استیضاح به یک شنبه

برخی نمایندگان، امضای استیضاح فانی را پس گرفتندعلی‌اصغر فانی، وزیر آموزش و پرورش را شاید بتوان پر رفت و آمدترین وزیر دولت یازدهم به مجلس نهم دانست، رفت و آمدی که همچنان و در مجلس دهم هم ادامه دارد. فانی تاکنون ۴ کارت زرد از مجلس دریافت کرده و یک استیضاح ناموفق را هم از […]

برخی نمایندگان، امضای استیضاح فانی را پس گرفتندعلی‌اصغر فانی، وزیر آموزش و پرورش را شاید بتوان پر رفت و آمدترین وزیر دولت یازدهم به مجلس نهم دانست، رفت و آمدی که همچنان و در مجلس دهم هم ادامه دارد.
فانی تاکنون ۴ کارت زرد از مجلس دریافت کرده و یک استیضاح ناموفق را هم از سرگذرانده است. از استیضاح قبلی قریب به یک سال و چند ماه می‌گذرد که بار دیگر استیضاح فانی در مجلس کلید خورده و روز گذشته علیرضا سلیمی، عضو کمیسیون آموزش در تذکری با همین موضوع اعلام کرد یک ماه و نیم پیش موضوع استیضاح وزیر آموزش و پرورش در کمیسیون آموزش مطرح شد و هیات رئیسه موظف است براساس قانون و زمان مقرر آن را اعلام وصول کند. او در این تذکر از هیات رئیسه خواست این موضوع را تعیین تکلیف کند.photo_2016-09-29_09-05-48
علی لاریجانی هم در پاسخ به این تذکر یادآور شد که متن استیضاح وزیر نیم‌ساعت قبل تقدیم هیات رئیسه مجلس شده و در صورتی که امضاهای این استیضاح به نصاب قانونی رسیده باشد و کسی انصراف ندهد، اعلام وصول خواهد شد.
اما آن طور که محمدعلی وکیلی، عضو فراکسیون امید به «ایلنا» خبر داده است باتوجه به این‌که برخی از امضاکنندگان، امضای خود را از استیضاح فانی پس گرفتند، گروهی از استیضاح‌کنندگان که بر این استیضاح اصرار دارند، تقاضا کردند که اعلام وصول این استیضاح در روز یکشنبه انجام شود. عده‌ای از استیضاح‌کنندگان با امضای یک میثاق‌نامه و تقدیم آن به هیات رئیسه، خواستار توقف اعلام وصول طرح استیضاح فانی تا یکشنبه و به حدنصاب رسیدن امضاهای آن شدند.
البته روز گذشته محمدمهدی زاهدی ، رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات و هاجر چنارانی نماینده نیشابور که چندی پیش اولین سوال از وزرا در مجلس دهم را رقم زد با اعضای هیات رئیسه در این رابطه گفت‌وگو کردند.

منبع روز نامه فرهیختگان

0/5 (0 نظر)
آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پشتیبانی سایت