بازگشت معلمان اعزام به خارج

معلمان اعزام به خارج ازکشور
بازگشت معلمان اعزام به خارج  ارز بگیر به کشور به علت افزایش قیمت دلار رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش از کاهش معلمان اعزامی به خارج از کشور در پی گرانی دلار خبر […]

بازگشت معلمان اعزام به خارج  ارز بگیر به کشور به علت افزایش قیمت دلار

رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش از کاهش معلمان اعزامی به خارج از کشور در پی گرانی دلار خبر داد و گفت: به منظور جبران کمبود از نیروهای محلی و دانشجویان ایرانی خارج از کشور که ناچار نبودیم حقوق ارزی به آنها بپردازیم، استفاده کردیم و بخشی از معلمان ارزبگیر به ایران برگشتند.

غلامرضا کریمی از صدور مجوز تاسیس ۱۵ مدرسه غیردولتی در خارج از کشور خبر داد و اظهار کرد: تعدادی تقاضا برای راه‌اندازی مدارس غیردولتی دریافت کردیم که برای حدود ۱۵ مورد مجوز صادر شد.

رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش از صدور مجوز تاسیس ۱۵ مدرسه غیردولتی در خارج از کشور خبر داد و گفت: تاسیس و اداره یک مدرسه در خارج از کشور کار بسیار سختی است و باید هماهنگی‌های ویژه با دولت میزبان صورت گیرد

وی افزود: تاسیس و اداره یک مدرسه در خارج از کشور کار بسیار سختی است و باید هماهنگی‌های ویژه با دولت میزبان صورت گیرد و استانداردهایی رعایت شود. با این حال ما اعلام امادگی کردیم تا تسهیلات لازم را در اختیار هر شخصی که توانمندی دارد قرار بدهیم.

رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: عمده این مدارس در ترکیه، گرجستان، عمان، آلمان و آذربایجان هستند.

کریمی همچنین با بیان اینکه به منظور کاهش هزینه‌ها در سال تحصیلی جاری در پی شرایط اقتصادی اخیر شمار معلمان اعزامی به خارج از کشور را کاهش دادیم اظهار کرد: به منظور جبران کمبود از نیروهای محلی و دانشجویان ایرانی خارج از کشور که ناچار نبودیم حقوق ارزی به آنها بپردازیم، استفاده کردیم و بخشی از معلمان ارزبگیر به ایران برگشتند.

وی ادامه داد: البته قبول داریم که با این اقدام کیفیت آموزش مقداری کاهش می‌یابد که امکان استفاده از سامانه فضای مجازی برای برخی دروس تخصصی را فراهم کردیم.

رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش درباره وضعیت بودجه‌ای مرکز نیز گفت: چندی پیش معاون اول رئیس جمهور از سازمان مدیریت و برنامه خواسته بود تا تامین ریالی نهادهایی که بودجه ارزی دارند متناسب با قیمت ارز تامین شود که جلساتی در این خصوص برای تعیین اعداد و ارقام مربوطه برگزار شده است.

کریمی افزود: بودجه مرکز حدود ۱۷۰ میلیارد تومان بود که از طریق آن ۴۰ میلیون یورو ارز تامین می‌شد که در شرایط حاضر برای تامین همین میزان ارز و جبران کسری‌ها باید بودجه ریالی‌مان دو برابر شود./ایسنا

0/5 (0 نظر)
آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پشتیبانی سایت