آیاافزایش ۲۰ درصدی حقوق‌ها برای سال ۱۴۰۲ مناسب است؟

آیاافزایش ۲۰ درصدی حقوق‌ها برای سال ۱۴۰۲ مناسب است؟

آیاافزایش ۲۰ درصدی حقوق‌ها برای سال ۱۴۰۲ مناسب است؟
آیاافزایش ۲۰ درصدی حقوق‌ها برای سال ۱۴۰۲ مناسب است؟ محبی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گام اول افزایش متوسط ۲۰ درصدی حقوق‌ها در لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ مناسب به نظر می‌رسد، به سبب شرایط باید از حداقلی بگیران حمایت بیشتری انجام دهیم. بودجه سال آینده طی هفته‌های اخیر در دولت بررسی شده است […]

آیاافزایش ۲۰ درصدی حقوق‌ها برای سال ۱۴۰۲ مناسب است؟

آیاافزایش ۲۰ درصدی حقوق‌ها برای سال ۱۴۰۲ مناسب است؟

محبی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس

در گام اول افزایش متوسط ۲۰ درصدی حقوق‌ها در لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ مناسب به نظر می‌رسد، به سبب شرایط باید از حداقلی بگیران حمایت بیشتری انجام دهیم.

بودجه سال آینده طی هفته‌های اخیر در دولت بررسی شده است و به نظر می‌رسد در هفته جاری به مجلس ارائه خواهد شد. سخنگوی دولت نیز این موضوع را اعلام کرده است. به احتمال زیاد فردا بودجه به مجلس ارائه می‌شود.

در این دوره بررسی بودجه دو مرحله‌ای خواهد شد و ابتدا احکام مورد بررسی قرار می‌ گیرد، پس از این مرحله جداول بودجه نیز در مجلس مورد بررسی و تصویب قرار خواهد گرفت.

در شرایط تورمی #کارمندان گله‌مند هستند چرا که با توجه به قوانین مادر باید #براساس_تورم حقوق‌ها را افزایش دهیم. با این وجود طی سال‌های اخیر این موضوع که افزایش حقوق خود باعث افزایش پایه پولی و دامن‌زدن به تورم می‌شود، مطرح شد.
براین اساس گفته می‌شود که ضرر افزایش حقوق براساس تورم بیش از سود آن است. از سوی دیگر توان‌مندی دولت‌ها در تحقق منابع و وجود کسری بودجه سبب شده بود که دولت در افزایش حقوق و دستمزد با مشکلاتی مواجه شود.

در سال جاری شاهد افزایش حقوق در طول سال بودیم،در ابتدای سال افزایش حقوق ۱۰ درصدی تعیین شد و در طول سال برای حوزه‌های تامین اجتماعی شاهد افزایش حقوق ۵۷ درصدی در ابتدای سال بودیم. در خصوص بازنشستگان ۳۷ درصد افزایش حقوق را شاهد بودیم.

 در مورد شاغلین نیز هر گروهی به نحوی ترمیم حقوق پیدا کرد، علاوه براین مورد متناسب‌سازی حقوق از ابتدای مهر اجرایی کردیم که براین اساس مقرر شد تقریبا یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان به شاغلین و حدود یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان به بازنشستگان اضافه شود.در نتیجه در طول سال درصد افزایش حقوق افزایش پیدا کرد چرا که دولت کارگزین آنلاین در هر زمانی که منابع جدیدی به دست می‌آورد و یا اجازه استفاده از منابع را پیدا می‌کند، تلاش می‌کند تا توانمندی حقوق‌بگیران کشور را افزایش دهد

 حدود ۸۰ درصد بودجه عمومی کشور صرف پرداخت حقوق و دستمزد می‌شود، گفت: این موضوع غم‌انگیز است. در نتیجه این وضعیت، مبلغ بسیار کمی در مسیر عمران کشور و ساخت و سازها هزینه می‌شود.

امیدوار هستیم با تعیین منابعی مانند پایه‌های مالیاتی متنوع و اجرای قوانین گذشته مانند مالیات برخانه‌ها و خودروهای لوکس شاهد افزایش درآمدهای پایدار در بودجه باشیم. در صورتی که این اتفاق رخ دهد منابع بودجه تقویت خواهد شد. هرچقدر منابع پایدار بیشتری در بودجه وجود داشته باشد، توانمندی دولت نیز افزایش خواهد یافت و امکان رشد متناسب حقوق‌ها وجود خواهد داشت.

در گام اول افزایش متوسط ۲۰ درصدی حقوق‌ها در لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ مناسب به نظر می‌رسد. در طول سال بسته به اینکه چه اتفاقاتی در حوزه تورمی رخ می‌دهد، دولت می‌تواند با مدل‌های رفاهی به افراد کمک کند.

🔻در خصوص مدل افزایش حقوق‌ها متاسفانه کف حقوق‌ها در کشور ما پایین است در نتیجه باید به این افراد توجه بیشتری انجام شود اما اینکه ما به طور مداوم حقوق‌های بالاتر را به میزان کمی افزایش می‌دهیم خود خلاف عدالت است.

🔻به هر حال افرادی با شایستگی‌های ویژه‌ای وجود دارند و قطعا در شرایط عادی هر کسی باید براساس شایستگی‌های خود حقوق دریافت کند ولی به سبب شرایط بحران ما باید از حداقلی بگیران حمایت بیشتری انجام دهیم. مانند دوران بحران کرونا که منابع به سمت حوزه درمان سرازیر شد. با این وجود باید شرایط ویژه‌ای را برای افراد دارای مهارت در نظر گرفت تا بتوانیم آنها را در کشور نگه‌داریم

چقدر این خبر مفید بود؟ راضی هستید

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

  1. از مجلس محترم تقاضا داریم تا افزایش حقوق کارکنان دولت را برابر با رشد تورم در نظر بگیرند

    به این نظر امتیاز بده
پشتیبانی سایت