اخبار آموزش و پرورشاخبارفرهنگیانپربازدید امور اداری

پرسش و پاسخ سوالات مهم اخبار فرهنگیان

پرسش و پاسخ سوالات مهم اخبار فرهنگیان

سوال

سلام
من فرزند جانباز ۷۰ درصد هستم
اداره به من ماموریت نداد و گفت فقط برای فرزندان شهید است
اگر بخشنامه ای در این زمینه دارید لطفا بفرستید

پاسخ

به استناد بخشنامه ۷۱۰/۲۳ مورخ ۹۷/۶/۱۹ وزارت متبوع همچنین رای وحدت رویه هیات عمومی دیوان به شماره ۱۲۶۷و ۱۲۶۸ مورخ ۹۷/۵۲ و نامه ۲۸۹۴۹۰ مورخ ۹۷/۶/۷ سازمان اداری استخدامی کشور ، از سال جاری ماموریت آموزشی فقط به جانبازان گرانقدر و فرزندان مغزی شهید اعطا می گردد و ماموریت سایر ایثارگران و وابستگان آنها محمل قانونی ندارد.


سلام خسته نباشید
لطفا درموردقوانین حقوق ،پاداش بازنشستگی وهر بحث مالی مربوط به خانم های کارمند بعد از فوتشون اطلاعاتی را بفرمایید.

-پاسخ✍️
در خصوص حقوق مستمری (وظیفه):

-پسر: تا ۲۰ سالگی ودر صورت دانشجو بودن تا ۲۵ سالگی می تواند از حقوق وظیفه پدرو مادر بهره مند شود . به شرط این که دارای شغل و بیمه پرداز نباشد. با ازدواج کردن حقوق وظیفه قطع نمی شود.

-دختر : چنانچه شاغل نباشد و به شخصه بیمه و بازنشستگی نپردازد ازدواج هم نکرده باشد می تواند از حقوق پدر و مادر بهره مند شود. اگر هم متارکه نماید و شرط بالا را داشته باشد مجدد از حقوق وظیفه سهم می برد.

-کمک هزینه بلاعوض فوت و همچنین بیمه عمر و پاداش پایان خدمت هم به وراث واجد شرایط تعلق می گیرد که ممکن است فرزندان و یا افراد دیگری باشد.
برای بیمه عمر معمولا کارمند در زمان حیاتش با تکمیل فرم مشخص می نماید که به چه کسانی تخصیص یابد در غیر اینصورت از طریق برگ انحصار وراثت به افراد ذینفع تعلق خواهد گرفت.


سوال

سلام و عرض ادب
من دارای مدرک کاردانی کاربرد کامپیوتر هستم.برای ادامه تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی حتما باید رشته مرتبط برم که مدرک اعمال بشه؟

آیا مدرک علمی کاربردی رو آ.پ قبول میکنه یا خیر؟

پاسخ

اعمال مدرک براساس رشته تحصیلی در مدرک قبلی نیست بلکه با توجه به پست سازمانی و رشته شغلی طبق طرح طبقه بندی مشاغل معلمان می باشد.

همه موسسات و دانشگاه هایی که زیر نظر وزارت علوم و تحقیقات و فناوری هستند مورد قبول می باشد. دانشگاه علمی کاربردی هم اینگونه می باش


 

در حال تکمیل شدن می باشد

جزوه کتاب سوالات استخدام آموزش وپرورش
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید