پربازدید

اطلاعیه واریز طرح تعمیق و تثبیت

اطلاعیه واریز طرح تعمیق و تثبیت

اسناد طرح تعمیق و تثبیت و جبران افت تحصیلی دانش آموزان از سوی وزارت از استانها خواسته شده انشاالله بزودی بعد از تجمیع اطلاعات شاهد واریز به حساب ذینفعان خواهیم بود.

—————

موضوع: عدم پرداخت حق الزحمه طرح تعمیق و تثبیت یادگیری

با سلام

احتراماً به استحضار می‌رساند در سال تحصیلی ۱۴۰۱/۱۴۰۰ پس از فروکش کردن ویروس کرونا، تصمیم شتاب زده‌ای مبنی بر اجرای کلاس‌های جبرانی تحت عنوان «طرح تعمیق و تثبیت یادگیری و جبران افت تحصیلی دانش آموزان» در بازه‌ی زمانی یک ماهه طی نامه شماره ۱۷۷/۱۴۰ به تاریخ۱۴۰۱/۰۳/۲۸ به مدارس ابلاغ گردید که به گفته‌ی مسئولان امر، پرداخت حق‌الزحمه این طرح از محل اعتبار جذب شده آن صورت خواهد گرفت.

بر همین اساس طرح مذکور در تعدادی از مدارس اجرایی گردید و عوامل اجرایی و همکاران آموزشی کلاس‌های این طرح را در تابستان ۱۴۰۱ برگزار نمودند که برگزاری این کلاس‌ها سبب کار مضاعف و به‌وجود آمدن مشکلاتی از قبیل عدم مشخص بودن نحوه‌ی نمره‌دهی و بارگذاری نمرات در سامانه سیدا و تداخل امور این طرح غیر کارشناسی شده با امورات مدارس گردید. در نهایت با وجود مشکلات فراوان این طرح، اجرایی گردید. اما پس از قریب یکسال از پایان آن، هنوز دبیران و عوامل اجرایی درگیر موضوع، هیچ‌گونه حق‌الزحمه‌ای دریافت ننموده‌اند. اکنون پرسش ما از مسئولین محترم آموزش و پرورش این است که چگونه است که حق‌الزحمه همکاران از محل اعتبار جذب شده این طرح پرداخت نگردیده است؟

در صفحه چهارم شیوه‌نامه آمده است که: منابع مالی اجرای طرح، متناسب با تعداد دانش آموزان مدارس عادی دولتی مناطق کمتر برخوردار، محروم مرزی، روستایی، عشایری و شبانه‌روزی تخصیص یافته و به حساب اداره کل آموزش و پرورش استان واریز می‌شود و ضروری است اعتبار تخصیص یافته بر اساس ضوابط و مقررات و متناسب با مفاد این شیوه‌نامه هزینه شود.

در همین شیوه‌نامه آمده است که حتی هزینه‌های تجهیزات و وسایل سرمایشی در مناطق گرمسیری پایگاه‌های مجری نیز از محل منابع مذکور انجام شود، ولی نه‌تنها خبری از خرید لوازم نبود بلکه حق‌الزحمه قانونی نیز بعد از یکسال هنوز پرداخت نگردیده است

عدم پرداخت حق‌الزحمه همکاران و تعویق آن با توجه به نرخ تورم و کاهش ارزش پول رایج کشور بسیار حائز اهمیت بوده و موجب عدم اعتماد و اطمینان همکاران در جهت اجرای طرح‌های مشابه خواهد گردید. بر همین اساس امضاء کنندگان ذیل نسبت به عدم پرداخت حق‌الزحمه خود در طرح مذکور معترض بوده، خواهان پاسخگویی و پرداخت هرچه سریع‌تر حق قانونی خود هستند.

کارگزین خبر اخبار فرهنگیان

اخبار آموزش و پرورش اخبار انتخابات,حوادث,سیاسی,فرهنگی,اقتصادی,اجتماعی,ورزشی,ایران,جهان و آمریکا را بخوانید.کلیپ ,عکس,فیلم,نرم افزار موبایل را ...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا