جزییات پرداخت مطالبات فرهنگیان در تیرماه

جزییات پرداخت مطالبات فرهنگیان در تیرماه

به گزارش معلم ایرانی، الهیار ترکمن روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: وزارت آموزش و پرورش درخواست پرداخت بخشی از این مطالبه ها در تیرماه جاری را داده است و این موضوع منافاتی با پرداخت های ماهانه ندارد.
وی با اشاره به اینکه پاداش سال ۱۳۹۶ بازنشستگان فرهنگی حدود ۳۷ هزار میلیارد ریال است، ادامه داد: پاداش خدمت بازنشستگان در سال جاری نیز حدود ۵۰ میلیارد ریال برآورد می شود.
ترکمن با بیان اینکه کل مطالبه های آموزش و پرورش به شکل های مختلفی احصا و تایید می شود، اضافه کرد: طبق گمانه زنی ها این مطالبه ها حدود ۲۲۰ هزار میلیارد ریال است.
وی با اشاره به اینکه ارقام ارائه شده به عنوان معوقات وزارت آموزش و پرورش گمانه زنی است و تا از مبادی قانونی تایید نشود نمی توان مبلغ قطعی اعلام کرد، اضافه کرد: یکسری از معوقه ها متعلق به سال ۱۳۹۵ و قبل از آن است که به استناد ماده یک قانون رفع موانع تولید باید این معوقه ها در سامانه بدهی های دولت ثبت و در جلساتی با وزارت دارایی این موارد با ارائه مدارک مستند تایید شود.
وی ادامه داد: بخشی از مطالبه ها نیز مربوط به سال ۱۳۹۶ است و قانون برنامه ششم در این زمینه حکم می کند و نحوه اجرای قانون بر اساس آن تعیین تکلیف می شود.
ترکمن گفت: بخشی از مطالبه های آموزش و پرورش نیز به پاداش خدمت بازنشسته ها که ۱۰۰ هزار میلیارد ریال است، مربوط می شود و تمامی آنها مطالبه جاری نیست.
وی با بیان اینکه این نهاد در سال ۱۳۹۶ با کسری بودجه ۹ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریالی مواجه بود، گفت: ۶ هزار میلیارد ریال از این مطالبه ها پرداخت شد.
وی با اشاره به تکالیف قانونی وزارت آموزش و پرورش گفت: این وزارتخانه از سال ۱۳۹۶ مکلف به اجرای قوانین برنامه ششم توسعه بوده و پیش بینی شده تا ۳۰ هزار میلیارد ریال برای رتبه بندی فرهنگیان و اجرای قوانین برنامه ششم نیاز باشد که منوط به تایید نهایی قانون است.

چقدر این خبر مفید بود؟ راضی هستید

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پشتیبانی سایت