کد خبر : 17283
تاریخ انتشار : یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۱

ابلاغ بخشنامه شناسایی نیروهای حق التدریس،نهضتی برای استخدام آموزش و پرورش

ابلاغ بخشنامه شناسایی نیروهای حق التدریس،نهضتی برای استخدام آموزش و پرورش

ابلاغ بخشنامه شناسایی نیروهای حق التدریس،نهضتی برای استخدام آموزش و پرورش    علی اللهیار ترکمن، معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با ابلاغ بخشنامه‌ای به اداره‌های کل آموزش و پرورش استان‌ها، از آن‌ها خواست افراد مشمول قانون جذب مصوب شهریور ۹۵ را شناسایی کنند. براساس این بخشنامه نیروهای دبستانی که بین سال‌های

ابلاغ بخشنامه شناسایی نیروهای حق التدریس،نهضتی برای استخدام آموزش و پرورش

ابلاغ بخشنامه شناسایی نیروهای حق التدریس،نهضتی برای استخدام آموزش و پرورش

 علی اللهیار ترکمن، معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با ابلاغ بخشنامه‌ای به اداره‌های کل آموزش و پرورش استان‌ها، از آن‌ها خواست افراد مشمول قانون جذب مصوب شهریور ۹۵ را شناسایی کنند.

براساس این بخشنامه نیروهای دبستانی که بین سال‌های ۷۹ تا ۹۱ با یکی از مراکز دولتی همکاری و از حساب‌های دولتی حق‌الزحمه دریافت کرده‌اند، نیروهای خرید خدمات آموزشی که بین سال‌های ۸۷ تا ۸۹ از طریق شرکت‌های خدمات آموزشی با اداره‌های آموزش و پرورش همکاری کرده‌اند، نیروهای حق‌التدریس غیرمستمر که از سال ۷۹ تا سال ۹۱ در مدارس دولتی بوده‌اند، آموزشیاران بین سال‌های ۷۹ تا ۹۱ در نهضت سوادآموزی و آموزش‌دهنده‌های مستمر این سال‌های نهضت، افراد مشمول قانون هستند.

براساس بخشنامه فرآیند تشکیل پرونده آموزشیاران و آموزش‌دهندگان برابر نمون برگ‌های سازمان نهضت سوادآموزی توسط معاونت سوادآموزی استان انجام خواهد شد و تشکیل پرونده و شناسایی افراد مشمول به منزله استخدام تلقی نمی‌شود.

طبق ابلاغ، افراد مشمول بعد از طی مراحل قانونی و مطابق آیین‌نامه اجرایی مربوط که به تصویب هیات وزیران خواهد رسید، با توجه به رشته و دوره تحصیلی، جنسیت و سنوات خدمت و ظرفیت استخدام اعلامی توسط سازمان اداری و استخدامی کشور و براساس نیاز استان‌ها پس از طی دوره آموزشی در دانشگاه فرهنگیان و شرکت در آزمون پایان دوره و اخذ نمره قبولی تا پایان برنامه پنج ساله ششم کشور استخدام خواهند شد.

آموزشیاران و آموزش‌دهندگان مستمر که در قبل از سال ۱۳۹۲ با نهضت سوادآموری همکاری داشته‌اند، پس از شرکت و قبولی در آزمون داخلی که وزارت آموزش و پرورش برگزار می‌کند، با توجه به نیاز رشته تحصیلی، جنسیت و سنوات خدمت و ظرفیت استخدام اعلامی توسط سازمان اداری و استخدامی کشور باید حداقل دوره یکساله آموزشی را در دانشگاه فرهنگیان طی کنند و پس از قبولی در آزمون پایان دوره تا پایان برنامه ششم توسعه استخدام خواهند شد.

هر نوع بکارگیری نیرو به صورت حق‌التدریس آزاد برای سال تحصیلی ۱۳۹۸-۱۳۹۹ از مشمولین قانون مزبور، منوط به نیاز آموزش و پرورش براساس رشته تحصیلی، دوره و جنسیت و سنوات همکاری و صدور مجوزهای لازم از سوی معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع خواهد بود.

«این بخشنامه از ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها خواسته است به منظور تهمید مقدمات لازم برای شناسایی افراد مشمول قانون مصوب ۳/۶/۱۳۹۵ مجلس شورای اسلامی و به منظور اجرایی نمودن قانون الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش مصوب ۱۳/۶/۱۳۹۷ مجلس شورای اسلامی، اقدام لازم را برای شناسایی افراد مشمول قانون، معمول دارند.»

0/5 ( 0 نظر )
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

.