اجرای قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان به ۱۶ هزار میلیارد تومان اعتبارات نیاز دارد

اجرای قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان به ۱۶ هزار میلیارد تومان اعتبارات نیاز دارد عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با بیان اینکه اجرای قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان به اعمال تبعیض در پرداخت حقوق بازنشستگان پایان می‌بخشد تاکید کرد که اجرای این مصوبه به ۱۶ هزار میلیارد تومان اعتبارات نیاز دارد. تکریم بازنشستگان سلمان خدادادی درگفت‌وگو با خبرنگار […]

اجرای قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان به ۱۶ هزار میلیارد تومان اعتبارات نیاز دارد
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با بیان اینکه اجرای قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان به اعمال تبعیض در پرداخت حقوق بازنشستگان پایان می‌بخشد تاکید کرد که اجرای این مصوبه به ۱۶ هزار میلیارد تومان اعتبارات نیاز دارد.
تکریم بازنشستگان

سلمان خدادادی درگفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به اظهارنظر برخی مبنی بر اینکه بازنشستگان زیر بار فشارهای اقتصادی و معیشتی قرار دارند، سازمان بازنشستگی کشوری ماه‌هاست که گرفتار تزلزل در مدیریت است، گفت: رفع مشکلات بازنشستگان در گروی این است که شناخت دقیقی از آنها داشته باشیم و برای هر کدام سهمی تعیین کنیم تا مشخص شود چه اندازه از این مشکلات به تزلزل مدیریتی و چه میزان به مباحث کلان کشور ارتباط دارد.

نماینده مردم ملکان درمجلس شورای اسلامی، ادامه داد: عمده مشکل کنونی جامعه بازنشستگان نبود دریافت حقوق یکسان است و تنها انتظار آنها اجرای قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان است.

قانون برنامه ششم، دولت را مکلف به اجرای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان کرده است

وی تصریح کرد: مجلس به ویژه کمیسیون اجتماعی اهتمام ویژه‌ای برای اجرای مصوبه همسان‌سازی حقوق بازنشستگان داشت، بنابراین در قانون برنامه ششم توسعه، دولت را موظف کردیم که حقوق بازنشستگان را همسان‌سازی کند.

خدادادی اظهار کرد: هم‌اکنون دریافتی بازنشستگان با گذشت هر سال با حقوق بازنشستگان قبلی تفاوت ۶۰ تا ۷۰ درصدی دارد، و این در حالی است که در هیچ نقطه از دنیا این گونه نیست، از سوی دیگر وجود این مشکل ارتباطی با شیوه مدیریتی سازمان بازنشستگی کشوری ندارد و باید دولت اعتبارات لازم را جهت اجرای این مصوبه به این سازمان تخصیص دهد، کما اینکه امروزه ۱۶ هزار میلیارد تومان برای تحقق این مهم مورد نیاز است.

سازمان بازنشستگی کشوری از مدیران کارآمدی برخوردار نبوده است

وی خاطرنشان کرد: البته سازمان بازنشستگی کشوری نیز در این مدت از مدیران کارآمدی برخوردار نبوده است به طوری که تعداد زیادی از آنها بر سر کار آمدند و نگاهشان برای اصلاح سیستم، سطحی و تنها محدود به اجرای طرح تحول مدیران بوده است.

نماینده مردم در مجلس دهم، تاکید کرد: متاسفانه برغم تلاش‌های صورت گرفته تنها ۲۰ درصد اعتبارات لازم برای اجرای این مصوبه تامین شد، بنابراین باید دولت به طور جدی در جهت رفع این مشکل تصمیمی بگیرد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: امسال بازنشستگان امیدوار هستند که دولت حداقل با تخصیص ۱۱ هزار میلیارد تومان این تفاوت پرداخت را تا حدودی تامین کند و این تبعیض را از بین ببرد.

0/5 (0 نظر)
آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

تبلیغات متنی

پشتیبانی سایت