اول مسواک بزنیم یا نخ دندان بکشیم ؟

اول مسواک بزنیم یا نخ دندان بکشیم ؟
اول مسواک بزنیم یا نخ دندان بکشیم ؟ 👈تحقیقات جدید نشان می دهد که نخ دندان کشیدن باید قبل از مسواک زدن انجام شود. ممکن است در نظر عام مسواک زدن قبل از نخ دندان کشیدن انجام شود، ولی طبق بنیاد بهداشت دهان و دندان بهتر است که قبل از مسواک زدن نخ دندان کشیده […]

اول مسواک بزنیم یا نخ دندان بکشیم ؟

👈تحقیقات جدید نشان می دهد که نخ دندان کشیدن باید قبل از مسواک زدن انجام شود.
ممکن است در نظر عام مسواک زدن قبل از نخ دندان کشیدن انجام شود، ولی طبق بنیاد بهداشت دهان و دندان بهتر است که قبل از مسواک زدن نخ دندان کشیده شود.

🔺این به این دلیل است که پژوهش های جدید نشان داده است تمیز کردن بین دندان ها قبل از مسواک زدن بهترین راه برای تمیز کردن دندان ها به طور موثر است.

🔺مطالعات نشان می دهد که نخ دندان کشیدن سبب کاهش میزان باکتری ها و باقیمانده های غذایی بین دندان ها می شود و اجازه می دهد تا مسواک زدن پس از آن در حذف پلاک های ایجاد شده موفق تر عمل نماید. کسانی که قبل از مسواک زدن نخ دندان می کشند دهان بسیار پاک تری نسبت به کسانی دارند که بعد از مسواک زدن نخ دندان می کشند.

🔺دکتر نیگل کارتر OBE، مدیر اجرایی بنیاد بهداشت دهان و دندان، معتقد است که یافته های این تحقیقات نشان می دهد که چرا لازم است تا به طور روزمره فواصل بین دندانی توسط نخ دندان تمیز گردد و این امر در بهداشت دهان و دندان بسیار اهمیت دارد.

🔺مسواک زدن به تنهایی فقط سه سطح از پنج سطح دندان هایمان را تمیز می کند، بنابراین تمیز نمودن بین آنها توسط نخ دندان قبل از مسواک زدن بسیار سودمند است.
نخ دندان کشیدن با از بین بردن پلاک ها از مناطقی که مسواک به آن دسترسی ندارد به جلوگیری از بیماری های لثه کمک می کند.

🔺این تصوری اشتباه است که با دو بار مسواک زدن در روز مراقبت کافی از سلامت دهان و دندان به عمل آمده است. مراقبت از سلامت دندان ها و لثه ها با تمیز نگه داشتن بین دندان ها توسط نخ دندان کشیدن و سپس مسواک زدن اهمیت می یابد و در کنار آن حفظ یک رژیم غذایی متعادل با حداقل مصرف قند و مراجعه مرتب به دندانپزشک در پیشگیری از مشکلات دهان و دندان تاثیر گذار است.

🔺مطالعات اخیر نشان می دهد که بهداشت دهان و دندان با بیماری هایی از جمله بیماری های قلبی، دیابت و حتی زوال عقلی در ارتباط است.

🔺در تحقیقی که در مجله علمی پریودنتولوژی منتشر شده است نیز نشان داده است تمیز کردن بین دندان ها قبل از مسواک زدن بسیار بهتر است زیرا سبب باقی ماندن فلوراید بیشتر در دهان شما می شود.
فلوراید یک ماده معدنی طبیعی است که از دندان ها در برابر پوسیدگی محافظت می کند و مقدار اسید را که باکتری ها روی دندان ها تولید می کند، کاهش می دهد.
👈جهت سلامت دهان و دندان تنها یک قانون و روش وجود ندارد. بلکه مهم است که بدانید چگونه انتخاب های مختلفی که در هر روز انجام می دهید می تواند بر سلامت دندان و لثه شما تاثیر بگذارد.

چقدر این خبر مفید بود؟ راضی هستید

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 4.4 / 5. تعداد امتیاز: 5

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید