توضیحات آموزش و پرورش درباره حذف حق نوار مرزی فرهنگیان و طرح تمام وقت

یکی از فعالیت‌های سازمان بوده است. تکلیف امتحانات دانش‌آموزان مبتلا به کرونا چیست؟
توضیحات آموزش و پرورش درباره حذف حق نوار مرزی فرهنگیان و طرح تمام وقت رئیس مرکز برنامه ریزی و منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش و پرورش درباره حذف امتیاز نوار مرزی و طرح تمام وقت معلمان توضیحاتی داد. ناصر سلیمان‌زاده رئیس مرکز برنامه‌ریزی و منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش و پرورش […]

توضیحات آموزش و پرورش درباره حذف حق نوار مرزی فرهنگیان و طرح تمام وقت

رئیس مرکز برنامه ریزی و منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش و پرورش درباره حذف امتیاز نوار مرزی و طرح تمام وقت معلمان توضیحاتی داد.
ناصر سلیمان‌زاده رئیس مرکز برنامه‌ریزی و منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش و پرورش درباره حذف امتیاز نوار مرزی فرهنگیان و طرح تمام وقت توضیحاتی را به خبرگزاری تسنیم ارائه کرد.

مشروح توضیحات او بدین شرح است:

۱٫ حذف امتیاز نوار مرزی به موجب رأی دادنامه شماره ۱۷۷۳ مورخ ۹۹٫۱۱٫۲۸ دیوان عدالت اداری و بر اساس لغو بخشنامه سازمان اداری و استخدامی صورت گرفته است.

شایان ذکر است که بخشنامه مذکور نه صرفاً برای آموزش و پرورش که برای همه دستگاه‌های اجرایی مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری الزام اجرایی دارد و علاوه بر وزارت آموزش و پرورش، کارکنان سایر دستگاه‌های اجرایی مشمول قانون مذکور که در مناطق مرزی خدمت می‌کنند مشمول این مصوبه هستند.

۲٫ حذف بند «ی» و جزء ۱ بند الف تبصره ۱۲ بودجه مورد اشاره در ماده ۵ تصویب نامه شماره ۸۰۱۳ مورخ ۱۴۰۰٫۰۱٫۲۹ (موضوع افزایش ضریب سال جاری ) نیز مربوط به مجموع کارکنان مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری است و برای همه دستگاه‌های اجرایی مشمول قانون مدیریت به طور یکنواخت اجرا می‌شود. لذا موضوع مطروحه در بند دوم نیز مختص فرهنگیان نیست ولی آموزش و پرورش از طریق مراجع ذی صلاح درخواست کرده تا موضوع را بررسی و درباره آن تجدید نظر کنند.

۳٫ موضوع حذف «طرح معلم تمام وقت» هم همانطور که از متن رأی دادنامه شماره ۱۹۳۴ مورخ۱۳۹۹٫۱۲٫۱۹ هیئت عمومی دیوان‌ عدالت اداری مشخص است، متأسفانه بر اساس شکایت یکی از همکاران آموزش و پرورش، مبنی بر درخواست ابطال بخشنامه شماره ۲۲۳۵۵ مورخ ۱۳۹۹٫۱۱٫۰۳ وزارت آموزش وپرورش به دیوان عدالت اداری، منجر به صدور این رأی شده است.

با این حال وزارت آموزش و پرورش با کمک کارشناسان حقوقی خود، تمام تلاش خود را به کار گرفته تا از طریق مکاتبه با مراجع ذی صلاح این مشکل را نیز حل کند.

تکمیلی/شرایط فرهنگیان مشمول عدم کسر مقرری ماه اول اعلام ش

4.2/5 (6 نظر)
آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

تبلیغات متنی

  1. خوب اسم طرح را می گذاشتید طرح ساماندهی حق التدریس نیروهای موظف دیوان عدالت هم گیر نمی داد

    به این نظر امتیاز بده
پشتیبانی سایت