افزایش سنوات بازنشستگی در لایحه بودجه خلاف قانون مدیریت خدمات کشوری است

افزایش سن بازنشستگی در شرایط فعلی به صلاح نیست
افزایش سنوات بازنشستگی در لایحه بودجه خلاف قانون مدیریت خدمات کشوری است احسان ارکانی، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس : 🔹‌ عدد ۳۲ سال برای سن بازنشستگی افراد دارای مدرک کارشناسی موضوعی نبوده که در لایحه بودجه سنواتی تعریف شود، بلکه براساس متن مندرج در قانون مدیریت خدمات کشور سن ۳۰ برای بازنشستگی […]

افزایش سنوات بازنشستگی در لایحه بودجه خلاف قانون مدیریت خدمات کشوری است

احسان ارکانی، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس :

🔹‌ عدد ۳۲ سال برای سن بازنشستگی افراد دارای مدرک کارشناسی موضوعی نبوده که در لایحه بودجه سنواتی تعریف شود، بلکه براساس متن مندرج در قانون مدیریت خدمات کشور سن ۳۰ برای بازنشستگی مشخص شده است.

🔹 در این راستا دولت باید برای افزایش سن بازنشستگی اصلاحیه‌ای را در مورد قانون مدیریت خدمات کشوری به مجلس ارسال کند. اما دولت نمی‌تواند یک قانون دائمی را در لایحه بودجه سنواتی تغییر دهد.

🔹 افرادی که دارای مدرک کارشناسی ارشد و بالاتر هستند نیز اختیار دارند تا ۳۵ سال سابقه خدمت به کار خود ادامه داده و بازنشسته نشوند. کسانی هم که دارای مدرک کارشناسی هستند، در پایان ۳۰ سال بازنشسته می‌شوند، اما اگر سازمان مربوطه خواستار ادامه فعالیت آنها باشد، می‌توانند به کار خود تا ۳۵ سال خدمت و یا سن ۶۵ سال ادامه کار دهند.

🔹 افزایش سنوات دو سال برای بازنشستگی کاملاً خلاف قانون مدیریت خدمات کشوری است و دولت برای انجام این کار باید اصلاحیه ای را برای قانون دائمی به مجلس شورای اسلامی ارسال کند.

مبنای حقوق بازنشستگی را ۲ سال آخر خدمت خواهیم کرد

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس به اقدام دولت در لایحه بودجه برای در نظر گرفتن ۳ سال آخر خدمت برای حقوق بازنشستگی انتقاد کرد و گفت: مجلس این موضوع را ۲ سال آخر خدمت اعلام خواهد کرد

حاجی بابایی تاکید کرد: اینکه دولت بخواهد دو سال به سن بانشستگی هم اضافه کند که در لایحه بودجه آمده اصلا درست نیست.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 1 / 5. تعداد امتیاز: 1

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پشتیبانی سایت