جزئیات شاخص و معاملات بورس امروز سه‌شنبه دوم شهریور ۱۴۰۰

جزئیات شاخص و معاملات بورس امروز دوشنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۰
جزئیات شاخص و معاملات بورس امروز سه‌شنبه دوم شهریور ۱۴۰۰ شرکت‌های کوچک همچنان پیشتاز بازار سرمایه هستند. صبح امروز شاخص هم‌وزن تقریبا دو برابر شاخص کل رشد کرده و به خوبی این موضوع را تایید می‌کند. تا جایی که در ۳۰ دقیقه ابتدای معاملات امروز شاخص کل بورس ۱۲ هزار و ۹۰۰ واحد جهش پیدا […]

جزئیات شاخص و معاملات بورس امروز سه‌شنبه دوم شهریور ۱۴۰۰

جزئیات شاخص و معاملات بورس امروز دوشنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۰
ورود شاخص بورس به کانال یک میلیون ۴۰۰ هزار واحد

شرکت‌های کوچک همچنان پیشتاز بازار سرمایه هستند. صبح امروز شاخص هم‌وزن تقریبا دو برابر شاخص کل رشد کرده و به خوبی این موضوع را تایید می‌کند. تا جایی که در ۳۰ دقیقه ابتدای معاملات امروز شاخص کل بورس ۱۲ هزار و ۹۰۰ واحد جهش پیدا کرده و به محدوده یک میلیون و ۵۲۸ هزار و ۸۰۰ واحد رسیده است. اینطور که از معاملات اول بازار پیداست، احتمالا این روند صعودی حداقل تا نیمه ساعات کاری بورس ادامه داشته باشد. تا لحظه نگارش این متن و بعد گذشت ۳۰ دقیقه از آغاز معاملات، شاخص کل ۸۵ صدم درصد رشد کرده و، ولی شاخص هم‌وزن تا ۱.۵۵ درصد افزایش را پشت سر گذاشته که نشان دهنده پیشتازی قاطعانه نماد‌های کوچک بازار سرمایه است.
افزایش قیمت سهام در ۹۵ درصد نمادها

به گزارش فرارو، در اولین ساعات معاملات امروز سه‌شنبه دوم شهریورماه ۱۴۰۰، از بین ۳۱۱ نماد معامله شده در بورس تهران به طرز باورناپذیری ۲۹۵ نماد با افزایش قیمت سهام روبرو هستند و تنها ۱۶ نماد ارزش سهام خود را از دست داده‌اند. موردی که نشان می‌دهد حدود ۹۵ درصد نماد‌ها امروز لباس سبز به تن کرده‌اند. همچنین در بازار فرابورس از بین ۲۲۷ نماد معامله شده، ۱۸۴ نماد روند صعودی در پیش گرفته‌اند و ۴۳ نماد با کاهش قیمت سهام مواجه شده‌اند.
جزئیات شاخص و معاملات بورس امروز سه‌شنبه دوم شهریور ۱۴۰۰
نقشه بازار در ابتدای معاملات روز سه‌شنبه دوم شهریورماه (برای مشاهده در ابعاد بزرگتر، روی عکس کلیک کنید)
نماد قرمزرنگ به سختی در نقشه بازار امروز پیدا می‌شود. شپلی و پترول در گروه محصولات شیمیایی، خودکفا در بین غذایی‌ها، فرزین از گروه فلزات اساسی، وسپهر در سرمایه‌گذاری‌ها، ثزاگرس بین انبوه‌سازان و سفاسی از محصولات کانی غیرفلزی، معدود نمادهای قرمزرنگ در نمای ابتدایی نقشه بازار امروز هستند. شرکت‌های کوچک هرگروه عموما با صف خرید مواجه شده‌اند و شرکت‌های بزرگ با گام‌های کوتاه‌تر پشت سر آنها حرکت می‌کنند. سرعت روند صعودی ردر گروه‌های خودرویی، بانکی، فرآورده‌های نفتی و شرکت‌های چند رشته‌ای صنعتی کمتر است ولی شاید در ادامه آنها هم به صف خرید برسند. امروز پالایش و دارا یکم ستاره‌های گروه صندوق‌های ETF هستند و هر کدام پنج درصد افزایش قیمت را پشت سر گذاشته‌اند. فولاد و فملی یکی دو درصد رشد کرده‌اند، خودرو، خساپا و خگستر به عنوان لیدرهای خودرویی دو درصد افزایش قیمت دارند و لیدر بانک‌ها به رشد دو سه درصدی و لیدر فرآورده‌های نفتی به رشد سه چهار درصدی بسنده کرده‌اند. شستا و وغدیر هم حدود دو درصد افزایش قیمت دارند. این موضوع می‌تواند ناشی از بازارگردانی در نمادهای بزرگ باشد.

آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پشتیبانی سایت