آیا تزریق واکسن آسترازنکا متوقف شد؟

چه کسانی می‌توانند نوبت چهارم واکسن کرونا را تزریق کنند؟
آیا تزریق واکسن آسترازنکا متوقف شد؟ روز گذشته خبری مبنی بر ممنوعیت تزریق دوز اول واکسن آسترازنکا برای تمام گروه‌های سنی در شهر مشهد در فضای مجازی و برخی رسانه‌ها منتشر شد که واکنش دانشگاه علوم پزشکی را در پی داشت. به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری تسنیم؛ روز گذشته خبری مبنی بر ممنوعیت تزریق […]

آیا تزریق واکسن آسترازنکا متوقف شد؟

روز گذشته خبری مبنی بر ممنوعیت تزریق دوز اول واکسن آسترازنکا برای تمام گروه‌های سنی در شهر مشهد در فضای مجازی و برخی رسانه‌ها منتشر شد که واکنش دانشگاه علوم پزشکی را در پی داشت.

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری تسنیم؛ روز گذشته خبری مبنی بر ممنوعیت تزریق دوز اول واکسن آسترازنکا برای تمام گروه‌های سنی در شهر مشهد در فضای مجازی و برخی رسانه‌ها منتشر شد.

در این خبر آمده بود که تزریق دوز سوم برای افرادی که دو دوز واکسن غیر آسترازنکا دریافت کرده‌اند، برای زیر ۵۰ سال ممنوع و برای بالای ۵۰ سال در صورت اصرار فرد و با گرفتن تعهد، مجاز است.

در پی انتشار این مطلب، برخی شایعات مبنی بر اینکه بروز مرگ ناشی از تزریق آسترازنکا علت توقف تزریق واکسن در مشهد بوده، در فضای مجازی منتشر شد که این امر با واکنش دانشگاه علوم پزشکی مشهد روبه‌رو شد.

در همین راستا روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اعلام کرد که شایعات مطرح شده درباره آسیب‌زا بودن واکسن آسترازنکا واقعیت ندارد.

در این اطلاعیه ضمن درخواست از مردم برای کنترل موج ششم کرونا و پیشگیری از تبعات پیشگیری این همه‌گیری بر تزریق دوز سوم واکسن کرونا تأکید و اعلام شده است که پیگیری‌ها برای تأمین واکسن ادامه دارد و توقف موقت تزریق آسترازنکا در مشهد به علت عدم موجودی مقطعی است.

چقدر این خبر مفید بود؟ راضی هستید

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد امتیاز: 4

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید