استخدام معلمان حق التدریس چه زمانی آغاز می شودحق التدریس ها از آبان ماهانه پرداخت می شود

استخدام معلمان حق التدریس چه زمانی آغاز می شود؟/حق التدریس ها از آبان ماهانه پرداخت می شود معاون وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه اگر هیئت تطبیق مصوبات دولت با مجلس، آیین نامه استخدام معلمان حق التدریس را تأیید کند تا دو ماه آینده جذب و استخدام آنها انجام می شود، گفت: حق […]

استخدام معلمان حق التدریس چه زمانی آغاز می شود؟/حق التدریس ها از آبان ماهانه پرداخت می شود

معاون وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه اگر هیئت تطبیق مصوبات دولت با مجلس، آیین نامه استخدام معلمان حق التدریس را تأیید کند تا دو ماه آینده جذب و استخدام آنها انجام می شود، گفت: حق التدریس معلمان از آبان ماه ماهانه پرداخت می شود.

– اخبار اجتماعی –
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم ، علی الهیار ترکمن معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش در برنامه تلویزیونی تهران ۲۰ با اشاره به این که وظیفه ذاتی این وزارتخانه پوشش تحصیلی حداکثری جمعیت لازم التعلیم کشور است، اظهار کرد: برای این کار قوانین مشخص در حوزه نیروی انسانی داریم و در قانون مدیریت خدمات کشوری برای معلمان رسمی مطالب مشخصی وجود دارد.
وی افزود: پراکندگی کشور و ضرورت ارائه خدمات آموزشی و پرورشی ما را ناچار می کند از نیروهای پاره وقت استفاده کنیم که تبلور آن معلمان حق التدریس هستند و براساس شرایطی در آموزش و پرورش به کار گرفته می شوند و بخشی از وظایف تعلیم و تربیت را انجام می دهند. 
الهیار ترکمن گفت: از سال ۸۸ هر فردی سابقه حق التدریس در آموزش و پرورش داشت، به استخدام در آمد و تا سال ۸۹ تمام افراد حق التدریس و آموزش یاران نهضت سواد آموزی استخدام شدند و تعداد آنها صفر شد، اما نیاز به نیروی انسانی صفر نمی شود و در سال های بعد مجدد از نیروهای حق التدریس استفاده کردیم. 
فعالیت ۳۲ هزار معلم حق التدریس آزاد

 

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: هم اکنون برای ارائه خدمات آموزشی و پرورشی از ۳۲ هزار معلم حق التدریس آزاد استفاده می کنیم که تعداد معلمان کشور ۵۷۰هزار نفر است و بر این اساس کمتر از ۱۰ درصد آنها حق التدریس هستند.
جذب و استخدام معلمان حق التدریس تا دو ماه آینده
وی در پاسخ به این که چرا قانون استخدام معلمان حق التدریس اجرا نمی شود، مطرح کرد: قانونی که شهریور سال ۹۷ در مجلس تصویب شد، مقرر کرد تا کمیته ای برای تدوین آئین نامه استخدام تشکیل شود …

0/5 (0 نظر)
آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

تبلیغات متنی

پشتیبانی سایت