آموزش و پرورش: امتحانات غیرحضوری نداریم

تصمیم وزارت علوم برای برگزاری امتحانات پایان ترم دانشجویان
آموزش و پرورش: امتحانات غیرحضوری نداریم وزارت آموزش و پرورش بار دیگر بر حضوری بودن امتحانات تأکید کرد. به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، خسرو ساکی رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه امتحانات نهایی دانش‌آموزان پایه دوازدهم که در خرداد و شهریور نتوانستند نمره قبولی را کسب کنند از ۲ […]

آموزش و پرورش: امتحانات غیرحضوری نداریم
وزارت آموزش و پرورش بار دیگر بر حضوری بودن امتحانات تأکید کرد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، خسرو ساکی رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه امتحانات نهایی دانش‌آموزان پایه دوازدهم که در خرداد و شهریور نتوانستند نمره قبولی را کسب کنند از ۲ دی شروع و تا ۲۷ دی ماه ادامه دارد، اظهار کرد: بیش از ۱۵۰ هزار دانش‌آموز مشغول شرکت در امتحانات نهایی هستند، حوزه‌های اجرا ملزم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی هستند و اکیپ‌های بازرسی از حوزه‌های اجرا بازدید می‌کنند.

وی افزود: امتحانات غیر نهایی پایه‌های هفتم تا دوازدهم نیز به صورت حضوری برگزار می‌شود، برنامه امتحانات توسط مدیر مدرسه تنظیم و امتحانات باید تا پایان دی ماه برگزار شود.

ساکی با تأکید بر اینکه امتحانات دانش‌آموزان غیرحضوری نیست، درباره دلایل حضوری بودن امتحانات گفت:‌ ارزشیابی تحصیلی تابع چگونگی فعالیت مدارس است و از اول آذر تمام مدارس حضوری هستند بنابراین امتحانات نوبت اول حضوری است اما اگر مدرسه‌ای به لحاظ شیوع کرونا به موقعیت قرمز رسید پس از بررسی آموزش و پرورش مجوز امتحانات غیرحضوری را دریافت می‌کند، تاکنون هیچ مدرسه‌ای شرایط قرمز پیدا نکرده است.

وی درباره امتحانات دوره ابتدایی بیان کرد:‌ در دوره ابتدایی شیوه ارزشیابی توصیفی است از ابتدای سال معلمان با مشاهده کارپوشه، آزمون عملکردی و… اقدام به گردآوری اطلاعات کرده و براساس آن نمره نوبت اول دانش‌آموز را مشخص می‌کنند.

ساکی در پایان گفت: نتایج امتحانات نوبت اول، یک هفته بعد از دی ماه اعلام خواهد شد.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 1 / 5. تعداد امتیاز: 1

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پشتیبانی سایت