الزام به استخدام‌ حق‌التدریس ونهضت مانع استخدام نیروهای متخصص می باشد

الزام به استخدام‌های از نیروهای حق‌التدریس ونهضت مانع استخدام نیروهای متخصص در آموزش و پرورش میباشد مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران اعلام کرد متاسفانه الزام به استخدام‌های بی رویه از نیروهای نهضت سوادآموزی و حق التدریس باعث می‌شود آموزش و پرورش نتواند نیروی تخصصی استخدام و [...]

الزام به استخدام‌های از نیروهای حق‌التدریس ونهضت مانع استخدام نیروهای متخصص در آموزش و پرورش میباشد

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران اعلام کرد متاسفانه الزام به استخدام‌های بی رویه از نیروهای نهضت سوادآموزی و حق التدریس باعث می‌شود آموزش و پرورش نتواند نیروی تخصصی استخدام و نیرویی را استخدام کند که مورد نیازش نیست و بخشی از فعالیت‌های آموزش و پرورش را تحت الشعاع قرار می‌دهد.

عبدالرضا فولادوند، مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در برنامه پرسشگر شبکه آموزش درباره اینکه آیا هدایت تحصیلی به سمت اتفاق ایده آل رفته یا برحسب واقعیت‌های موجود است؟ گفت: «هدایت تحصیلی یک فرایند است و باید مقدمات آن فراهم شود.»

وی افزود: «در راستای هدایت تحصیلی باید همه مقدمات فراهم شود که انتظار داشته باشیم به نقطه ایده آل برسیم. در مقطع متوسطه اول به تنهایی می‌توانیم از مشاور استفاده کنیم و کمبود مشاور از مشکلات عمده آموزش و پرورش است. متاسفانه الزام به استخدام‌های بی رویه از نیروهای نهضت سوادآموزی و حق التدریس باعث می‌شود آموزش و پرورش نتواند نیروی تخصصی استخدام و نیرویی را استخدام کند که مورد نیازش نیست و بخشی از فعالیت‌های آموزش و پرورش را تحت الشعاع قرار می‌دهد.»

فولادوند درباره نبود امکانات کارگاهی در هنرستان‌ها گفت: «دلیل این کمبودها را به تنهایی در آموزش و پرورش جست وجو نکنید. در شهر تهران هنرستان‌ها بروز هستند و تلاش می‌کنیم مایحتاج آنها را فراهم کنیم البته کمبودها همیشه بوده و هست اما نمی‌تواند باعث شود که نتوانیم اهداف را پیگری کنیم. هدایت تحصیلی چه در رشته‌های فنی و چه نظری همیشه توانسته بخشی از نیازمندی‌های کشور را برطرف کند و نیروهایی که اکنون کار می‌کنند از همین طریق به بازارکار هدایت شده‌اند.»

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران ادامه داد: «از بودجه آموزش و پرورش حدود ۹۸ درصد صرف پرداخت حقوق و دو درصد صرف سایر می‌شود در حالی که مسئولیت دارد سندتحول بنیادین را اجرا کند و هدایت تحصیلی هم جزو تکالیفی است که برعهده او گذاشته شده که توسعه متوازن رشته‌ای ایجاد کند باید تلاش کنیم بودجه آموزش و پرورش افزایش یابد.»

وی افزود: «البته دولت در ۵،۶ ماه گذشته افزایش‌های خوبی ایجاد کند و در حال تلاش‌اند تا نیازهای اولیه و ضروری بعد از حقوق و مزایا نیز برطرف شوند.»

فولادوند درباره تامین و تجهیز امکانات کارگاه‌های فنی گفت: «علاوه بر ضرورت تجهیز هنرستان‌ها، خرید خدمات و برونسپاری نیز در بخش کاردانش صورت می‌گیرد.»

0/5 ( 0 نظر )
آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

تبلیغات متنی

  1. اقای فولادوند متخصص به چه کسی میگن.کسی که مدرک فوق لیسانس گرفته یعنی متخصص الکی که نمیارن بدون مدرک کسی رو انتخاب کنن شما خودتون تخصصتون چی هست حالا تا بدونیم.

    به این نظر امتیاز بده
پشتیبانی سایت