اعلام جزئیات ثبت‌نام و انتخاب رشته آزمون دوره‌های کاردانی نظام جدید

اعلام جزئیات ثبت‌نام و انتخاب رشته آزمون دوره‌های کاردانی نظام جدید

کاردانی
شرایط و ضوابط، تاریخ، نحوه ثبت‌نام و انتخاب رشته آزمون دوره‌های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی-غیر انتفاعی، از سوی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شد. به گزارش ایسنا، متقاضیان پذیرش در دوره‌های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه ای و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی-غیرانتفاعی در سال ۱۴۰۲ […]

شرایط و ضوابط، تاریخ، نحوه ثبت‌نام و انتخاب رشته آزمون دوره‌های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی-غیر انتفاعی، از سوی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شد.
به گزارش ایسنا، متقاضیان پذیرش در دوره‌های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه ای و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی-غیرانتفاعی در سال ۱۴۰۲ توجه داشته باشند که سامانه ثبت‌نام و انتخاب رشته از روز یکشنبه ۱۸تیرماه ۱۴۰۲ فعال شده و ثبت‌نام و انتخاب رشته تا روز یکشنبه ۲۵تیرماه ۱۴۰۲ ادامه خواهد داشت.

بر این اساس ضرورت دارد که متقاضیان در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب‌رشته و فراهم نمودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز ثبت‌نام، به درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش به نشانیhttps://www.sanjesh.org مراجعه و نسبت به ثبت‌نام در سامانه اقدام کنند.

با توجه به اینکه ثبت‌نام و انتخاب رشته همزمان در یک مرحله انجام می‌شود، متقاضیان باید با توجه به رشته محل های اعلام شده در دفترچه راهنمای ثبت‌ نام و انتخاب رشته نسبت به انتخاب و درج رشته‌محل‌های مورد علاقه خود در سامانه مذکور اقدام کنند.

شرایط ثبت‌نام

علاقه‌مندان به تحصیل در دوره‌های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی- غیرانتفاعی باید ضمن اطلاع از شرایط عمومی و اختصاصی، مقررات وظیفه عمومی، مقررات مربوط به ضوابط ثبت‌نام اتباع غیرایرانی و توضیحات مربوط به سهمیه، در صورتی که دارای شرایع مذکور هستند، به عنوان متقاضی این دوره منحصراً در یک رشتته امتحانی و متناسب با رشته تحصیلی و کد رایانه ای دیپلم خود (طبق ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته آزمون)ثبت‌نام کنند.

لازم به توضیح است که پذیرش در تعدادی از رشته‌های امتحانی مذکور بدون آزمون و براساس سوابق تحصیلی (معدل کل دیپلم) صورت خواهد پذیرفت.

همه متقاضیان، اعم از اینکه پذیرش در رشته امتحانی آنها با آزمون یا براساس سوابق تحصیلی (بدون آزمون) باشد، لازم است که مطابق ضوابط دفترچه راهنما و توضیحات این اطلاعیه در آزمون مذکور ثبت‌نام و انتخاب رشته کنند.

در صورت عدم ثبت‌نام در تاریخ مقرر، پذیرش متقاضی پس از پایان مهلت تعیین شده امکانپذیر نخواهد بود.

برای ثبت‌نام در این آزمون می بایست اقدام های زیر انجام گیرد:

۱ -دریافت دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته از درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش و مطالعه آن.

۲ -مراجعه همه داوطلبان فنی و حرفه‌ای نظام قدیم، فنی و حرفه ای نظام سالی واحدی،ترمی واحدی، فنی و حرفه ای نظام جدید(۳-۳-۶ )و کار و دانش به پنجره واحد خدمات الکترونیکی وزارت آموزش و پرورش به نشانی https://my.medu.ir/ و دریافت کد ۱۱ رقمی از سامانه.

نکته مهم: تمامی داوطلبان آزمون فنی و حرفه ای سال ۱۰۴۲ ملزم به ارائه کد سابقه تحصیلی جدید در هنگام ثبت‌نام در آزمون هستند.

برای دریافت کد مورد نظر لازم است داوطلبان از روز یکشنبه ۱۸تیرماه تا پایان مهلت ثبت‌نام آزمون، با مراجعه به پنجره واحد خدمات الکترونیکی وزارت آموزش و پرورش به نشانی https://my.medu.ir/،نسبت به مشاهده، تایید هویت و دریافت کد ۱۱ رقمی از سامانه اقدام نمایند.

سازمان سنجش آموزش کشور تاکید کرده است که درج این کد از الزامات ورود به سامانه ثبت‌نام میباشد.

آماده نمودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز جهت ثبت‌نام.

خرید کارت اعتباری ثبت‌نام به وسیله کارتهای بانکی عضو شبکه شتاب که پرداخت الکترونیکی آنها فعال است، با مراجعه به درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش و پرداخت مبلغ ۱/۳۰۰/۰۰۰(یک میلیون و سیصد هزار ریال) به عنوان وجه ثبت‌نام شرکت در آزمون.

متقاضیان علاقه‌مند به گزینش در رشته‌های تحصیلی موسسات آموزش عالی غیر دولتی- غیرانتفاعی، لازم است پس از اطمینان از پذیرش موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی در رشته امتحانی مورد تقاضا، علاوه بر پرداخت مبلغ ثبت‌نام، نسبت به پرداخت مبلغ ۳۶۰/۰۰۰ (سیصد و شصت هزار) ریال دیگر نیز برای دوره‌های مذکور به صورت اینترنتی اقدام کنند.

همچنین با توجه به اینکه مقرر شده در مراحل مختلف این آزمون، خدماتی از طریق پیام کوتاه به متقاضیان ارائه شود، مبلغ ۳۰ هزار( سی هزار) ریال به عنوان هزینه استفاده از خدمات پیام کوتاه دریافت شود.

ثبت‌نام از طریق درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشتتور به نشانی https://www.sanjesh.org/ در زمان مقرر ۱۸تا ۱۵تیرماه انام می‌شود.

دستورالعمل و نحوه تکمیل تقاضانامه ثبت نام اینترنتی

به متقاضیان توصیه می‌شود که مطابق دستورالعمل مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته، ابتدا فرم پیش‌نویس تقاضانامه مندرج در دفترچه مذکور را تکمیل نموده و سپس براساس فرم پیش نویس با مراجعه به درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش، اطلاعات لازم را براساس بندهای برنامه نرم افزاری ثبت نام وارد نمایند.

راهنمای جامع نحوه تکمیل فرم در برنامه نرم افزاری ثبت نام اینترنتی موجود است و متقاضیان برای کسب اطلاع بیشتر میتوانند به این راهنما مراجعه نمایند.

دانش آموزان سال آخر که موفق به دریافت مدرک دیپلم نشده‌اند، در این مرحله، درج معدل برای آنها الزامی نمی‌باشد. این گروه از متقاضیان باید از روز سه شنبه ۱۴۰۵/۰۵/۳۱ تا ۱۴۰۲/۰۶/۰۳ با مراجعه به قسمت ویرایش اطلاعات در درگاه سازمان سنجش نسبت به درج و یا ویرایش معدل دیپلم اقدام نمایند. عواقب ناشی از عدم درج معدل به عهده شخص متقاضی خواهد بود.

دانش‌آموزان و یا فارغ‌التحصیلان شاخه تحصیلی نظری نیز مجاز به ثبت‌نام در این آزمون هستند. این متقاضیان ضمن داشتن شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام، توجه داشتته باشند که فقط مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی کاردانی ناپیوسته هستتند و معدل آنها در مقایسه با متقاضیان شاخه تحصیلی فنی و حرفه‌ای و کاردانش در رشته‌هایی که پذیرش آنها صرفاً براساس سوابق تحصیلی صورت می‌گیرد تراز خواهد شد.

نحوه تراز معدل و عنوان رشته‌های کاردانی ناپیوسته در دفترچه راهنما درج شده است.

ضمناً متقاضیان لازم است در درج اطلاعات ثبت‌نامی و انتخاب رشته دقت نمایند؛ چرا که، در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در موارد قید شده در تقاضانامه ثبت نام با مدارک متقاضی در صورت پذیرفته شدن در آزمون، مطابق مقررات و ضوابع رفتار خواهد شد.

همچنین چنانچه متقاضی در مرحله ثبت‌نام اقدام به ارائه اطلاعات غلط نماید و یا در ارسال عکس خود مرتک اشتباه شود (اعم از اینکه سهواً و یا عمداً باشد) به عنوان متخلف تلقی و برابر مقررات با وی رفتار خواهد شد.

زمان برگزاری، توزیع کارت و محل آزمون

براساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده آزمون دوره‌های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی- غیرانتفاعی سال ۱۴۰۲ برای آن دسته از مجموعه‌های ثبت‌نامی که پذیرش آنها با آزمون است روز جمعه ۱۴۰۲/۰۶/۰۳ خواهد بود. متقاضیان لازم است از روز سه شنبه ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ تا روز پنجشنبه ۱۴۰۲/۰۶/۰۲ با مراجعه به درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش اموزش کشور نسبت به تهیه پرینت کارت و راهنمای شرکت در آزمون اقدام نمایند.

محل آزمون متقاضیان براساس استان و شهرستان حوزه امتحانی تعیین شده مندرج در بند ۳۴ تقاضانامه تعیین میشود. لذا لازم است متقاضیان در درج کد مربوط به استان و شهر مورد نظر در تقاضانامه ثبت‌نام دقت کافی را به‌عمل آورند.

زمان انتخاب کد رشته محل های انتخابی

براستاس برنامه زمانی، همزمان با ثبت‌نام برای شرکت در آزمون، متقاضیان مجموعه های ثبت‌نامی پذیرش با آزمون و پذیرش با سوابق تحصیلی(بدون آزمون) لازم است که با مراجعه به درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش و مطالعه شرایط و ضوابط هر یک از کدرشته‌های انتخابی، نسبت به انتخاب کد رشته محلهای خود اقدام نمایند.

توصیه‌های مهم

مفاد دفترچه راهنما را به دقت مطالعه نمایید. ۲ -در انتخاب کد مجموعه ثبت‌نامی و همچنین شهرستان محل حوزه امتحانی خود (برای رشته پذیرش با آزمون)، دقت لازم را به عمل آورید، چرا که پس از دریافت کد پیگیری ۱۶ رقمی و پایان مهلت ثبت‌نام، برای اصلاح موارد با مشکل مواجه خواهید شد.

۳ -پس از تکمیل تقاضانامه و دریافت کد پیگیری، یک نسخه پرینت از تقاضانامه تهیه و نزد خود نگهداری نمایید.

هرگونه تغییر در شرایط و ضوابط ثبت‌نام این آزمون، به صورت اطلاعیه رسمی از طریق درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش اموزش کشور و نشریه پیک‌سنجش و در صورت لزوم از طریق رسانه‌های گروهی اعلام خواهد شد.

نحوه ارسال درخواست و یا ارتباط غیرحضوری با سازمان سنجش آموزش کشور

داوطلبان در صورت لزوم میتوانند سئوال یا سئوالات خود را از طریق سامانه پاسخگویی اینترنتی این سازمان به نشانی /org.sanjesh.request://https ،ارسال و یا در روزها و ساعات اداری با شماره تلفن ۰۲۱۶۳-۴۲۱ در میان بگذارند.

چقدر این خبر مفید بود؟ راضی هستید

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پشتیبانی سایت