اخد مجوز استخدام «معلم مستقر» در مناطق مرزی

منابع ۲۵ هزار میلیاردی رتبه بندی معلمان افزایش پیدا نمی‌کند
اخد مجوز استخدام «معلم مستقر» در مناطق مرزی در هفته جاری ۴ معاون معرفی می‌شوند/وزارت راه برای اختصاص سهمیه «مسکن ملی» به دانشجومعلمان آمادگی دارد/قرارگاهی برای ترمیم سند تحول بنیادین راه‌اندازی خواهد شد/زمان اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان اعلام شد وزیر آموزش و پرورش از اخد مجوز استخدام معلم در مناطق مرزی به صورت ثابت برای […]

اخد مجوز استخدام «معلم مستقر» در مناطق مرزی

در هفته جاری ۴ معاون معرفی می‌شوند/وزارت راه برای اختصاص سهمیه «مسکن ملی» به دانشجومعلمان آمادگی دارد/قرارگاهی برای ترمیم سند تحول بنیادین راه‌اندازی خواهد شد/زمان اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان اعلام شد

وزیر آموزش و پرورش از اخد مجوز استخدام معلم در مناطق مرزی به صورت ثابت برای اجرای عدالت آموزشی خبر داد.

یوسف نوری در نشست خبری با اصحاب رسانه که به منظور تبیین برنامه‌های تحولی خود برگزار شد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس و نظام تعلیم و تربیت اظهار کرد: امنیت امروز ما در جامعه و نظام تعلیم و تربیت مرهون این شهیدان است؛ باید به روح شهدای معلم و دانش‌آموز درود بفرستیم این شهدا برای ما حجت هستند باید تعلیم و تربیت را براساس سیره تربیتی این شهیدان شکل دهیم.

وی درباره نقش رسانه و نسبت آن با آموزش و پرورش افزود: ارکان فرایند تربیت در مبانی اسناد تحولی به ۴ نهاد تقسیم می‌شود؛ ارکان فرایند تربیت خانواده، حکومت، رسانه و نهادها و سازمان‌های غیردولتی است.

نوری با تاکید براینکه امروز قدرت ارتباطات نقش بی بدیلی دارد ادامه داد: جامعه با کمک رسانه با ارزش خواهد شد. رفتارهای سنجیده رسانه‌ها در ارتباط با نظام تعلیم و تربیت دیده می‌شود لذا رسانه‌ها باید صرف نظر از سلایق و گرایش‌ها به تحقق اهداف تعلیم و تربیت کمک کنند.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه برای گفتمان سازی سند تحول بنیادین نیاز به رسانه داریم گفت: ارتباطات افکار عمومی را به سمت ارزش‌ها مدیریت می‌کند و رسانه این نقش را برعهده دارد.

وی عنوان کرد: به عنوان یک خادم و همکار عزیزان فرهنگی از رسانه‌ها تقاضا دارم این رسالت را در کنار هم به انجام برسانیم باید بستر حضور رسانه‌ها به ویژه در پیاده سازی و استقرار سند تحول بنیادین را فراهم کنند.

آموزش و پرورش نیازمند عزم ملی است

نوری با تاکید براینکه باید گفتمان سازی سند تحول بنیادین شکل بگیرد بیان کرد: آموزش و پرورش یک دستگاهی است که نیازمند عزم ملی است برای این موضوع باید دغدغه ملی ایجاد شود. این دستگاه با همکاری ۴ نهاد ذکر شده موفق می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش افزود: به گفته رئیس جمهور، آموزش و پرورش دستگاه مولد نیروی انسانی است البته باید از نگاه آیت الله رئیسی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای حسن اعتمادشان به بنده تشکر کنم امیدوارم بتوانم در راستای تحقق اسناد بالادستی گام‌های موثری برداریم.

وی گفت: رابطه آموزش و پرورش با تولید، ارتقای فرهنگ و هنجارهای اسلامی رابطه مستقیم و با ناهنجاری‌ها و انحرافات رابطه معکوس دارد این امر به دست آمده از تحقیقات است.

۸۵ درصد دانش‌آموزان هنرستانی جذب بازار کار می‌شوند

نوری افزود: باید سواد اقتصادی و کارآفرینی دانش‌آموزان را افزایش دهیم ساحت‌های ششگانه را محقق کنیم تا کارآفرینی دغدغه یک دانش‌آموز شود. دانش‌آموز باید برای آینده زندگی خود فرد موثری باشد.

وزیر آموزش و پرورش گفت: ۸۵ درصد دانش‌آموزان هنرستانی جذب کار می‌شوند ایجاد سواد کارآفرینی و چند بعدی در این راستا موثر و مفید بوده است. آموزش و پرورش باید این هجرت را عملی کند این امر در سند تحول پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: سازمان تعلیم و تربیت کودک با بسیاری از اولیای دانش‌آموزان ارتباط دارد این ارتباط باید مستمر باشد.

نوری معلم را مهم ترین عنصر در تحول و پیاده سازی اسناد بالادستی دانست و گفت: در دوران کرونا معلمان کلاس را به خانه بردند و کار کردند؛ بوسه بر دست این افراد لازم است. امیدوارم قدردان این چنین معلمان باشیم.

اخذ مجوز استخدام نیرو در مناطق مرزی

وی افزود: برنامه ما ۵ محور حاکمیتی؛ یاددهی یادگیری و عدالت آموزشی؛ بهسازی سازمان‌ها با نگاه مدرسه محوری؛ منابع انسانی و اقتصاد آموزش و پرورش دارد.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه به عنوان مثال باید بتوانیم برای دانش‌آموزان مرزی معلم ثابت داشته باشیم تا عدالت و نصیب آموزشی تکمیل شود لذا مجوز استخدام برای بیش از ۳۴ هزار نیرو برای استقرار در این مناطق را گرفته ایم و در بودجه امسال سرانه این بخش را ویژه دیده ایم.

نوری همچنین با اشاره به رتبه بندی معلمان اظهار کرد: گفته شده بود معلم در رتبه‌های یک تا ۵ قرار بگیرد که این امر خیلی خشک بود اما اکنون در رتبه‌های مربی تا استاد معلم قرار می‌گیرند.

وی درباره انتصابات معاونان و مدیران خود بیان کرد: برنامه‌های تحولی ما به شورای معاونان ارائه شده است؛ در هفته جاری رئیس مرکز روابط عمومی منصوب می‌شود و ارتباط با رسانه‌ها نیز شکل خواهد گرفت.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پشتیبانی سایت