«احمد مسعود» با چند هلیکوپتر به دره پنجشیر رفت؛ مقاومت آغاز شد؟

منابع خبری: «احمد مسعود» در جایی امن در پنجشیر است
«احمد مسعود» با چند هلیکوپتر به دره پنجشیر رفت؛ مقاومت آغاز شد؟ احمد دیروز عصر پنهانی از فرودگاه کابل به پنجشیر رفت. از وسط صد‌ها تفنگدار دریایی امریکا، مستقر در فرودگاه یا به‌قول افغانستانی‌ها میدان هوایی کابل. جالب ان‌که چند هلی‌کوپتر را هم با خودش برد. گروه طالبان فقط یک ولایت افغانستان را نتوانستند به […]

«احمد مسعود» با چند هلیکوپتر به دره پنجشیر رفت؛ مقاومت آغاز شد؟
احمد دیروز عصر پنهانی از فرودگاه کابل به پنجشیر رفت. از وسط صد‌ها تفنگدار دریایی امریکا، مستقر در فرودگاه یا به‌قول افغانستانی‌ها میدان هوایی کابل. جالب ان‌که چند هلی‌کوپتر را هم با خودش برد.
احمد مسعود

گروه طالبان فقط یک ولایت افغانستان را نتوانستند به اشغال خود در آورند و آن «پنجشیر» است.

پنجشیر یکی از ۳۴ ولایت افغانستان است که جمعیت آن نزدیک به ۱۵۰ هزار نفر است و بیشتر ساکنان آن تاجیک هستند. تاجیک‌ها ۹۸.۹ درصد جمعیت این ولایت را شکل می‌دهند. در حال حاضر نیرو‌های دولتی و شبه نظامیان محلی در طول مرز‌های پنجشیر مستقر هستند و این منطقه تبدیل به دژی برای مقاومت در برابر طالبان خواهد شد. این دومین بار است که پنجشیر تبدیل به دژی برای مقاومت در برابر طالبان می‌شود

محمدحسین جعفریان درباره این موضوع نوشت: درست وقتی امثال غنی و دیگر دوپاسپورته‌های افغانی فرار را بر قرار ترجیح دادند. درست وقتی مبارزان و رهبران بسیج مردمی هم مقابل طالبان فرار کرده یا تسلیم شده‌اند، درست وقتی کل افغانستان جلوی طالبان زانو زده است، احمد مسعود تنها پسر شهید احمدشاه مسعود، حاضر به تسلیم دره پدری به طالبان نشد. پرچم مبارزه را بلند کرد و از همه مخالفان طالبان خواست در دره پنجشیر نزد او بیایند.

احمد دیروز عصر پنهانی از فرودگاه کابل به پنجشیر رفت. از وسط صد‌ها تفنگدار دریایی امریکا، مستقر در فرودگاه یا به‌قول افغانستانی‌ها میدان هوایی کابل. جالب ان‌که چند هلی‌کوپتر را هم با خودش برد. درست مثل فیلم‌های هالیوودی که خود امریکایی‌ها می‌سازند!

این بچه شیر تازه نفس را به‌خاطر بسپارید. اگر خدا یاری‌اش کند، بعد از این اخبار زیادی از او خواهید شنید. او سال‌ها در ایران بود و راهنمایی و دبیرستان را اینجا خواند. جوان، خوش‌فکر و پرشور است، درست مثل جوان‌های خودمان. تازه سی و یک را تمام کرده است.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پشتیبانی سایت