آیا روباه نقره‌ای حریف پوتین می‌شود؟

آیا روباه نقره‌ای حریف پوتین می‌شود؟
آیا روباه نقره‌ای حریف پوتین می‌شود؟ 🔺ما ایرانی‌ها اینقدر سوژه داخلی برای پیگیری داریم که دیگر وقتی برای وقایع جهانی نمی‌‌ماند، اما این روزها جهان منتظر نتیجه نشست بروکسل و وین درباره اوکراین است؛ جایی که روسیه و غرب مقابل هم قرار گرفته‌اند. احتمال جنگ هم می‌رود … اما امید غرب به این زن است […]

آیا روباه نقره‌ای حریف پوتین می‌شود؟

آیا روباه نقره‌ای حریف پوتین می‌شود؟
آیا روباه نقره‌ای حریف پوتین می‌شود؟

🔺ما ایرانی‌ها اینقدر سوژه داخلی برای پیگیری داریم که دیگر وقتی برای وقایع جهانی نمی‌‌ماند، اما این روزها جهان منتظر نتیجه نشست بروکسل و وین درباره اوکراین است؛ جایی که روسیه و غرب مقابل هم قرار گرفته‌اند. احتمال جنگ هم می‌رود … اما امید غرب به این زن است که امروز از هواپیمایش در بروکسل پیاده شد. او را می‌شناسیم یا دست کم طی چند سال گذشته نامش را زیاد شنیده‌ایم؛ وندی شرمن!

👈کمی از او‌ بخوانیم:
وندی شرمن، یکی از قدرتمندترین دیپلمات‌های جهان راهی اروپا شده است تا در نشست امروز آمریکا و روسیه درباره اوکراین شرکت کند.

🔺موهای سفید و شمایل هوشمندانه و راه و روش خاصش در مذاکره باعث شده تا او را در دنیای دیپلماسی با نام «روباه نقره‌ای» بشناسند.
🔺ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه ۱۰۰هزار سرباز روس را در نزدیکی مرز اوکراین مستقر کرده و باعث ترس و هشدار به غرب شده است.
🔺مقامات ایالات متحده هم امیدوارند مخاطرات اقدام روسیه را از طریق مذاکرات خنثی کنند. امیدواری آمریکا در این پرونده به خانم شرمن است.
🔺خانم شرمن در تاریخ دیپلماسی ایالات متحده به رفتارهای قاطعانه مشهور است.
🔺او در دوران ریاست‌جمهوری بیل کلینتون وارد مذاکرات هسته‌ای با کره شمالی شد و برای توقف ساخت سلاح هسته‌ای در این کشور تلاش کرد. شرمن در سال ۲۰۱۱ و در دوره ریاست جمهوری اوباما رهبری تیم مذاکره‌کننده ایالات متحده را در موضوع هسته‌ای ایران به عهده داشت و در نهایت در سال ۲۰۱۵ موفق شد به توافق هسته‌ای ۵+۱ دست پیدا کند. او نشان داد به عنوان یک زن می‌تواند به اتاق مذاکراتی که یک سوی آن جمهوری اسلامی و قوانین سختگیرانه‌ آنها درباره تعاملات میان زنان و مردان است، راه پیدا کند و حضور فعالی داشته باشد.
🔺یک دیپلمات انگلیسی درباره شرمن می‌گوید « او ۷۲ ساله است و موهای نقره‌ای همواره کوتاهی دارد که در طول مذاکرات همواره سخت و طاقت‌فرسایی که شرکت می‌کند، محال است یک تارش این ور و آن‌ور شود».
🔺لقب « روباه » را ایرانی‌ها برای او درنظر گرفتند؛ به دلیل رفتار‌های زیرکانه‌ای که شرمن در مذاکراتش با آنها از خود نشان داده است. جالب اینکه همکارانش در وزارت خارجه آمریکا و در جریان آن مذاکرات از لقب روباه استقبال کردند و تی‌شرت‌هایی که اسم روباه نقره‌ای روی آن نوشته شده بود، پوشیدند!

تحلیلگران می‌گویند در این هفته وندی شرمن می‌تواند مهارت‌های دیپلماتیک خود را در آزمونی بزرگ محک بزند.
🔺مذاکره با روس‌ها همیشه سخت و طاقت‌فرساست.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 2 / 5. تعداد امتیاز: 1

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پشتیبانی سایت