آیا می توان یارانه را به عنوان وثیقه وام ازدواج گذاشت؟

یارانه معیشتی دی ماه پنجشنبه واریز می‌شود
آیا می توان یارانه را به عنوان وثیقه وام ازدواج گذاشت؟ بانک اول – وام ازدواج از جمله تسهیلات قرض‌الحسنه بانکی است که با سود ۴ درصد و اقساط ۱۰ ساله به زوجین تعلق می‌گیرد.مبلغ این وام بر اساس سن و امتیازاتی نظیر ایثارگری متغیر است. مبلغ اصلی این وام برای هریک از زوجین ۷۰ […]

آیا می توان یارانه را به عنوان وثیقه وام ازدواج گذاشت؟

بانک اول – وام ازدواج از جمله تسهیلات قرض‌الحسنه بانکی است که با سود ۴ درصد و اقساط ۱۰ ساله به زوجین تعلق می‌گیرد.مبلغ این وام بر اساس سن و امتیازاتی نظیر ایثارگری متغیر است. مبلغ اصلی این وام برای هریک از زوجین ۷۰ میلیون تومان است، اما به آقایان زیر ۲۵ سال و خانم‌های زیر ۲۳ سال، مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان تعلق می‌گیرد.

خانواده شهدا، مفقودالاثرین و اسرا و خانواده‌های جانبازان و آزادگان نیز می‌توانند از این تسهیلات با امتیاز ویژه ایثارگری استفاده کنند، بدین ترتیب که به هریک از زوجین با شرایط فوق مبلغ ۱۴۰ میلیون تومان تسهیلات ازدواج تعلق می‌گیرد و چنانچه شرایط سنی که پیش‌تر به آن اشاره شد را نیز داشته باشند، این مبلغ به ۲۰۰ ملیون تومان افزایش خواهد یافت.

مدارک مورد نیاز در تمام بانک‌ها یکسان هستند و مواردی نظیر اصل و کپی سند ازدواج، اصل و کپی تمامی صفحات شناسنامه‌های زوجین را شامل می‌شود، همچنین برای دریافت این وام به مدارک دیگری از جمله اصل و کپی شناسنامه‌های ضامن‌ها، اصل و کپی کارت ملی زوجین، اصل و کپی کارت ملی ضامن، کد پستی ۱۰ رقمی و آدرس کامل محل سکونت زوجین، نیاز است.

می توان یارانه را به عنوان وثیقه وام ازدواج گذاشت؟

با توجه به افزایش مبلغ وام ازدواج حتی در صورت باز پرداخت یک وام ۷۰ میلیون تومانی با اقساط ۱۰ ساله حداقل قسط وام حدود ۷۰۰ هزار تومان می شود ، حال هر فردی که سواد ی در حد ابتدایی داشته باشد هم متوحه می شود یارانه ۴۵ هزار تومانی نمی تواند ضامن قسط ۷۰۰ هزار تومانی باشد

در بخشی از شرایط و دستورالعمل اخذ وام ازدواج آمده است که بانک‌ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی می‌توانند یارانه پرداختی به اشخاص را به عنوان تضمین در این زمینه بپذیرند.

بررسی میدانی و بررسی مدارک در شعب مختلف بانک‌های مشهد نشان می‌دهد که بحث ضمانت وام سبب رفتار سلیقه‌ای بانک‌ها و موسسات غیربانکی است، درواقع هر بانکی هرگونه که بخواهد این ضمانت را اخذ می‌کند، به عنوان مثال در بانک صادرات تعداد ضامن‌ها (یک یا دو نفر) بستگی به نظر رئیس شعبه دارد. بانک رفاه دو ضامن با نامه کسر از حقوق (فیش حقوقی) را ضمانت این تسهیلات می‌داند و علاوه بر ضامن حقیقی درصدی از وام به‌طور سفته یا چک و یا هردو اخذ می‌شود.

در بانک صادرات و ملت مبلغ سفته ۱۳۰ درصد مبلغ وام و در بانک رفاه ۱۲۰ درصد این مبلغ است و برخی بانک‌ها از جمله بانک ملت، چک را نیز به جای نامه کسر از حقوق به عنوان ضمانت می‌پذیرند.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پشتیبانی سایت