اطلاعیه بیمه تکمیلی آتیه سازان درباره مشکل تاخیر پرداخت

بیمه آتیه سازان حافظ نقشی در مشکل تاخیر در پرداخت هزینه درمانی فرهنگیان ندارد

بیمه آتیه سازان حافظ اعلام کرد هیچگونه نقشی در تاخیر به وجود آمده در پرداخت هزینه درمانی فرهنگیان ندارد و به تعهدات خود پایبند بوده است.

جوابیه

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت؛ بیمه آتیه سازان حافظ پیرو خبر درج شده در تاریخ ۲۶ تیرماه ۱۳۹۷ با تیتر «ضعف نظارت و عدم پیگیری مناسب وزارت آموزش و پرورش علت تاخیر در پرداخت هزینه های درمانی فرهنگیان» در خبرگزاری خانه ملت در راستای شفاف سازی درخصوص عملکرد شرکت آتیه سازان حافظ و تعهدات بیمه تکمیلی شاغلان معزز فرهنگی جوابیه ای به این خبرگزاری ارسال کرد که متن آن به شرح زیر است:

با سلام و احترام؛

شرکت آتیه سازان حافظ براساس مفاد تفاهم نامه های شماره ۷۱۸۲۳/۹۶ و شیوه نامه اجرای صندوق درمان فیمابین با وزارت آموزش و پرورش به کلیه تعهدات خود پایبند و پذیرش فرهنگیان در تمامی مراکز درمانی طرف قرارداد با استفاه از کد ملی ارائه خدمات درمانی بدون هیچگونه وقفه ای ادامه داد.

پذیرش، بررسی اسناد هزینه درمان مستقیم (خسارات متفرقه) به ویژه بیماران خاص در بازه زمانی کمتر از ۱۵ روز انجام و گزارش مربوطه به صورت منظم به وزارت آموزش و پرورش برای تامین منابع مالی اعلام می شود.

براساس تفاهم نامه ذکر شده وزارت آموزش و پرورش باید حداکثر کمتر از یک هفته نسبت به تامین و پرداخت گزارش عملکرد اعلام شده اقدام نماید.

متاسفانه از مهرماه سال گذشته به علت تامین نشدن بخشی از منابع در نظر گرفته شده توسط آموزش و پرورش حق بیمه ماهانه کسر شده از بیمه شدگان کفاف هزینه های محقق شده را نمی دهد و علی رغم مکاتبه، پیگیری و جلسه مکرر نتیجه ای حاصل نشد و متاسفانه موجب تاخیر در پرداخت هزینه ها شده است. مجدداً تاکید می شود، این شرکت هیچگونه نقشی در تاخیر به وجود آمده ندارد و بخش عمده ای از منابع مالی خود را که در گذشته برای فرهنگیان هزینه شده به صورت اوراق صکوک دریافت که تا چند سال آینده امکان سررسید آن مقدور نیست.

علی ایحال شرکت آتیه سازان حافظ در شرایط کنونی اقتصادی کشور ناشی از تحریم های ناجوانمردانه برای بهبود وضعیت موجود و پرداخت هزینه درمان معوق بیمه شدگان تمام تلاش و اهتمام خود را به کار گرفته و مطالبات را وصول و در کمترین زمان ممکن در وجه بیمه شده و مراکز درمانی پرداخت کند./

0/5 (0 نظر)
آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پشتیبانی سایت