تشریح فعالیت‌های انجام ‌شده در راستای اجرای بسته تحولی مسکن معلمان

تشریح فعالیت‌های انجام ‌شده در راستای اجرای بسته تحولی مسکن معلمان معاون برنامه ریزی و توسعه منابع در گفتگو با مجله تصویری، خبری، تحلیلی و آموزشی نگاه به تشریح فعالیت‌های انجام ‌شده در راستای اجرای «بسته تحولی مسکن معلمان» پرداخت. به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، علی الهیار ترکمن در گفتگو با […]

تشریح فعالیت‌های انجام ‌شده در راستای اجرای بسته تحولی مسکن معلمان

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع در گفتگو با مجله تصویری، خبری، تحلیلی و آموزشی نگاه به تشریح فعالیت‌های انجام ‌شده در راستای اجرای «بسته تحولی مسکن معلمان» پرداخت.

تشریح فعالیت‌های انجام ‌شده در راستای اجرای بسته تحولی مسکن معلمان

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، علی الهیار ترکمن در گفتگو با مجله تصویری، خبری، تحلیلی آموزشی نگاه به تشریح برنامه‌ها و فعالیت‌های انجام ‌شده در راستای اجرای «بسته تحولی مسکن معلمان» پرداخت.

بسته اجرایی تحولی عبارتند از مجموعه‌ای از برنامه‌ها، فعالیت‌ها و اقدامات منسجم و یکپارچه منبعث از راهکارها و برنامه زیرنظام‌های شش‌گانه سند تحول که قابلیت تحقق اهداف عملیاتی و چرخش‌های تحول‌آفرین را دارد و زمینه‌ساز تربیت متوازن تمام ساحتی دانش آموزان، برای پاسخگویی به نیازها و مسائل اساسی نظام تعلیم و تربیت رسمی عمومی در مدت‌زمان معین است و همچنین بستر جلب مشارکت جامعه و عوامل سهیم و مؤثر را فراهم می‌آورد.

در تدوین بسته‌های اجرایی تحولی، شاخص‌های هفتگانه؛ تحول‌آفرین بودن، تحقق‌پذیر بودن، شوق‌انگیز بودن، سنجش پذیر بودن، زودبازده بودن، فراگیر بودن و مدرسه محور بودن مورد توجه بوده است.

با اجرای «بسته تحولی مسکن معلمان» تأمین ۱۷۰ هزار واحد مسکونی مورد نیاز فرهنگیان فاقد مسکن بر اساس مفاد تفاهم نامه، مورخ ۲ / ۹ / ۹۸ با وزارت راه و شهرسازی طی مدت سه سال، تا سال ۱۴۰۱ هجری شمسی از جمله اهداف این طرح است، محقق می‌شود.

در صورت مهیا بودن تمامی شرایط و همکاری بخش‌های متولی، بانک‌ها و همچنین ایفای به موقع تعهدات متقاضیان مسکن به لحاظ مالی؛ کاهش آمار فرهنگیان فاقد مسکن، رفع دغدغه و آلام فرهنگیان ناشی از پیامدهای اجاره نشینی، ایجاد رضایتمندی و افزایش انگیزه شغلی بین فرهنگیان و فراهم آمدن زمینه ارتقای کیفیت فرایند تعلیم و تربیت از دستاوردهای «بسته تحولی مسکن معلمان» خواهد بود.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع با تشریح فعالیت‌هایی که در راستای اجرای «بسته تحولی مسکن معلمان» شده است، در این برنامه اظهار کرد: در مرحله نخست۳۱۰ هزار نفر ثبت نام کردند که پس از بررسی‌های انجام شده ۷۵ هزار نفر از معلمان در اولویت قرار گرفتند.

الهیار ترکمن افزود: با پیگیری های صورت گرفته در ۱۸ استان و ۶۵ شهر ۴۵ هزار واحد را در مرحله اول توانستیم خشت گذاری کنیم و علاوه بر تسهیلات تعیین شده به منظور رفاه فرهنگیان وام ثانویه‌ای را از طریق بانک ملی پیش بینی کردیم که می‌تواند به آورده اولیه فرهنگیان اضافه شود

0/5 (0 نظر)
آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

تبلیغات متنی

پشتیبانی سایت