اوج بازنشستگی معلمان تا سال ۱۴۰۴، نیاز به استخدام آموزش و پرورش

اوج بازنشستگی معلمان تا سال ۱۴۰۴/ نیاز به جذب دانشجویان سایر دانشگاه‌ها مدیرکل امور اداری وزارت آموزش و پرورش گفت: طی دو سال آینده حجم بازنشستگی معلمان به گونه‌ای است که صرفاً جذب دانشجوی متعهد خدمت، پاسخگوی نیازها نیست. یارمحمد حسین‌بر در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم درباره همکاری سایر دانشگاه‌ها در بحث تربیت […]

اوج بازنشستگی معلمان تا سال ۱۴۰۴/ نیاز به جذب دانشجویان سایر دانشگاه‌ها
مدیرکل امور اداری وزارت آموزش و پرورش گفت: طی دو سال آینده حجم بازنشستگی معلمان به گونه‌ای است که صرفاً جذب دانشجوی متعهد خدمت، پاسخگوی نیازها نیست.

یارمحمد حسین‌بر در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم درباره همکاری سایر دانشگاه‌ها در بحث تربیت معلم اظهار کرد:‌ دانشگاه فرهنگیان یک دانشگاه مأمویت‌محور است و براساس نیازهای آموزش و پرورش مسئولیت تربیت نیرو را بر عهده دارد، این دانشگاه هم‌اکنون با استفاده از دو شیوه معلم مورد نیاز را تأمین می‌کند، نخست جذب دانشجوی متعهد خدمت در دوره ۴ ساله و دوم استفاده از ظرفیت ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان و جذب فارغ‌التحصلان سایر دانشگاه‌ها.

وی افزود: در ماده واحده‌ای که اخیرا به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسید این دو شیوه به قوت خود باقی است و قید شده، وزارت آموزش و پرورش می‌تواند از ظرفیت سایر دانشگاه‌ها و حوزه علمیه هم استفاده کند اما پایه کار ما جذب دانشجوی متعهد خدمت در قالب دوره ۴ ساله است چون معتقدیم این دانشجویان در فضایی قرار می‌گیرند که علاوه بر صلاحیت علمی، به لحاظ صلاحیت تخصصی مورد نیاز بهتر آموزش می‌بینند.

مدیرکل امور اداری وزارت آموزش و پرورش گفت:‌ شاید طی دو سال آینده حجم بازنشستگی معلمان و نیاز آموزش و پرورش به گونه‌ای باشد که صرفاً جذب دانشجوی متعهد خدمت نتواند نیازها را مرتفع کند بنابراین از ظرفیت ماده ۲۸ یعنی جذب دانشجویان سایر دانشگاه‌ها نیز استفاده می‌شود که سهمیه آن از سوی سازمان اداری و استخدامی اختصاص می‌یابد.

وی ادامه داد: براساس پیش‌بینی‌هایمان از رشد جمعیت دانش‌آموزان، تا سال ۱۴۰۴ این وضعیت یعنی پیک بازنشستگی نیروها را داریم و بعد از آن دانشگاه فرهنگیان می‌تواند تمام نیاز آموزش و پرورش را تأمین کند، اوج نیاز ما در این چند سال است.

حسین‌بر متذکر شد: برای بازه زمانی بعد از سال ۱۴۰۴ زیرساخت فعلی دانشگاه فرهنگیان می‌تواند پاسخگوی تامین معلم مورد نیاز باشد.

0/5 (0 نظر)
آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

تبلیغات متنی

پشتیبانی سایت