آموزش دایورت تلفن ثابت

آموزش دایورت تلفن ثابت
آموزش دایورت تلفن ثابت یکی از خدمات کاربردی که مخابرات به کاربران ارائه می‌دهد دایورت کردن است. به این منظور در ادامه آموزش دایورت تلفن ثابت را ارائه می‌کنیم. ممکن است این اتفاق برای شما نیز رخ داده باشد که منتظر یک تماس مهم و ضروری باشید اما محبور به ترک منزل یا محل کار […]

آموزش دایورت تلفن ثابت
یکی از خدمات کاربردی که مخابرات به کاربران ارائه می‌دهد دایورت کردن است. به این منظور در ادامه آموزش دایورت تلفن ثابت را ارائه می‌کنیم.

آموزش دایورت تلفن ثابت
آموزش دایورت تلفن ثابت

ممکن است این اتفاق برای شما نیز رخ داده باشد که منتظر یک تماس مهم و ضروری باشید اما محبور به ترک منزل یا محل کار خود شده‌اید. در این شرایط و برای این که هم تماس ضروری‌تان را از دست ندهید و هم بتوانید به کار خود برسید؛ بهترین راه حل، دایورت کردن تلفن ثابت بر روی تلفن همراه یا یک خط ثابت دیگر است. اما چطور می‌توان این کار را انجام داد.

روش دایورت کردن تلفن ثابت
برای انتقال تماس تلفن ثابت (Call Forwarding) از یک خط شهری به خط شهری دیگر یا شماره موبایل ابتدا باید دستوراتی که در ادامه گفته می‌شود را اجرایی کنید. این نکته را به خاطر داشته باشید که باید در مبدا دستورات زیر را روی تلفن خود اعمال کنید. همچنین برای انجام این کار، تلفن شما باید مجهز به سیستم تون (tone) باشد. توجه داشته باشید که در ابتدا خط شما باید قابلیت دایورت کردن را داشته باشد به این معنا که سرویس از مخابرات برای شماره تلفن خط ثابت شما فعال شده باشد.

برایآموزش دایورت تلفن ثابت شما نیاز به یک کد دستوری ساده دارید. به این منظور کافیست از خطی که می‌خواهید دایرت شود کد دستوری زیر را وارد کنید:

# شماره مقصد * ۲۱ *

برای آموزش دایورت تلفن ثابت ابتدا کلید ستاره و بعد عدد ۲۱ و دوباره کلید ستاره را شماره‌گیری کنید؛ بعد از این که برای بار دوم ستاره را روی دستگاه تلفن خود فشار دادید؛ باید شماره‌ای که می‌خواهید خطتان بر روی آن دایورت شود را وارد کرده و در انتها کلید مربع را فشار دهید. در حال حاضر دستگاه تلفن شما دیگر زنگ نمی‌خورد و به جای آن شماره‌ای که به عنوان شماره مقصد وارد کرده‌اید زنگ می‌خورد.

به خاطر داشته باشید که این سرویس فقط بر روی دستگاه‌هایی قابل انجام است که مجهز به سیستم تن (tone) باشند.

روش دایورت تلفن ثابت به تلفن همراه
دایورت تلفن ثابت به تلفن همراه نیز به همان صورت که گفته شد امکان‌پذیر است. کافی است شما کد *۲۱* را وارد و سپس شماره تلفن همراه اول یا ایرانسل را وارد کنید و در انتها کلید # را فشار دهید.

هنگام آموزش دایورت تلفن ثابت توجه داشته باشید در این مرحله ضروری است و این که زمان دایورت یا انتقال مکالمه هزینه مکالمه به عهده شما است؛ یعنی زمانی که خط شما دایورت است هزینه تمامی مکالمات بر روی قبض تلفن شما اعمال می‌شود. البته این سرویس فقط برای دایورت کلی خط ثابت به کار نمی‌رود. شما در شرایط مختلف می‌توانید خط ثابت خود را بر روی یک خط دیگر انتقال دهید. برخی از این موارد عبارت اند از:

۱- سرویس انتظار مکالمه
در این بخش از آموزش دایورت تلفن ثابت گاهی اوقات ممکن است در زمان مکالمه، بوق ضعیفی به گوش شما برسد که نشان می‌دهد شما پشت خطی دارید. در این مواقع می‌‎توانید با فشار دادن دکمه flash در تلفن‌های دیجیتال، مکالمه خود را موقتا قطع کرده و به صحبت با فرد پشت خطی خود بپردازید. برای بازگشت به مکالمه اول تنها کافیست دکمه flash را دوباره فشار دهید.

۲- انتقال تماس از خط اشغال به خط دیگر
گاهی اوقات شما می‌خواهید خط شما قثط در مواقعی که اشغال است دایورت شود. این موضوع نشان می‌دهد زمانی که کسی با شما تماس گفت و خط تلفن ثابت شما اشغال بود؛ تماس به طور اتوماتیک به یک خط دیگر منتقل شود. برای اینکار نیز تنها کافیست یک کد دستوری ساده را از دستگاه تلفن خود شماره‌گیری کنید:

۳- # شماره مقصد * ۴۳ *
در این بخش از آموزش دایورت تلفن ثابتبه کمک این کد زمانی که خط شما اشغال بود و فرد دیگری همزمان با شما تماس گرفت؛ تماس به شماره‌ای که به عنوان شماره مقصد وارد کرده‌اید انتقال پیدا می‌کند.

۴- دایورت در صورت عدم پاسخگویی
در صورتی که به هر دلیلی قادر به پاسخگویی به یک تماس نباشیم؛ می‌توانیم با یک کد دستوری ساده تماس را به یک خط دیگر منتقل کنیم. برای این کار کافی است کد زیر را در دستگاه شماره‌گیری کنیم:

۵- # شماره مقصد * ۶۵ *
با این کد از آموزش دایورت تلفن ثابت بلافاصله بعد از این که پاسخگوی تماس نبودیم؛ با شماره ای که به عنوان شماره مقصد وارد کرده‌ایم تماس گرفته خواهد شد.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پشتیبانی سایت