اطلاعیه ۹۷-۱۶ بخشنامه اعاده به خدمت معلمان جانباز ،آزادگان،همسران شهدا

اطلاعیه ۹۷-۱۶ بخشنامه اعاده به خدمت معلمان جانباز ،آزادگان،همسران شهدا

? اطلاعیه ۱۶-۹۷ با موضوع اعاده به خدمت آزادگان ، جانبازان ، فرزندان وهمسران شهدای معزز

♨️اداره کل آموزش و پرورش استان . . .

با سلام و احترام

به استناد مفاد بندهای (چ) و (ز) ماده ۸۷ و بند (ژ) ماده ۸۸ قانون برنامه ششم توسعه، اعاده به خدمت آزادگان،‌ جانبازان، فرزندان و همسران شهدای معزز به شرح زیر می باشد:

۱-آن گروه از افرادی که با بازنشستگی پیش از موعد و با سنوات ارفاقی( اعم از سنوات ارفاقی موضوع قانون نحوه بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت مصوب ۰۵/۰۶/۱۳۸۶ و یا قانون نحوه بازنشستگی جانبازان انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی و معلولین عادی شاغلین مشاغل سخت و زیان آور مصوب ۰۱/۰۹/۱۳۶۷ و اصلاحیه ۲۱/۰۲/۱۳۸۳) و با هر مدرک تحصیلی با مزایای ۳۰ سال کامل بازنشسته شده‌اند، مطابق نامه های شماره ۱۵۲۰/۵۳۰/۵۴۰ مورخ ۰۱/۰۳/۹۶ معاونت حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید، ۱۴۵۳۶۳۷ مورخ ۲۴/۷/۹۶ سازمان اداری و استخدامی کشور و ۱۰۶۷۸/د/۲۲۰ مورخ ۲۹/۰۶/۹۶ صندوق بازنشستگی کشوری ‌مشمول مفاد بند (چ) قانون یاد شده نبوده و اعاده به خدمت آنها موضوعیت ندارد.

۲-با عنایت به شرایط عمومی بازنشستگی موضوع ماده ۱۰۳ قانون مدیریت خدمات کشوری،‌ جانبازانی که با مدرک تحصیلی فوق دیپلم و پایین تر از آن و با سابقه کمتر از ۳۰ سال بازنشسته شده اند تا تکمیل ۳۰ سال سنوات خدمت، بازگشت به خدمت آنان بلامانع است.همکارانی که با سابقه ۳۰ سال و بیشتر بازنشسته شده اند مشمول اعاده به خدمت نمی شوند.

۳-جانبازانی که با مدرک تحصیلی لیسانس و بالاتر از آن با سابقه خدمت کمتر از ۳۵ سال، طبق مستندات قانونی بازنشسته شده اند، اعاده به خدمت آنان تا تکمیل ۳۵ سال بلامانع است.

۴- اعاده به خدمت آزادگانی که به دلیل استفاده از دو برابر شدن مدت اسارت زودتر از سی سال خدمت بازنشسته شده اند،‌ حسب مورد (دارندگان مدرک تحصیلی فوق دیپلم و کمتر تا ۳۰ سال و دارندگان مدرک تحصیلی لیسانس و بالاتر تا ۳۵ سال) می توانند با اعاده به خدمت، سنوات خود را تکمیل و سپس با لحاظ عین سوابق اسارت به بازنشستگی نائل آیند.

۵- در قانون یاد شده، مجوزی برای اعاده به خدمت رزمندگان وجود ندارد و امکان اعاده به خدمت افراد مورد نظر امکان پذیر نمی باشد.

۶- با عنایت به مراتب فوق، اعاده به خدمت جانبازان و آزادگان واجد شرایط، صرفاً برای یک بار مجاز بوده و در زمان اعاده به خدمت سن آنان می بایست کمتر از ۶۵ سال باشد. بدیهی است جانبازان و آزادگانی که قبلاً در اجرای قوانین و مقررات مربوط به هر دلیل رابطه استخدامی آنان با دستگاه مطبوعشان قطع و از مزایای اعاده به خدمت استفاده نموده باشند برای بار دوم مشمول اعاده به خدمت نخواهند بود.

۷- در اجرای ماده ۴ قانون تسهیلات استخدامی و اجتماعی جانبازان، آن دسته از جانبازان و آزادگانی که به دلیل محکومیت یا رای مراجع قضایی یا هیات های رسیدگی به تخلفات اداری و یا سایر مراجع قانونی مشابه ( اخراج،‌ بازخرید،‌ بازنشستگی قهری و …) رابطه استخدامی آنان با دستگاه قطع شده است، مشمول اعاده به خدمت نخواهند شد.

۸-آن گروه از جانبازان و آزادگان معزز که شرایط اعاده به خدمت را دارند به استناد مفاد بند «ث» ماده ۷ قانون یاد شده و بند «هـ» ماده «۲۸» قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت سال ۹۳ پس از تامین بار مالی در بودجه سنواتی، اعاده به خدمت آنان محقق خواهد شد. ضمناً در خصوص تامین بار مالی موضوع، با مراجع ذیصلاح مکاتبه گردیده و لازم است تا تامین اعتبار قطعی از ارسال درخواست مشمولین قانون یاد شده به این اداره کل خودداری نمائید.

منبع

ناصر سلیمانزاده

سرپرست اداره کل اموراداری و تشکیلات

چقدر این خبر مفید بود؟ راضی هستید

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پشتیبانی سایت