اخبار آموزش و پرورشاخبارفرهنگیانپربازدید امور اداری

اختصاص-۱۰۰۰-سهمیه-آزمون-استخدامی-آموز

اختصاص ۱۰۰۰ سهمیه آزمون استخدامی آموزش‌وپرورش به مناطق عشایری

– مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر وزارت آموزش‌وپرورش از اختصاص ۱۰۰۰ سهمیه آزمون استخدامی آموزش‌وپرورش به مناطق عشایری خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، علی تیرگیر امروز شنبه در جلسه با مدیرکل آموزش‌وپرورش لرستان، اظهار داشت: باتوجه‌به عنایت ویژه وزیر آموزش‌وپرورش به مناطق محروم و لازم التوجه کشور، در هفته آینده و برای دومین بار در یک سال اخیر بر مبنای اساسنامه آموزش‌وپرورش عشایری، سرانه سه برابری به دانش‌آموزان عشایری کشور تعلق می‌گیرد که نشانگر عنایت ویژه وزارت آموزش‌وپرورش به دانش‌آموزان مناطق عشایری و در اولویت قرارداشتن حل مشکلات این دانش‌آموزان است.

وی افزود: تخصیص سهمیه ویژه برای دانش‌آموزان مناطق محروم با اولویت مناطق عشایری در دانشگاه فرهنگیان برای سال آینده، اختصاص بیش از هزار سهمیه در آزمون استخدامی به مناطق عشایری و ساخت فضای ورزشی درون مدرسه‌ای مناسب برای همه مدارس شبانه‌روزی کشور از دیگر اقدامات آموزش‌وپرورش در راستای گسترش عدالت آموزشی در مناطق محروم خواهد بود.

مدیرکل دفتر توسعه عدالت آموزشی و آموزش عشایر وزارت آموزش‌وپرورش در ادامه ضمن تشکر از همراهی و توجه ویژه آموزش‌وپرورش لرستان به مناطق عشایری، گفت: تربیت تمام ساحتی دانش‌آموزان که اصلی‌ترین هدف همه اسناد بالادستی آموزش‌وپرورش است، متوقف بر تربیت‌معلمی تمام ساحتی و داشتن محتوا و فضای آموزشی تمام ساحتی است و مدیر مدرسه دراین‌بین در خط مقدم تأثیرگذاری قرار دارد، ازاین‌جهت دغدغه‌مندی مدیرکل آموزش‌وپرورش لرستان نسبت به مدیران مدارس قابل‌تحسین است.

تیرگیر، افزود: امروز برای بیش از ۴۰ درصددانش آموزان عشایری استان لوازم‌التحریر باکیفیت تهیه شد که صبح امروز تعداد دو هزار لوازم‌التحریر در مدرسه شبانه‌روزی عشایری حضرت زینب با حضور معاون آموزش ابتدایی استان و احمدی مدیر آموزش‌وپرورش عشایری استان آماده توزیع شد.

وی همچنین عملکرد آموزش‌وپرورش لرستان در سنجش دانش‌آموزان مناطق صعب‌العبور عشایری را بسیار قابل‌تحسین و الگویی مناسب برای سایر استان‌ها عنوان کرد.

جزوه کتاب سوالات استخدام آموزش وپرورش
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید