آغاز واکسیناسیون دانش‌آموزان پایه دوازدهم در مشهد

برای تزریق "دوز سوم" واکسن کرونا تا کی فرصت داریم؟
آغاز واکسیناسیون دانش‌آموزان پایه دوازدهم در مشهد خراسان رضوی مدیر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس دانشگاه علوم پزشکی مشهد از آغاز واکسیناسیون دانش‌آموزان پایه دوازدهم ساکن در مناطق تحت پوشش این دانشگاه خبر داد. محمد احمدیان اظهار کرد: برنامه واکسیناسیون دانش‌آموزان بر اساس دستورالعمل‌های وزارتی آغاز خواهد شد و دانش‌آموزان ۱۷ ساله می‌توانند برای دریافت […]

آغاز واکسیناسیون دانش‌آموزان پایه دوازدهم در مشهد

خراسان رضوی مدیر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس دانشگاه علوم پزشکی مشهد از آغاز واکسیناسیون دانش‌آموزان پایه دوازدهم ساکن در مناطق تحت پوشش این دانشگاه خبر داد.

محمد احمدیان اظهار کرد: برنامه واکسیناسیون دانش‌آموزان بر اساس دستورالعمل‌های وزارتی آغاز خواهد شد و دانش‌آموزان ۱۷ ساله می‌توانند برای دریافت واکسن سینوفارم به مراکز واکسیناسیون مراجعه نمایند

وی افزود: در خصوص بازگشایی مدارس طی جلسه‌ای که با مسئولان اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی داشتیم و براساس اعلام وزارتخانه‌های آموزش و پرورش و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به این نتیجه رسیدیم که برگزاری کلاس‌های حضوری منوط به انجام واکسیناسیون باشد.

مدیر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: تعداد دانش‌آموزان سال تحصیلی جدید بر اساس اطلاعات جمعیتی آموزشگاهی ۹۴۶ هزار و ۶۵ نفر است که شامل ۵۵۷ هزار و ۵۲۳ نفر در مقطع ابتدایی(پایه‌های اول تا ششم)، ۲۲۸ هزار و ۵۷ نفر در مقطع متوسطه اول(پایه‌های هفتم تا نهم) و ۲۲۸ هزار و ۵۷ نفر در مقطع متوسطه دوم(پایه‌های دهم تا دوازدهم) است. در گام نخست تزریق واکسن دانش‌آموزان پایه دوزادهم و متولدان اول مهر ۱۳۸۲ تا اول مهر ۱۳۸۳ انجام می‌شود که تعداد آنان ۷۰ هزار و ۶۲۱ نفر است.

به گزارش وبدا، احمدیان در رابطه با واکسیناسیون فرهنگیان نیز گفت: از عید سعید غدیر خم واکسیناسیون این گروه نیز آغاز شد و تاکنون ۴۷ هزار و ۳۰۶ نفر نوبت اول و ۲۱ هزار و ۳۵ نفر نوبت دوم واکسن را دریافت کرده‌اند. در مجموع تا این لحظه ۶۸ هزار و ۳۴۱ دوز واکسن کرونا به معلمان تزریق شده است.

وی تأکید کرد: برنامه بازگشایی مدارس براساس دستورالعمل های ابلاغی و با توجه به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های موجود در مدارس دولتی و غیردولتی و اجرای موارد خواسته شده در دستورالعمل و تصمیمات لازم در بازگشایی به هنگام مدارس و تدوین برنامه بازگشایی پیشنهادی حوزه آموزش و پرورش خواهد بود.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پشتیبانی سایت