تغییر در نظام پرداختی حقوق معلمان از مهرماه۹۷

تغییر در #نظام_پرداختی به معلمان از مهرماه۹۷

تدوین پیش نویس قانون مستقل استخدامی در آموزش و پرورش و دیدگاهی برای تغییر در نظام پرداختی به معلمان

یوسف نجفی معاون حقوقی و امور مجلس آموزش و پرورش ؛ درباره تغییرات در نظام پرداختی معلمان اظهار کرد: طبق #ماده۶۳قانون برنامه ششم توسعه دولت مکلف شده است تا #نظام_پرداخت_معلمان را به مجلس ارسال کند.

وی ادامه داد: پیش‌نویس این لایحه از سوی آموزش و پرورش به دولت ارسال شد که ایر‌اداتی داشت به همین جهت دوباره بازگردانده شد و اکنون در #شورای_عالی آموزش و پرورش این پیش نویس در حال نهایی شدن است.

معاون حقوقی و امور مجلس آموزش و پرورش با اشاره به اینکه بعد از تکمیل پیش نویس، آن را به سرعت به دولت ارسال خواهیم کرد، بیان کرد: پیش‌بینی می‌کنیم زمان ارسال این پیش نویس به مجلس تا مهرماه باشد.

نجفی درباره زمان اجرای این طرح گفت: روال اجرایی بعد از زمان تصویب مجلس خواهد بود که پیشنهاد ما از اول مهرماه است.

وی در خصوص تفاوت رتبه‌بندی و این نظام پرداختی اظهار کرد: این طرح درصورت اجرا شدن مانند رتبه‌بندی انجام شده در گذشته نیست و قانون مستقل استخدامی محسوب می‌شود بنابراین نظام جذب، ارتقا، نگهداشت، پرداخت و بازنشستگی جدیدی را دنبال می‌کند.

معاون حقوقی و امور مجلس آموزش و پرورش افزود: این آیین‌نامه موجب افزایش حقوق معلمان طبق رتبه‌بندی جدید است و مقدمه آن سنجش صلاحیت حرفه‌ای است که خوشبختانه در شورای عالی آموزش و پرورش نهایی شد و به زودی عملیاتی می‌شود.

نجفی با اشاره به اینکه در لایحه جدید یکی بند‌ها به جذب معلم تاکید دارد، گفت: نظام جذب در مدارس دولتی و غیر دولتی و حساسیت در گزینش معلم در این لایحه دیده شده است.

منبع: خانه ملت

0/5 (0 نظر)
آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پشتیبانی سایت