استیضاح وزیر

مقطع زمانی کنونی برای استیضاح فانی مناسب نیست/ دولت از وزیر آموزش و پرورش خود حمایت می‌کند

معاون حقوقی رئیس جمهور گفت: در مقطع زمانی کنونی به لحاظ شروع سال تحصیلی و سال پایانی دور اول دولت یازدهم است را برای اسیتضاح مناسب نمی‌دانم.

به گزارش خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛حجت‌الاسلام والمسلمین مجید انصاری معاون حقوقی رئیس جمهور امروز در حاشیه بازگشایی مدارس در منطقه 19 تهران در پاسخ به این سوال در جمع خبرنگاران مبنی بر اینکه وضعیت استیضاح وزیر آموزش و پرورش در مجلس را چگونه ارزیابی می‌کنید اظهار داشت: خانواده عظیم و شریف آموزش و پرورش که حدود 950 هزار نفر و عمدتا معلمان هستند علی‌رغم سرمایه‌گذاری عظیم نظام و دولت در سال‌های گذشته و بخصوص 2 و 3 سال گذشته انجام شده است، هنوز هم کاستی‌هایی داریم.
وی افزود:برای ارتقای سطح معیشت معلمان، بازنشستگان  و پرداخت مطالبات آنها گام‌هایی برداشته شده است؛ در طرح طبقه‌بندی معلمان نیز اقدامات خوبی انجام شد و بخشی از آن اجرا و بخش عمده مطالبات پرداخت شد. اما همچنان مطالباتی باقی مانده است.
حجت‌الاسلام والمسلمین انصاری با بیان اینکه در سه سال گذشته در دولت یازدهم سطح حقوق معلمان تقریبا 70 تا 80 درصد افزایش داشته است خاطرنشان کرد: این رقم نسبت به آنچه که باید هنوز فاصله دارد و دولت با تمام توان و با اولویت قرار دادن این موضوع در تخصیص‌های اعتبارات تلاش کرد و وزیر آموزش و پرورش هم تلاش‌هایی داشته است.
وی افزود: به عنوان عضو دولت شهادت می‌دهم وزیر آموزش و پرورش در پیگیری این موضوعات مجدانه عمل کرده است و علی‌رغم محدودیت شدید منابع مالی دولت در سال 93 و 94 که با کاهش میزان صادرات نفت به زیر یک میلیون بشکه و قیمت آن از 107 دلار به کمتر از 30 دلار مواجه بودیم، تخصیص و پرداخت اعتبارات آموزش و پرورش در سال گذشته بیش از 107 درصد بود.
معاون حقوقی رئیس جمهور با بیان اینکه امسال تخصیص، مطالبات و حقوق و مزایای آموزش و پرورش در اولویت است گفت: باید گفت که هنوز با وضع مطلوب فاصله داریم و دولت تمام تلاش خود را در این راستا انجام می‌دهد.
وی تصریح کرد: امیدوار هستم مجلس محترم که پرنشاط است و با آغاز کار آن نیز مواجه هستیم و از طرفی بازگشایی مدارس و سال تحصیلی جدید را داریم لذا با عنایت و لطف راهنمایی و کمک کنند تا وزیر آموزش و پرورش بتواند کارش را با جدیت ادامه دهد.
حجت‌الاسلام و المسلمین انصاری با اشاره به اینکه مقطع زمانی کنونی به لحاظ شروع سال تحصیلی و سال پایانی دور اول دولت یازدهم را برای استیضاح فانی مناسب نمی‌دانم عنوان کرد: البته به رای مجلس، برنامه‌ریزی مجلس و نظر نمایندگان نهایت احترام را می‌گذاریم ولی تصور می‌کنم با جلساتی که گذاشته شد و گذاشته خواهد شد مساله آموزش و پرورش حل شود و شاهد تنشی در آغاز سال تحصیلی نباشیم.
وی در واکنش به این موضوع که آیا دولت از وزیر آموزش و پرورش به طور کامل حمایت می‌کند تصریح کرد: حتما این طور است و حتما دولت از وزیر خودش حمایت می‌کند.
معاون حقوقی رئیس جمهور در پایان گفت: کار در وزارت آموزش و پرورش سخت است زیرا حجم کار به لحاظ کمی و کیفی قابل مقایسه با 10 وزارتخانه دیگر نیست لذا با درک این واقعیت و سختی کار کمک می‌کنیم وزیر آموزش و پرورش در فضای آرامتری به خدمات خودش ادامه دهد.
0/5 (0 نظر)
آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پشتیبانی سایت