ایتالیا با پیروزی بر اسپانیا در نخستین دیدار نیمه نهایی یورو ۲۰۲۰ به دیدار

ایتالیا با پیروزی بر اسپانیا در نخستین دیدار نیمه نهایی یورو ۲۰۲۰ به دیدار

ایتالیا با پیروزی بر اسپانیا در نخستین دیدار نیمه نهایی یورو ۲۰۲۰ به دیدار
ایتالیا با پیروزی بر اسپانیا در نخستین دیدار نیمه نهایی یورو ۲۰۲۰ به دیدار فینال این رقابت‌ها رسید. به گزارش ایسنا، اسپانیا و ایتالیا در چارچوب مرحله نیمه‌نهایی یورو ۲۰۲۰ به مصاف هم رفتند که این دیدار با پیروزی ایتالیا در ضربات پنالتی به پایان رسید. فدریکو کیزا در دقیقه ۶۰ برای ایتالیا و آلوارو […]

ایتالیا با پیروزی بر اسپانیا در نخستین دیدار نیمه نهایی یورو ۲۰۲۰ به دیدار فینال این رقابت‌ها رسید.

ایتالیا با پیروزی بر اسپانیا در نخستین دیدار نیمه نهایی یورو ۲۰۲۰ به دیدار
ایتالیا با پیروزی بر اسپانیا در نخستین دیدار نیمه نهایی یورو ۲۰۲۰ به دیدار

به گزارش ایسنا، اسپانیا و ایتالیا در چارچوب مرحله نیمه‌نهایی یورو ۲۰۲۰ به مصاف هم رفتند که این دیدار با پیروزی ایتالیا در ضربات پنالتی به پایان رسید. فدریکو کیزا در دقیقه ۶۰ برای ایتالیا و آلوارو موراتا در دقیقه ۸۰ برای اسپانیا گل‌زنی کردند.

بازی با یک حمله خطرناک از سوی ایتالیا آغاز شد و آن‌ها توانستند در همان ابتدای بازی تیرک دروازه را به لرزه دربیاورند که البته این موقعیت از سوی داور آفساید اعلام شد. اسپانیا رفته رفته توانست مالکیت توپ را در اختیار بگیرد، چیزی که از قبل باتوجه به سبک بازی دو تیم قابل پیش‌بینی بود. اسپانیا در نیمه نخست توانست چند موقعیت نصفه و نیمه ایجاد کند تا این که در دقیقه ۲۳، دنی المو در داخل محوطه جریمه ایتالیا صاحب توپ شد و ضربه بسیار خوبی به گوشه دروازه حریف زد. در حالی که همه خودشان را برای باز شدن دروازه ایتالیا آماده کرده بودند، دوناروما با شیرجه‌ای زیبا شوت المو را مهار کرد تا بازی همچنان با تساوی پیگیری شود. ایتالیا هم در این نیمه موقعیت‌هایی داشت که از هیچکدام استفاده نکرد. در مجموع دو تیم در نیمه نخست ریسک نکردند و بیشتر به فکر گل نخوردن بودند.

نیمه دوم خیلی جذاب آغاز شد و دو تیم می‌توانستند تا دقیقه ۵۰ به گل برسند اما ضربه بوسکتس با اختلاف کمی از بالای دروازه به بیرون رفت و شوت کیزا توسط اونای سیمون مهار شد تا بازی همچنان بدون گل پیگیری شود. این بازی جذاب اما جایی اوج گرفت که در دقیقه ۶۰ دوناروما توپ ارسالی اسپانیایی‌ها را مهار کرد و سریعا بازی را به جریان انداخت و تیمش را صاحب ضد حمله‌ای کرد که به گل ختم شد. در این صحنه فدریکو کیزا توپی که اسپانیا تلاش کردند در آخرین لحظه دفع کنند را در اختیار گرفت و با ضربه‌ای زیبا از کنار محوطه جریمه اسپانیا، دروازه ماتادورها را باز کرد.

هر دو تیم پس از گل نخست بازی دست به تعویض زدند و آلوارو مورتا و دومنیکو براردی به جای فران تورس و ایموبیله به میدان آمدند. بازی در ادامه باتوجه به این که اسپانیا چیزی برای از دست دادن نداشت، هیجان بالایی پیدا کرد و تا دقیقه ۶۵ اسپانیا دو موقعیت خوب توسط ایارسابال و ایتالیا هم یک فرصت خوب گل‌زنی توسط براردی از دست داد.

در حالی که حملات اسپانیا یکی پس از دیگری به سد تدافعی ایتالیایی‌ها می‌خورد، آلوارو موراتا در دقیقه ۸۰ توانست بازی را به تساوی کشید. این بازیکن از میانه میدان توپ را در اختیار گرفت و پس از یک، دو با دنی المو در موقعیت تک به تک با دوناروما قرار گرفت و با فریب او دروازه ایتالیا را باز کرد. پس از این گل اسپانیا بهتر عمل کرد و توانست چند موقعیت دیگر ایجاد کند اما در بازی در نهایت با تساوی یک، یک به پایان رسید تا بازی به ۳۰ دقیقه وقت اضافه برود.

اسپانیا در وقت‌های تلف شده نمایش بهتری نسبت به ایتالیا داشت و با درخشش دنی المو موقعیت‌های خوبی ایجاد کرد اما هیچکدام راهی به دروازه دوناروما پیدا نکرد و بازی در پایان ۱۲۰ دقیقه با تساوی یک، یک به پایان رسید.

در نهایت ایتالیا با پیروزی ۴ بر ۲ در ضربات پنالتی و در مجموع ۵ بر ۳ به فینال یورو ۲۰۲۰ رسید.

چقدر این خبر مفید بود؟ راضی هستید

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. تعداد امتیاز: ۰

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پشتیبانی سایت