اردوغان به تبریز پناه آورده بود

🔴اردوغان به تبریز پناه آورده بود
اردوغان به تبریز پناه آورده بود 🔹محمد رضا مرندی، کارشناس مسائل سیاسی: در مساله ترکیه هم پنج سال پیش شاهد بودیم جریان صهیونیستی به همراه آمریکا و سعودی یک کودتا در ترکیه به رهبری فتح الله گولن طراحی کرده بودند که وی از نیروهای جریان تکفیری و به شدت مخالف شیعی بود. 🔹از قبل ایران […]

اردوغان به تبریز پناه آورده بود

🔴اردوغان به تبریز پناه آورده بود
🔹محمد رضا مرندی، کارشناس مسائل سیاسی: در مساله ترکیه هم پنج سال پیش شاهد بودیم جریان صهیونیستی به همراه آمریکا و سعودی یک کودتا در ترکیه به رهبری فتح الله گولن طراحی کرده بودند که وی از نیروهای جریان تکفیری و به شدت مخالف شیعی بود.

🔹از قبل ایران به آقای اردوغان اطلاع داد که یک کودتا علیه شما در حال جریان است ابتدا ترک‌ها آن را جدی نگرفتند بعد که با واقعیت کودتا مواجه شدند

🔹باز ایران بود که به اردوغان که وی هم چمدانهایش را برای ترک استانبول بسته بود، پیشنهاد کرد کشور را ترک نکند و پیامی‌به مردمش بدهد که مردم به خیابانها بریزند و کودتا را خنثی کنند و این پیام را آقای اردوغان در فرودگاه تبریز برای مردم خود صادر کرد.

🔹آقای اردوغان را به تبریز انتقال دادند زیرا در استانبول و آنکارا دیگر احساس امنیت نمی‌کرد و در فرودگاه تبریز کنار هواپیمای ترک پیامی‌را به مردم خود صادر کرد و ورق کودتا در ترکیه برگشت.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 3.6 / 5. تعداد امتیاز: 5

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پشتیبانی سایت