بخشنامه جدید آموزش و پرورش درباره پرداخت پاداش مناطق محروم

💢توسط معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع ابلاغ شد:بخشنامه جدید آموزش و پرورش درباره پرداخت پاداش مناطق محروم ♻️پرداخت فوق العاده و هزینه مرخصی به کارمندان رسمی و ثابت که در مناطق محروم به طور داوطلبانه خدمت کرده‌اند تا لازم الاجرا شدن قانون مدیریت خدمات کشوری بلامانع است. 📌به [...]

💢توسط معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع ابلاغ شد:بخشنامه جدید آموزش و پرورش درباره پرداخت پاداش مناطق محروم

♻️پرداخت فوق العاده و هزینه مرخصی به کارمندان رسمی و ثابت که در مناطق محروم به طور داوطلبانه خدمت کرده‌اند تا لازم الاجرا شدن قانون مدیریت خدمات کشوری بلامانع است.

📌به گزارش روابط عمومی معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش، در بخشنامه جدید آموزش و پرورش درباره پرداخت پاداش مناطق محروم که به ادارات‌کل آموزش و پرورش استان‌ها ابلاغ شده، آمده است: پیرو بند ۳ بخشنامه شماره ۲۱۲۷۲۰ مورخ ۲۰ دی ۱۳۹۴ در ارتباط با پرداخت پاداش مناطق محروم اعلام می‌‌دارد؛ قانون جذب نیروی انسانی در نقاط محروم و دوره افتاده و مناطق جنگی مصوب هفتم اسفند ۶۷ مجلس شورای اسلامی و آیین‌نامه‌ها و مصوبات مربوط به آن دو تکلیف برای دستگاه‌های اجرایی ایجاد کرده است:

🔸الف) پرداخت فوق‌العاده جذب و نگهداری به کارکنان رسمی و ثابت شاغل در نقاط محروم و دورافتاده و مناطق جنگی(ماده یک قانون)

🔸ب) پرداخت فوق العاده یک ماه مرخصی(علاوه بر مرخصی استحقاقی) استفاده نشده در مدت خدمت در مناطق فوق(ماده ۲ قانون)

۱- عبارت مذکور در ماده ۴ قانون جذب نیروی انسانی در نقاط محروم و دور افتاده و مناطق جنگی مصوب هفتم اسفند ۶۷ مقرر داشته کسانی که طبق قوانین موضوعه کشور موظف به انجام وظیفه در مناطق محروم و دور افتاده و مناطق جنگی می‌باشند از شمول این قانون مستثنی هستند؛ بنابراین کارکنانی که به موجب قانون موظف به خدمت در این مناطق می‌باشند و حضور آنها داوطلبانه نبوده است به موجب قانون مزبور نمی‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

۲- به استناد بند یک ماده ۶۸، ماده ۷۸ و ماده ۱۲۷ قانون مدیریت خدمات کشوری، کلیه مبانی پرداخت خارج از ضوابط و مقررات فصل ۱۰ قانون مذکور از تاریخ لازم‌لاجرا شدن قانون ملغی شده، در نتیجه این قانون تا قبل از لازم الاجرا شدن قانون مدیریت خدمات کشوری قابلیت استناد داشته و پس از آن لغو شده است.

با عنایت به مراتب فوق، پرداخت فوق العاده و هزینه مرخصی به کارمندان رسمی و ثابت که در این مناطق به طور داوطلبانه خدمت نموده‌اند تا لازم الاجرا شدن قانون مدیریت خدمات کشوری بلامانع خواهد بود.

۳- مرخصی مناطق محروم صرفا مطابق رأی وحدت رویه مورخ اول بهمن ۸۹ هیأت عمومی دیوان عدالت اداری و بر اساس آخرین حقوق دریافتی در زمان اشتغال قابل پرداخت است و بقیه موارد مشمول این رأی نیست.

4.5/5 ( 2 نظر )
آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

تبلیغات متنی

پشتیبانی سایت