کد خبر : 13498
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۹:۱۷

حذف خصوصی‌سازی آموزش و پرورش توسط مجلس / انتقال ۵ هزار میلیارد کسری بودجه به سال ۹۸

حذف خصوصی‌سازی آموزش و پرورش توسط مجلس / انتقال ۵ هزار میلیارد کسری بودجه به سال ۹۸

حمیدرضا حاجی‌بابایی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به جزئیات جلسه فراکسیون فرهنگیان مجلس با حضور معاونان وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: در جلسه کمیسیون آموزش و تحقیقات و فراکسیون فرهنگیان مجلس تمام احکام مربوط به خرید خدمات آموزشی و واگذاری آموزش و پرورش به بخش خصوصی حذف شد و این

حمیدرضا حاجی‌بابایی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به جزئیات جلسه فراکسیون فرهنگیان مجلس با حضور معاونان وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: در جلسه کمیسیون آموزش و تحقیقات و فراکسیون فرهنگیان مجلس تمام احکام مربوط به خرید خدمات آموزشی و واگذاری آموزش و پرورش به بخش خصوصی حذف شد و این مسئله به کمیسیون تلفیق ارائه می‌شود تا به صحن علنی مجلس برود.

وی در خصوص بودجه آموزش و پرورش در سال ۹۸ گفت: دولت برای این وزارتخانه در سال آینده ۴۸ هزار میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته است، اما با توجه به این که ۵ هزار میلیارد تومان از کسری سال ۹۷ به ۹۸ منتقل می‌شود و از سوی دیگر ۳ هزار میلیارد تومان هم برای پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان در سال آینده کمبود دارند در مجموع به ۵۶ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

کسری ۸ هزار میلیارد تومانی در سال ۹۸

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس افزود: آموزش و پرورش در سال ۹۸ با ۸ هزار میلیارد تومان کسری مواجه خواهد شد و این مسئله بدون در نظر گرفتن رتبه‌بندی معلمان است که بودجه قابل اتکایی نیز برای آن پیش‌بینی نشده است.

حاجی‌بابایی در تشریح کسری بودجه آموزش و پرورش در سال ۹۸ عنوان کرد: ۳ هزار میلیارد تومان از این کسری به این دلیل است که در سال آینده ۵۰هزار نفر در آموزش و پرورش بازنشسته خواهند شد که برای پاداش پایان خدمت آنها به ۶۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است، اما در لایحه بودجه ۳۵۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است. از سوی دیگر ۵ هزار میلیارد تومان کسری نیز از سال ۹۷ به ۹۸ منتقل خواهد شد.

۲ هزار میلیارد تومان رتبه‌بندی چندان قابل وصول نیست

وی درباره اعتبار مربوط به رتبه‌بندی معلمان گفت: در بودجه سال آیند، ۲هزار میلیارد تومان برای رتبه‌بندی معلمان در نظر گرفته‌اند و با توجه به این که در سقف دوم بودجه لحاظ شده است چندان قابل وصول نیست.

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس همچنین یادآور شد: در بودجه ۹۸ دانشگاه فرهنگیان نیز با ۶۰۰ میلیارد تومان کسری مواجه خواهد شد چرا که برای این دانشگاه اعتبار ۶۰۰ میلیارد تومانی در نظر گرفته‌اند، اما به ۱۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

حاجی‌بابایی در پایان در تشریح کسری بودجه سال ۹۷ که به ۹۸ منتقل خواهد شد، گفت: سالجاری ۳۱هزار نفر بازنشسته می‌شوند که ۳۶۰۰ میلیارد تومان پاداش بازنشستگی نیاز دارند. همچنین ۶۰۰ میلیارد تومان بدهی در بحث مدارس خارج از کشور و خرید خدمات آموزشی وجود دارد. از سوی دیگر ۱۱۰۰ میلیارد تومان نیز کسری در بودجه سال ۹۷ وجود داشت، بر همین اساس بودجه جتناب‌ناپذیر امسال ۴۴ هزار میلیارد تومان است که ۳۹ هزار میلیارد آن تحقق می‌یابد و ۵ هزار میلیارد کسری به سال ۹۸ منتقل خواهد شد.

 

0/5 ( 0 نظر )
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

.
.