توضیحات دانشگاه فرهنگیان به اعتراض رتبه‌های برتر کنکور برای دعوت نشدن به مرحله مصاحبه

توضیحات دانشگاه فرهنگیان به اعتراض رتبه‌های برتر کنکور برای دعوت نشدن به مرحله مصاحبه معاونت آموزشی دانشگاه فرهنگیان درباره اعتراض برخی رتبه‌های برتر کنکور به دعوت نشدن در مرحله مصاحبه این دانشگاه توضیحاتی داد. به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، معاونت آموزشی دانشگاه فرهنگیان درباره اعتراض برخی رتبه های برتر کنکور به دعوت نشدن در […]

توضیحات دانشگاه فرهنگیان به اعتراض رتبه‌های برتر کنکور برای دعوت نشدن به مرحله مصاحبه
معاونت آموزشی دانشگاه فرهنگیان درباره اعتراض برخی رتبه‌های برتر کنکور به دعوت نشدن در مرحله مصاحبه این دانشگاه توضیحاتی داد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، معاونت آموزشی دانشگاه فرهنگیان درباره اعتراض برخی رتبه های برتر کنکور به دعوت نشدن در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان اعلام کرد:

۱٫ دانشگاه فرهنگیان به عنوان یک دانشگاه ماموریت گرا، نقش ذاتی خود یعنی ثبت نام، انتخاب واحد و دانش‌آموختگی دانشجویان را پس از اعلام نتایج نهایی پذیرفته شدگان توسط سازمان سنجش و ابلاغ آن از سوی وزارت آموزش و پرورش ایفا می کند؛ لذا هیچ نقش مدیریتی در اعلام اسامی در هیچ مرحله ای از کنکور سراسری ندارد.
۲٫ اعلام اسامی چند برابر ظرفیت از سوی سازمان سنجش بر اساس ابلاغیه‌های مرکز نیروی انسانی وزارت آموزش و آموزش و پرورش به آن سازمان صورت می‌گیرد و باز دانشگاه هیچگونه دخل و تصرفی در این امر ندارد.
۳٫ تجربه سال‌های اخیر نشان می‌دهد چون پذیرش برای این دانشگاه بر اساس سیاست‌های وزارت آموزش و پرورش به صورت اولویت بومی بودن در منطقه آموزش و پرورش محل خدمت صورت می گیرد؛ لذا برای هر کد اعلام شده برای هر رشته رقابت فشرده و محدودی به وجود می آید. برای نمونه اگر برای درس زیست شناسی در منطقه ۱۹ تهران ۲ نفر سهمیه زن اعلام شده باشد با یک و نیم برابر ظرفیت فقط ۳ نفر و با دو برابر ظرفیت فقط ۴ نفر به مصاحبه دعوت می‌شوند این امر رقابت را سنگین و محدود می‌سازد و پذیرش هر فرد در هر کد رشته در رقابت با نمره سایر داوطلبانی است که می‌توانند آن کد رشته را انتخاب کنند.

1/5 ( 1 نظر )
آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

تبلیغات متنی

پشتیبانی سایت