب اپیلیکیشن سینا بر روی تلفن همراه خود، به پنل انتخابات فرهنگیان در شورای عالی رفته و برای کاندیداتوری ثبت‌نام کنند. راه دوم ثبت نام از طریق سایت  http://Sinarubik.ir است. داوطلبان با مراجعه به این سایت می‌توانند جهت نامزدی در انتخابات ثبت‌نام کنند.

انتهای پیام/

[ad_2]

Source link

0/5 ( 0 نظر )
آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

تبلیغات متنی

پشتیبانی سایت