افزایش میزان اشتغال معلمان بازنشسته به ۱۴ ساعت از اول مهرماه

افزایش میزان اشتغال معلمان بازنشسته به ۱۴ ساعت از اول مهرماه معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش از افزایش میزان اشتغال معلمان بازنشسته از ۸ به ۱۴ ساعت در هفته، از اول مهرماه در مدارس خبر داد. به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش پرورش، علی الهیار ترکمن ، […]
افزایش میزان اشتغال معلمان بازنشسته به ۱۴ ساعت از اول مهرماه
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش از افزایش میزان اشتغال معلمان بازنشسته از ۸ به ۱۴ ساعت در هفته، از اول مهرماه در مدارس خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش پرورش، علی الهیار ترکمن ، معلمی را حرفه ای ممتاز بر شمرد واظهار کرد: گذر زمان بر عمق و کیفیت تدریس معلم می افزاید وچون معلم در شکل گیری سرمایه های انسانی نقش به سزایی دارد، بنابراین حفظ این سرمایه ارزشمند از اهم وظایف دستگاه تعلیم و تربیت است.

وی تصریح کرد: اغلب افرادی که به عنوان معلم وارد عرصه تعلیم وتربیت می شوند پس از گذراندن دوره های تربیت معلم  و در عنفوان جوانی پا به این عرصه می گذارند، بنابراین پس از ۳۰ سال خدمت و در زمانی که به فرهیختگی و پختگی ویژه ای رسیده اند، در سن میانسالی بازنشسته می شوند و نظام تعلیم و تربیت از توان و تجربیات این سرمایه های ارزشمند محروم می شود.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد:  در راستای ارتقاء کیفیت آموزش و پرورش و به منظور افزایش بهره وری از توان و ظرفیت معلمان بازنشسته، بر اساس مجوز اخذ شده از سازمان اداری و استخدامی کشور، از اول مهرماه ۹۷ ساعات تدریس بازنشستگان از ۸ به ۱۴ ساعت در هفته افزایش می یابد.

الهیار اذعان کرد: امید واریم شرایط به گونه ای باشد که بتوانیم از ظرفیت بی بدیل این نسل فرهیخته و مجرب بیش از پیش بهره مند شویم.

0/5 (0 نظر)
آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پشتیبانی سایت