تعطیلات تابستان و نوروز دانش‌آموزان کم می‌شود

تعطیلات تابستان و نوروز دانش‌آموزان کم می‌شود | تکلیف تعطیلی پنج‌شنبه‌ها معاون دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: برای جبران تعطیلات متعدد دو هفته از تعطیلی تابستان کاسته می‌شود و علاوه بر آن احتمال کاهش تعطیلات عید هم وجود دارد. به گزارش همشهری آنلاین به نقل از میزان، [...]

تعطیلات تابستان و نوروز دانش‌آموزان کم می‌شود | تکلیف تعطیلی پنج‌شنبه‌ها

معاون دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: برای جبران تعطیلات متعدد دو هفته از تعطیلی تابستان کاسته می‌شود و علاوه بر آن احتمال کاهش تعطیلات عید هم وجود دارد.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از میزان، احمد عابدینی درباره تغییر تقویم آموزشی گفت: سال‌هاست تغییر تقویم مورد توجه آموزش و پرورش بوده است و این موضوع میان آموزش و پرورش و مجلس مورد بحث قرار گرفته است حتی سه چهار سناریو پیشنهاد شد به این ترتیب که از تعطیلی در تابستان دو هفته کاسته شود تا جبرانی برای وجود تعطیلات متعدد باشد. علاوه بر آن می‌توانیم تعطیلات عید نوروز را هم کم کنیم.

او با اشاره به اینکه زمان بازگشایی مدارس طی این سالها تاکنون حدود ۱۴ بار تغییر کرده است، اظهار کرد: آخرین تغییر مربوط به اوایل دهه ۷۰ است که آموزش و پرورش اعلام کرد مدارس از نیمه شهریور ماه بازگشایی شوند، اما بعد از این موضوع تغییر تقویم با نظر مجلس انجام گرفت و این تغییر اخیر هم با توجه به اقتضائات امروز تغییر تقویم ضرورت دارد البته که باید استلزامات لازم در این مورد انجام شود هرچند که تعدد تعطیلات ضرورت بازگشایی مدارس را دوچندان می‌کند.

عابدینی درباره تعیین تکلیف تعطیلی پنجشنبه‌ها هم گفت: هنوز در این مورد مصوبه‌ای نداریم، اما در شرایط کلی با توجه به اینکه ساعت تربیتی مدارس اضافه شده است، باید تعطیلی پنج‌شنبه‌ها سامان یابد تا مصوبه‌ای که تا امروز لغو شده بود، بار دیگر احیا شود. ولی هنوز به طور قطعی در این مورد صحبت نشده است.

3.3/5 ( 12 نظر )
آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

تبلیغات متنی

 1. با سلام انشاءالله که تعطیلی ها کم شود آخه هرچی میشه سریع مدارس رو تعطیل میکنن اینهمه تعطیلی سرجمع شاید درطول سال تحصیلی بچه ها ۴ماه هم مدرسه نیستن کلاس درس بایداگه زلزله هم اومد بیرون تشکیل بشه یعنی چی اینهمه تعطیلی برا بچه های معصوم سرزمین از اون ور حقوقهای زیاددرایام تعطیلی برا معلمین

  به این نظر امتیاز بده
 2. جلو مسافرت مردم رو با بستن جاده ها میشه کنترل کرد و اجازه عبور و مرور رو فقط مختص به ماشین هایی کرد که کالاهای اساسی و خوراکی رو جابجا میکنن.
  ولی باز گشایی مدارس چنان گندی بزنه که هیچ رقمه جمع شدنی نیست. چنان آمار فوتی بالا بره که سنگ روی سنگ بند نشه
  کروناست که وارد خونه ها بشه و تک تک اعضای خونه رو به عزا بنشونه

  به این نظر امتیاز بده
 3. با توجه به اینکه کرونا یک بیماری کشنده است به نظر من سلامتی بچه ها خیلی مهمتر از درس هستش پس همون استفاده از دنیای مجازی ولی به شکل ساماندهی شده و بهتر از سال گذشته ،خیلی بهتر است .اگه بعضی از خانواده ها مسافرت می روند و یا …این دیگه باید فرهنگ سازی بشه و نباید به خاطر یک عده بی فرهنگ با جون بچه هامون بازی کنیم و یا حتی کسایی که شاغل هستن واقعا واسه نگهداری از بچه هاشون باید یه فکر اساسی بکنن نه اینکه به خاطر یه عده جون یه عده دیگه رو در خطر بیندازیم و خانواده هارو دچار استرس کنیم.

  به این نظر امتیاز بده
 4. تعطیلی پنج شنبه ها باید کلا برداشته شه.ما که زن و شوهر شاغل هستیم نمیدونیم پنج شنبه بچمون رو کجا بزاریم.و تعطیلی مدارس بخاطرکرونا اشتباه بود وفقط مسافرت ها رو بیشترکرد و اینطوری کرونا بیشتر شد.بنظرم از اول شهریور مدارس باز بشه تا جلوی مسافرت ها گرفته شه.و بااین تعطیلی ها وضعیت تحصیل بچم افتضاح شده

  به این نظر امتیاز بده
پشتیبانی سایت