اعلام شرایط واکسیناسیون کرونا دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال

معاون وزیر بهداشت گفت: دستورالعمل های بهداشتی بخاطر این است که در این شرایط کمترین آسیب را ببینیم، تزریق واکسن برای دانش آموزان و معلمان الزامی است.
اعلام شرایط واکسیناسیون کرونا دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران، شرایط واکسیناسیون کرونا دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال را در ۹۵ مدرسه تشریح کرد. به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، مسعود ثقفی درباره آغاز واکسیناسیون دانش‌آموزان تهرانی از فردا پنجشنبه 15 مهرماه آغاز می‌شود، اظهار کرد: واکسیناسیون دانش‌آموزان 12 تا […]

اعلام شرایط واکسیناسیون کرونا دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال

شرایط واکسیناسیون کرونا دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال

سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران، شرایط واکسیناسیون کرونا دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال را در ۹۵ مدرسه تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، مسعود ثقفی درباره آغاز واکسیناسیون دانش‌آموزان تهرانی از فردا پنجشنبه 15 مهرماه آغاز می‌شود، اظهار کرد: واکسیناسیون دانش‌آموزان 12 تا 18 سال در 95 مرکز و مدارسی که برای این کار اختصاص یافته است از فردا آغاز می‌شود.

واکسیناسیون خانواده‌ها و رانندگان سرویس

وی افزود: دانش‌آموزان می‌توانند همراه با خانواده به پایگاه‌های واکسیناسیون مراجعه کنند حتی خانواده‌های دانش‌آموزان و رانندگان سرویس مدارس نیز می‌توانند به این مراکز مراجعه و واکسیناسیون خود را انجام دهند.

سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به اینکه اسامی پایگاه‌های واکسیناسیون اعلام شده است، گفت: گام نخست کار در روزهای پنجشنبه و جمعه 15 و 16 مهر ماه انجام می‌شود و با توجه به شرایط اگر نیاز به ارائه خدمات باشد کار ادامه یافته و ممکن است در برخی پایگاه‌ها روزهای شنبه و یکشنبه نیز واکسیناسیون انجام شود یا اینکه در هفته آینده روزهای پنجشنبه و جمعه این کار تکرار شود.

وی بیان کرد: دانش‌آموزان برای واکسیناسیون باید کارت ملی و شناسنامه به همراه داشته باشند و به هر کدام از پایگاه‌ها مراجعه کنند، قابل قبول است و الزامی نیست که حتماً به پایگاه نزدیک خانه خود مراجعه کنند.

ثقفی با اشاره به اینکه واکسیناسیون دانش‌آموزان اجباری نیست، متذکر شد: به خانواده‌ها توصیه می‌کنیم که برای واکسیناسیون فرزندان خود مراجعه کنند.

ضرورت واکسیناسیون برای بازگشایی مدارس

وی با تاکید بر اینکه کار ما کمک در جهت تسریع واکسیناسیون دانش‌آموزان است، درباره اینکه اگر دانش‌آموزی واکسن تزریق نکند، تکلیف چیست؟ افزود: برای بازگشایی مدارس احتمالا ضرورت وجود دارد و تمام معلمان و دانش‌آموزان باید واکسینه شده باشند اگر از نظر خانواده‌‌ها بازگشایی مدارس مهم است باید واکسیناسیون دانش‌آموزان را انجام دهند و اگر این کار به تأخیر بیفتد تصمیمات در ستاد ملی کرونا اتخاذ می‌شود و مطابق آن عمل خواهیم کرد.

سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران در شبکه خبر درباره بازگشایی مدارس گفت: امیدواریم زودتر این اتفاق بیفتد ولی بازگشایی مدارس بستگی به تصمیم ستاد ملی کرونا دارد فعلاً صحبت این است که اگر روند واکسیناسیون خوب باشد اول آبان بازگشایی داشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه تقریباً نیمی از دانش‌آموزان در رده سنی 12 تا 18 سال قرار دارند، عنوان کرد: برای واکسیناسیون گروه سنی پایین‌تر باید ستاد ملی کرونا اعلام کند همچنین بیش از 85 درصد معلمان شهر تهران واکسینه شده‌اند و تا پایان زمانی که برای بازگشایی مدارس فرصت داریم، معلمان را تحت پوشش قرار خواهیم داد.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پشتیبانی سایت