بحث ساماندهی نیروی انسانی در کمیسیون اجتماعی مجلس در حال بررسی است

امکان غیرحضوری شدن مدارس باتوجه به سویه اُمیکرون وجود دارد
بحث ساماندهی نیروی انسانی در کمیسیون اجتماعی مجلس در حال بررسی است رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس گفت بحث ساماندهی نیروی انسانی در کمیسیون اجتماعی مجلس در حال بررسی دقیق و کارشناسی است که امید است در قالب ساماندهی نیروی انسانی تعیین‌تکلیف، ۵۰۰ نفر نیروی طرحی ادارات نوسازی و تجهیز مدارس که از محل […]

بحث ساماندهی نیروی انسانی در کمیسیون اجتماعی مجلس در حال بررسی است

رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس گفت بحث ساماندهی نیروی انسانی در کمیسیون اجتماعی مجلس در حال بررسی دقیق و کارشناسی است که امید است در قالب ساماندهی نیروی انسانی تعیین‌تکلیف، ۵۰۰ نفر نیروی طرحی ادارات نوسازی و تجهیز مدارس که از محل اعتبارات عمرانی، حقوق و مزایا برای آن‌ها پرداخت می‌شود، مشخص و معلوم شود.

مهرالله رخشانی‌مهر، شامگاه پنجشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان انگوت، اظهار کرد: بحث ساماندهی نیروی انسانی در کمیسیون اجتماعی مجلس در حال بررسی دقیق و کارشناسی است که امیدواریم در قالب ساماندهی نیروی انسانی تعیین تکلیف ۵۰۰ نفر نیروی طرحی ادارات نوسازی و تجهیز مدارس که از محل اعتبارات عمرانی حقوق و مزایا برای آنها پرداخت می‌شود، مشخص و معلوم شود.

وی به سفر ۲ روزه خود به استان اردبیل و حضور در شهرستان‌های مشگین‌، گرمی و انگوت اشاره کرد و گفت: بیشترین جمعیت دانش‌آموزی در شهرستان انگوت مربوط به مناطق عشایری است که با توجه به وجود مدارس کانکسی و سنگی در این شهرستان، سعی و تلاشمان بر این خواهد بود تا پایان امسال تکمیل این واحدهای آموزشی را مشخص و احداث واحدهای ایمن و مطلوب دانش‌آموزان را در اولویت قرار دهیم.

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: در کشور طرح جمع‌آوری مدارس سنگی و کانکسی با ۱۵ نفر دانش‌آموز در اولویت قرار گرفته و تاکنون بیش از ۸۵ درصد اهداف در این حوزه تحقق پیدا کرده و سعی بر این است تا هر چه سریع‌تر بساط چنین مدارسی برچیده شود.

رخشانی مهر در مورد آسفالت محوطه مدارس و ایزوگام بام واحدهای آموزشی افزود: با تأمین قیر مورد نیاز با همکاری شهرداری تلاش خواهد شد تا آسفالت محوطه مدارس انجام شود که در این شهرستان عملیات ۲ هزار متر مربعی به سرعت به انجام می‌رسد.

وی در مورد ارتقا سیستم گرمایشی مدارس به موتورخانه و سیستم استاندارد گرمایشی خاطر نشان کرد: با برچیده شدن بخاری‌های نفتی و گازی در این شهرستان تعمیر و تجهیز برخی از واحدهای آموزشی با همکاری نوسازی مدارس به انجام خواهد رسید.

رخشانی مهر در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: هر چند تعمیر سیستم گرمایشی و سرویس بهداشتی بر عهده اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس نیست اما به دلیل محرومیت منطقه در این زمینه نیز سعی خواهیم کرد کارهای بر زمین مانده به انجام برسد.

وی وظیفه اداره کل نوسازی را ساخت مدرسه و مقاوم‌سازی واحدهای آموزشی اعلام کرد و گفت: از ظرفیت بنیاد علوی و خیرین باید در ساخت واحدهای آموزشی استفاده شود که در صورت ورود خیرین تا ۳۰ درصد تأمین منابع از سوی آنها انجام شده و ۷۰ درصد مابقی نیز از محل اعتبارات ملی تأمین خواهد شد.

رخشانی مهر بیان کرد: در ۳ سال اخیر ردیف اعتباری در این زمینه در نظر گرفته شده و استان‌هایی که بیشترین خیرین را در امر مدرسه‌سازی جذب کنند، تا ۷۰ درصد می‌توانند از این ردیف اعتباری استفاده کرده و طرح‌های توسعه خود را به پیش ببرند.

رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس اظهار کرد: ما به تمامی تعهدات خود در این سفر عمل خواهیم کرد و از طرف نماینده شهرستان در مجلس پیگیری‌ها به صورت منظم انجام شده و قطعاً تلاش بر این خواهد بود تا بهترین شرایط در تحصیل نسل آینده به وجود آید.

وی در مورد احداث خانه معلم و مجتمع رفاهی در گرمی و انگوت تصریح کرد: کار ساخت خانه معلم از حیطه اختیارات نوسازی مدارس خارج است و معاونت پشتیبانی آموزش و پرورش عهده‌دار آن بوده و قطعاً از محل فروش ساختمان‌های مازاد می‌توانند تأمین اعتبار را در این حوزه انجام دهند.

سفر ۲ روزه معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس به شهرستان‌های مشگین‌شهر، گرمی و انگوت در حالی انجام شد که علاوه بر تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام قول مساعد رأی تأمین و تجهیز مدارس، اختصاص تجهیزات مورد نیاز هنرستان‌ها، ارائه امکانات آموزشی و کمک آموزشی و همچنین ارتقا سیستم گرمایشی در مدارس و تعمیر پشت‌بام واحدهای آموزشی از سوی سازمان نوسازی انجام شده و در این زمینه تعهدات سفر به دقت مورد رصد و پیگیری قرار می‌گیرد.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پشتیبانی سایت