آیا معلمان و فرهنگیان در اولویت تزریق واکسن کرونا قرار می‌گیرند؟

آیا معلمان در اولویت تزریق واکسن کرونا قرار می‌گیرند؟
آیا معلمان در اولویت تزریق واکسن کرونا قرار می‌گیرند؟ عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت که اولویت در تزریق نخستین واکسن‌های کرونا باید با سالمندان در خانه‌های سالمندان و کارکنان بهداشت و درمان کشور باشد و فرهنگیان در اولویت نیستند. به گزارش میزان، مهرداد ویس کرمی، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، در خصوص […]

آیا معلمان در اولویت تزریق واکسن کرونا قرار می‌گیرند؟

آیا معلمان در اولویت تزریق واکسن کرونا قرار می‌گیرند؟

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت که اولویت در تزریق نخستین واکسن‌های کرونا باید با سالمندان در خانه‌های سالمندان و کارکنان بهداشت و درمان کشور باشد و فرهنگیان در اولویت نیستند.

به گزارش میزان، مهرداد ویس کرمی، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، در خصوص اینکه می‌توان برای روند آموزش حضوری، برای معلمان و اساتید دانشگاه، فرهنگیان در اولویت‌های اولیه برای دریافت واکسن قرار گیرند، گفت: قشر درمانگر در خط مقدم هستند و به شدت در معرض ابتلا به بیماری کرونا هستند، اینکه بیمارستان‌ها بخش بزرگی از ظرفیت بستری بیماران کرونایی را به خود اختصاص داده‌اند و پرستاران و پزشکان عزیز تماس مستقیم دارند باید در اولویت نخست قرار گیرند. کارکنان بخش مراقبت‌های ویژه مراکز درمانی، سپس کادر درمان و بعد خانه‌های سالمندان و افراد بالای ۶۵ سال در اولویت نخست تزریق واکسن کرونا قرار دارند.

وی ادامه داد: اولویت فقط با قشر درمانگر است که مستقیما با ویروس کرونا درگیر هستند و به طور طبیعی باید در اولویت قرار گیرند و در اولویت بعدی افرادی که ناچارا با این ویروس به هر نحوی درگیر هستند قرار می‌گیرند؛ و از طرف دیگر اگر بتوانیم واکسن را تهیه کنیم و با توجه به نیازهایمان اینکه آیا همخوانی دارند یا نه از اولویت زدن واکسن برخوردار باشند. در اصل اولویت دادن به یک گروه اگر خارج از اصول باشد کار درستی نیست و نتیجه درستی را هم در جامعه نخواهد داشت.

ویس کرمی افزود: فقط باید شرایط و میزان تماس با ویروس کرونا اولویت بندی شود، چون این افراد آسیب پذیرتر هستند؛ و باید اولویت بندی از آنجا شروع شودو باید این توجه داشت که هیچ قشری به اندازه درمانگر در اولویت نیستند؛ و با ایمنی قشر درمانگر می‌توان با اطمینان بیشتر از افراد بیمار کرونایی محافظت و در راستای نابودی این بیماری تلاش کنند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اظهار کرد: اگر بگوییم که برای قشر فرهنگی هم در اولویت واکسن کرونا قرار بگیرند و قبل از بقیه از امتیاز واکسن کرونا بهره‌مند شوند، شاید حرف اشتباهی نباشد، ولی با اولویت قرار دادن قشر فرهنگی، باید دانش آموزان هم از واکسن کرونا بهره‌مند شوند و همینطور خانواده دانش آموزان که در واقع کل افراد جامعه می‌شوند.

این نماینده مجلس تاکید کرد: من با اولویت بندی ستاد کرونا موافق هستم و این دسته بندی بسیار درست و عادلانه است و کسی نباید خارج از اولویت واکسن بزند.

1/5 (1 نظر)
آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

تبلیغات متنی

پشتیبانی سایت