ترامپ: نتانیاهو هرگز دنبال صلح با فلسطینی‌ها نبود/عباس برایم مثل پدر بود

هرگز دنبال صلح با فلسطینی‌ها نبودعباس برایم مثل پدر بود
ترامپ: نتانیاهو هرگز دنبال صلح با فلسطینی‌ها نبود/عباس برایم مثل پدر بود رئیس جمهور سابق آمریکا فاش کرد که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر سابق رژیم صهیونیستی “مانع” بزرگی بر سر راه او برای دستیابی به صلح بین اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها بوده است. به گزارش ایسنا، دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا این اظهارات را در […]

ترامپ: نتانیاهو هرگز دنبال صلح با فلسطینی‌ها نبود/عباس برایم مثل پدر بود

رئیس جمهور سابق آمریکا فاش کرد که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر سابق رژیم صهیونیستی “مانع” بزرگی بر سر راه او برای دستیابی به صلح بین اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها بوده است.

هرگز دنبال صلح با فلسطینی‌ها نبودعباس برایم مثل پدر بود
به گزارش ایسنا، دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا این اظهارات را در مصاحبه با باراک راوید، روزنامه نگار “واللا” در ماه آوریل درباره کتاب جدیدش با عنوان “صلح ترامپ: توافق نامه‌های ابراهیم و انقلاب در خاورمیانه” بیان کرد.

این کتاب شامل شرح مفصلی از تلاش‌های ترامپ برای دستیابی به توافق بین اسرائیل و فلسطینی‌ها است و اینکه چگونه عدم دستیابی به چنین توافقی منجر به توافق‌های ابراهیم و عادی‌سازی بین اسرائیل، امارات، بحرین، مراکش و سودان شد.

ترامپ گفت، یکی از دلایلی که او نتوانست پروژه “معامله قرن” را اجرایی و به صلح بین اسرائیل و فلسطینی‌ها دست یابد این است که نتانیاهو هرگز نمی‌خواست با فلسطینی‌ها صلح کند.

واللا نوشت: ترامپ دقیقا به همان نتیجه‌ اسلاف خود یعنی باراک اوباما و بیل کلینتون(روسای جمهور سابق آمریکا) رسیده بود که “نتانیاهو در مورد راه حل دو کشوری جدی نیست”.

طبق گزارش واللا، ترامپ در این مصاحبه گفت: “فکر نمی‌کنم نتانیاهو هرگز خواستار صلح با فلسطینی‌ها باشد”.

وی افزود که همان اوایل دوران ریاست جمهوری متوجه شده نتانیاهو مانع بزرگتری برای دستیابی او به صلح با محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین است.”

ترامپ درباره عباس نیز گفت: به نظر من او فوق العاده بود، او برای من مثل یک پدر بود، فکر می‌کنم بیشتر از نتانیاهو می‌خواست معامله و صلح کند.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 1 / 5. تعداد امتیاز: 1

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پشتیبانی سایت