اعلام آمار جدید داوطلبان آزمون مرکز وکلا در سال ۱۴۰۲

اعلام آمار جدید داوطلبان آزمون مرکز وکلا در سال ۱۴۰۲

مرکز وکلا
حسن عبدلیان پور، رییس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه تعداد داوطلبان آزمون وکالت مرکز وکلا ۱۴۰۲ را اعلام کرد. عبدلیان پور با اشاره به برگزاری آزمون وکالت مرکز وکلای قوه قضاییه در شهریورماه گفت: تعداد داوطلبان آزمون وکالت ۱۴۰۲ مرکز وکلا ۱۴۰۲، بیش از صدهزار داوطلب می باشد. عبدلیان پور افزود: […]

حسن عبدلیان پور، رییس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه تعداد داوطلبان آزمون وکالت مرکز وکلا ۱۴۰۲ را اعلام کرد.

عبدلیان پور با اشاره به برگزاری آزمون وکالت مرکز وکلای قوه قضاییه در شهریورماه گفت: تعداد داوطلبان آزمون وکالت ۱۴۰۲ مرکز وکلا ۱۴۰۲، بیش از صدهزار داوطلب می باشد.
عبدلیان پور افزود: آزمون وکالت مرکز وکلا امسال براساس قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار در ۳ شهریور ماه برگزار خواهد شد.

وی در خصوص آزمون سال گذشته نیز گفت: آزمون وکالت مرکز وکلا در سال ۱۴۰۱ برای اولین بار بر اساس قانون تسهیل برگزار شد. آزمون در سال گذشته به خوبی برگزار شد و تمام مراحل جذب به خوبی صورت پذیرفت. از میان بیش از ۷۰ هزار داوطلب دوره قبل، ۱۱ هزار و ۶۰۰ نفر موفق به کسب حد نصاب امتیاز شدند که به جز تعداد اندکی – در حدود ۵۰۰ الی ۶۰۰ نفر- که در انتظار جواب استعلام ایشان از مراجع امنیتی هستیم، فرآیند جذب سایر نفرات به طور کامل انجام شده است.

عبدلیان پور تاکید کرد: به محض اینکه استعلام این افراد وصول شود، به کارآموزی دعوت می شوند و فرآیند آزمون وکالت قوه قضاییه در سال ۱۴۰۱ به پایان خواهد رسید.

در رابطه با آزمون امسال نیز تعداد داوطلبان متقاضی شرکت در این آزمون ۱۰۰ هزار نفر هستند و چون پذیرش بر اساس ماده ۴ و ۵ قانون تسهیل صورت می گیرد، نمی توان پیش از اعلام نتایج در رابطه با تعداد پذیرفته شدگان در آزمون وکالت ۱۴۰۲ اظهار نظری کرد.

وی در پاسخ با سوالی در رابطه با آزمون کارشناسی رسمی نیز گفت: شرایط برگزاری آزمون کارشناسی رسمی قوه قضاییه در آینده اعلام خواهد شد. در حال حاضر مراحل بکارگیری پذیرفته شدگان آزمون سال پیش صورت گرفته و تنها مراحل استعلام ۶۰۰ نفر باقی مانده است.
لازم به توضیح است که تعداد داوطلبان آزمون وکالت کانون های وکلای دادگستری ۱۴۰۲ نیز ۱۱۰ هزار داوطلب ثبت نام کرده اند و این آزمون در ۱۳ مرداد ۱۴۰۲ برگزار خواهد شد.

و اما علیرضا جعفری،وکیل دادگستری، نظر دیگری دارد. وی گفت: افزایش ثبت نام های آزمون وکالت برای امسال که با افزایش سی تا چهل هزار نفری همراه بوده، به خاطر تب روانی تصویب قانون صدور مجوزهای کسب و کار توسط مجلس است.
وی اعتقاد دارد بیشتر حقوق خوانده ها فکر می کنند که نفس آزمون راحت تر شده و پرسش های سهل تری در آزمون ارایه می شود در حالیکه این تصور اشتباه است.
در واقع طبق روال همیشگی این آزمون، هر شخصی که میانگین هفتاد درصد یک درصد رتبه های برتر آزمون را اخذ کند، واجد شرایط پذیرش در مرحله کارآموزی وکالت خواهد بود.
با این اوصاف با توجه به تجربه اولین آزمونی که در سال گذشته توسط مرکز وکلا طبق قانون جدید مجلس برگزار شده، حداکثر ده تا پانزده درصد به تعداد قبولی ها افزوده می شوند.

چقدر این خبر مفید بود؟ راضی هستید

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 3 / 5. تعداد امتیاز: 4

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پشتیبانی سایت