بحث لغو برگزاری کنکور مطرح نیست از رعایت پروتکل‌‌ها عقب‌‌نشینی نمی‌‌کنیم

بحث لغو برگزاری کنکور مطرح نیست/ از رعایت پروتکل‌‌ها عقب‌‌نشینی نمی‌‌کنیم وزیر بهداشت با بیان این‌‌که عدم برگزاری کنکور اصلاً مطرح نیست، گفت: به عنوان امین مردم این سرزمین حتی اگر شب آخر هم احساس کنیم قرار است پروتکلی رعایت نشود، اجازه برگزاری کنکور را نخواهیم داد. به گزارش [...]

بحث لغو برگزاری کنکور مطرح نیست/ از رعایت پروتکل‌‌ها عقب‌‌نشینی نمی‌‌کنیم

وزیر بهداشت با بیان این‌‌که عدم برگزاری کنکور اصلاً مطرح نیست، گفت: به عنوان امین مردم این سرزمین حتی اگر شب آخر هم احساس کنیم قرار است پروتکلی رعایت نشود، اجازه برگزاری کنکور را نخواهیم داد.

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری تسنیم؛ دکتر سعید نمکی در حاشیه نشست ستاد ملی پیگیری‌های ویژه محرم درباره برگزاری کنکور اظهار کرد: کنکور کارشناسی ارشد و دکترا با حداقل شکست پروتکل‌‌ا برگزار شد و ما از برگزاری کنکور کارشناسی ارشد راضی بودیم گرچه مشکلات و نارسایی‌‌هایی هم داشتیم اما بسیار اندک بود؛ ما با همین الگو قرار بود که آزمون کنکور سراسری را نیز برگزار کنیم اما در آن‌‌جا گفته بودیم که ما شیوه‌‌نامه‌‌ها و استاندادرها را کمی سخت‌‌تر خواهیم گرفت.

وی افزود: دلیل این‌‌که در کنکور کارشناسی ارشد فاصله بین دو نفر را یک متر و ۶۰ سانتی‌‌متر در نظر می‌‌گیریم، آن‌‌ است که آن‌‌ها به آگاهی بیشتری از رعایت دستورالعمل‌‌ها رسیده‌‌اند اما وقتی یک فرد دبیرستانی بخواهد در چنین محیطی حضور یابد، رعایت پروتکل‌‌ها به خصوص در مناطق گرمسیر برای او سخت‌‌تر است؛ گفتیم باید فاصله‌‌ها را به‌‌گونه‌‌ای تعیین کنیم که هیچکس در ورود به کنکور سراسری دچار بیماری نشوند.

نمکی با بیان این‌‌که برای اطمینان‌‌بخشی به خانواده‌‌ها، شیوه‌‌نامه‌‌های کنکور سراسری را سخت‌‌تر تعیین کردیم، خاطرنشان کرد: دیروز در جلسه با اعضای کمیسیون بهداشت و درمان و آموزش مجلس و وزیر علوم و ریاست سازمان سنجش، پرسیدیم چه‌‌قدر بضاعت رعایت این پروتکل‌‌ها وجود دارد که آن‌‌ها اعلام کردند اگر فاصله‌‌ها را کمتر کنید، امکان اجرا برای ما وجود دارد که ما گفتیم از پروتکل‌‌های خود عقب‌‌نشینی نمی‌‌کنیم و بحث‌‌شان این بود که وقتی که تعیین شده برای رعایت پروتکل‌‌ها کافی نیست و باید یک ماه به تعویق بیفتد.

وی ادامه داد: ما این پیشنهاد وزیر علوم را کتباً دریافت کردیم و قرار شد که به شکل اضطراری امروز در ستاد ملی مطرح و نتیجه اعلام شود؛ این‌‌ بحث که اصلاً کنکور برگزار نشود، مطرح نیست.

وزیر بهداشت تأکید کرد: وزارت بهداشت به عنوان متولی سلامت و دستگاهی که همواره سعی کرده با مردم با صداقت صحبت کند، هرگز اجازه شکست هیچ پروتکلی را نخواهد داد و به عنوان امین مردم این سرزمین حتی اگر شب آخر هم احساس کنیم قرار است پروتکلی رعایت نشود، اجازه برگزاری کنکور را نخواهیم داد.

0/5 ( 0 نظر )
آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پشتیبانی سایت