حداقل و حداکثر حقوق معلمان با اجرای رتبه‌بندی

لایحه رتبه‌بندی معلمان برای رفع برخی ابهامات و اشکالات به مجلس برگشت
حداقل و حداکثر حقوق معلمان با اجرای رتبه‌بندی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: با اجرای رتبه‌بندی حداقل حقوق معلمان ۸ میلیون تومان می‌شود و ما بقی حقوق‌ها تا ۱۶ میلیون تومان می‌رسد. به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ علیرضا منادی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصویب قانون […]

حداقل و حداکثر حقوق معلمان با اجرای رتبه‌بندی
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: با اجرای رتبه‌بندی حداقل حقوق معلمان ۸ میلیون تومان می‌شود و ما بقی حقوق‌ها تا ۱۶ میلیون تومان می‌رسد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ علیرضا منادی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصویب قانون رتبه‌بندی در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: با تصویب مجلس حقوق معلمان معادل ۸۰ درصد حقوق مربی پایه یک دانشگاه تهران است همچنین درصدهای قبلی تا حداکثر ۵۲ درصد باقی ماند.

وی افزود: ماده ۷ لایحه رتبه‌بندی که درصدها را محدود کرده بود حذف شد و براین اساس هر فردی که رتبه‌ای را کسب کند در آن رتبه قرار می‌گیرد.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس متذکر شد: با اجرای رتبه‌بندی حداقل حقوق معلمان ۸ میلیون تومان می‌شود و ما بقی حقوق‌ها تا ۱۶ میلیون تومان می‌رسد.

، لایحه رتبه‌بندی معلمان به صورت کامل در صحن علنی مجلس تصویب شد.

بر این اساس، معلمان بر پنج رتبه تقسیم‌بندی می‌شوند:

رتبه آموزشیار معلم؛ ۱۰ درصد افزایش حقوق

رتبه مربی معلم؛ ۲۵ درصد افزایش حقوق

رتبه استادیار معلم؛ ۳۷ درصد افزایش حقوق

رتبه دانشیار معلم؛ ۴۷ درصد افزایش حقوق

رتبه استاد معلم؛ ۵۲ درصد افزایش حقوق

نمایندگان در جلسه علنی امروز (چهارشنبه ۲۴ آذرماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه رتبه‌بندی معلمان با ماده ۷ این لایحه پیرامون تعیین سقف تخصیص رتبه‌های پنج‌گانه به فرهنگیان با ۱۷۴ رأی موافق، ۲۶ رأی مخالف، ۶ رأی ممتنع از مجموع ۲۳۹ نماینده حاضر مخالفت کردند.

همچنین محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت در لایحه بودجه ۱۴۰۱ بار مالی ۲۵ هزار میلیارد تومانی برای اجرای این لایحه در سال آینده در نظر گرفته است، گفت: دولت هم در صحن مجلس و هم در جلسه سران قوا متعهد شده است که این لایحه را همچنین در سال جاری از ۳۱ شهریورماه به بعد اجرا کند.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 3.5 / 5. تعداد امتیاز: 2

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

آیا از مطلب بالا راضی هستید؟

نظرات + سوالات خودتان را ارسال کنید

پشتیبانی سایت