اخبار آموزش و پرورشاخبارفرهنگیانپربازدید امور اداری

این-فرهنگیان-از-این-پس-دو-حقوق-کامل-می-گیرند

این فرهنگیان از این پس دو حقوق کامل می گیرند !
معاون وزارت آموزش‌ و پرورش با اشاره به ادامه همکاری ۳۰هزار معلم بازنشسته برای جلوگیری از کمبود معلم گفت: تا پایان مهر معلمان جدید وارد مدارس ابتدایی می‌شوند

پس از گذشت حدود دو هفته از آغاز سال تحصیلی جدید برخی از کلاس ها همچنان بدون معلم هستند. این موضوع موجب نگرانی خانواده ها نسبت به امر تحصیل فرزندان شان شده است. کمبود معلم در مدارس چالش های متعددی را برای حوزه آموزش و پرورش کشور ایجاد کرده است. برخی سیاست های اشتباه دولت در اعلام نتایج آزمون استخدامی معلمان را عامل اصلی چالش کمبود معلم در کشور عنوان کرده اند.

علی فرهادی؛ معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش در یک برنامه تلویزیونی درباره کمبود معلم اظهار کرد: امسال متلاطم‌ترین امواج حاکم بر نیروی انسانی را در آموزش و پرورش شاهد بودیم و ۲۰۲ هزار معلم کم داشتیم البته با احتساب اینکه هر معلم ۲۴ ساعت در هفته تدریس دارد و میانگین معقول تراکم دانش‌آموزان در کلاس درس ۳۰ تا ۳۵ نفر باشد.

وی افزود: مهر امسال ناترازی کمبود ۷۹هزاری معلم ناشی از عملکرد دانشگاه فرهنگیان را که مربوط به سال‌های ۹۲ تا ۹۸ است به‌همراه ۵۳ هزار معلم بازنشسته داشتیم البته تعداد معلمانی که بازنشسته می‌شدند ۸۹ هزار نفر بود اما خواهش کردیم که یک‌سال دیگر تدریس را ادامه دهند و حدود ۳۰ هزار معلم حاضر به ادامه همکاری شدند.

فرهادی بیان کرد: بیش‌از ۳ میلیون افرایش جمعیت دانش‌آموزی داشتیم و برای آنها اگر تراکم کلاس درس را ۳۰ نفر بدانیم حدود ۱۰۰ هزار کمبود معلم داشتیم بنابراین از معلمان شاغل، بازنشسته و دانشجومعلمان سال‌های بالاتر خواهش کردیم اضافه‌تدریس بگیرند همچنین ۱۷ هزار و ۴۰۰ نفر در آزمون آموزگاری پذیرفته شدند و از اواخر مهر ماه دوره آموزشی آنها برگزار می‌شود.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفت: ۱۱هزار نفر در مرحله تکمیل ظرفیت آزمون آموزگاری پذیرفته می‌شوند و امیدواریم قبل از پایان مهر توسط سازمان سنجش معرفی شوند و تا پایان مهر به مدارس تزریق شوند پس از آن مشاور، مربی پرورشی و معاونان کلاس‌های درس را تحویل می‌دهند

وی بیان کرد: در آزمون آموزگاری ۳ هزار نفر از معلمان مدارس غیردولتی پذیرفته شدند همچنین در اعمال سهمیه جانبازی برای خانواده ایثارگران مطابق قانون سهمیه‌ها اقدام کردیم حتی تعداد خانواده‌های ایثارگران کمتر بود و بخشی از ظرفیت خالی ماند.

وی گفت: آزمون دبیری و هنرآموزی برای جذب ۲۲ هزار معلم برگزار شد و نتایج تا اوایل آبان اعلام می‌شود و پیش‌بینی می‌کنیم ۱۴ تا ۱۵ هزار نفر پذیرفته شوند.

فرهادی درباره مسائل رفاهی معلمان گفت: امکانات زیادی از جنس رفاهی در آموزش و پرورش داریم و الزاماً رفاهیات بودجه نیست حدود ۶ هزار اتاق در خانه‌های معلم و ۶۰۰ خانه معلم داریم اما سازمان منسجم رفاهی و اقتصادی برای معلمان نداشتیم که باید ایجاد شود.
همچنین رضامراد صحرایی؛ وزیر آموزش و پرورش با اعلام اینکه “سازمان رفاهی و اقتصادی معلمان را ایجاد خواهیم کرد”، گفت: این سازمان غیردولتی را به دست معلمان می‌دهیم و هیئت مدیره از میان معلمان خواهد بود، امیدواریم تا پایان سال اساسنامه آن تهیه و تا سال آینده تأسیس شو

جزوه کتاب سوالات استخدام آموزش وپرورش
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید